Chór

Jeśli Pan Bóg dał Ci talent w postaci pięknego głosu - nie zakopuj go w ziemi lecz przyłącz się do nas.

Próby naszego chóru odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19:00 w naszej salce w domu parafialnym. Mile widziana jest każda osoba, która lubi śpiewać i  chce przyłączyć się do nas. A poniżej krótka notka o nas, poczytaj, posłuchaj i wybierz się na naszą próbę! Serdecznie zapraszamy właśnie Ciebie :)

Chór parafialny imienia Księdza Karola Antoniewicza SJ od 91 lat działa przy parafii pw. św. Jakuba Większego w Obrze. Swoim śpiewem uświetnia wszystkie uroczystości kościelne i wiejskie. Bierze udział w licznych przeglądach chórów na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego. W swojej długoletniej historii gościł w wielu polskich miejscowościach, a także występował poza granicami naszego kraju. W 2007 r. swoim śpiewem uświetniał Mszę św. transmitowaną przez TVP Polonia. Od 9 lat należy do Federacji Chórów Kościelnych "Caecilianum". Rok 2011 był dla chóru czasem 90 rocznicy urodzin. Z tej racji po raz pierwszy zorganizowano Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej im. ks. Karola Antoniewicza SJ, nagrano i wydano jubileuszową płytę z kilkunastoma utworami w wykonaniu chóru, powstała strona internetowa (www.chorobra.xorg.pl), a także chór przyjął imię ks. Karola Antoniewicza SJ. Od 2009 r. dyrygentem chóru jest p. organista Krzysztof Tomiak, funkcję prezesa pełni p. Barbara Kaczmarek, a skarbnikiem jest p. Karolina Buczkowska.

Chór parafialny Chór parafialny

Więcej informacji i nagrań:
www.chorobra.xorg.pl
www.ktorganista.blogspot.com