OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  02.10.2022.

W naszej lokalnej społeczności obchodzimy 50-lecia Koła Wędkarskiego Obra. Wszystkim członkom Koła życzymy obfitości Bożych łask oraz pełnych łowisk, dobrej pogody i wielu dobrych ludzi wokół siebie.
Dzisiaj o 13.00 w kościele św. Jakuba Msza św. na zakończenie sezonu motocyklowego.
Dzisiaj pokutna procesja różańcowa: rozpoczęcie o godz. 16.15 przy krzyżu na Piaskach i procesja do kościoła św. Jakuba. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. Różaniec  w kolejne niedziele będzie o godz. 16.15.
Serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP Obra za pomoc w wynoszeniu zużytych mebli z domu parafialnego; dziękuję parafianom, którzy podjęli się ich wywiezienia.
Na KUL, WT i szkoły katolickie zebraliśmy do puszek przed kościołem 899 zł i 40 gr.
Po Mszach św. można zaopatrzyć się w nowy numer jubileuszowego „Jakubowego Szlaku”. Koszt wydruku to 7,80 zł. „Jakubowy Szlak” jest też dostępny na furcie klasztornej.
Zakończyła się peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej na ul. Słonecznej. W poniedziałek rozpoczęcie peregrynacji na ul. Św. Anny. Mieszkańców ul. Św. Anny zapraszam na Mszę św.  w poniedziałek o godz. 18.00  Przekazanie obrazu po Mszy św. wieczornej pierwszej rodzinie nastąpi po Mszy.
Mieszkańcy ul. Cmentarnej mogą zapisywać się na furcie na przyjęcie obrazu MB w swoim domu.
Intencje mszalne na 2023 będą przyjmowane na furcie klasztornej od poniedziałku od godz. 8.30.
Biuro parafialne czynne we wtorek od 19.00-20.00 oraz z racji różańca dla dzieci w czwartek od 16.00 do 17.00.
Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w Jażyńcu w środę o godz. 16.30 w sali wiejskiej. Zapraszamy stałych uczestników i nowych chętnych.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w domu parafialnym w tym tygodniu w środę od 16.00 do 18.00. W czasie spotkania weźmiemy udział w różańcu. Na spotkaniu będziemy robili różańce, które wezmą udział w konkursie  Po nabożeństwie różańcowym  dalsza część spotkania i niespodzianka.
Nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. Zachęcam do zorganizowania wspólnego różańca na wioskach.
Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. W poniedziałek po różańcu dla dzieci po nabożeństwie zapraszam dzieci wraz z rodzicami  do domu parafialnego na pyszną pizzę „Don Gregorio”.
Spotkanie chóru w czwartek o 19.00 w domu parafialnym.
Przed nami I środa, I czwartek, I piątek.
Nabożeństwo do św. Józefa w środę o 17.30.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy św. wieczornej. Po koronce różaniec w intencji powołań prowadzony prze Przyjaciół Misji.
W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcam do spowiedzi i praktyki Pierwszych Piątków Miesiąca. Pamiętajmy o obietnicy dla praktykujących Pierwsze Piątki czyli otrzymanie łaski zbawienia, ale też nie zapominajmy o konieczności przyjęcia Komunii św. tego dnia.
Odwiedziny chorych: w czwartek Jażyniec i Kiełkowo; w piątek Obra. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00; nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Zbiórka dla ministrantów w klasztorze o godz. 10.00. Zapraszamy na to spotkanie chłopców pragnących zostać ministrantami.
Spotkanie  scholki parafialnej  w domu parafialnym w sobotę na godz. 11.00.
Dzień Papieski będziemy obchodzili w niedzielę 16 października. Tego dnia zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
Trwają zapisy na nocną pieszą pielgrzymkę, która odbędzie się w sobotę 15 października pod hasłem „W drodze z Maryją i św. Janem Pawłem II w modlitwie o pokój”. W czasie  pielgrzymki będziemy modlili się na różańcu oraz przypomnimy sobie najważniejsze słowa św. Jana Pawła II. Zapisy pod numerami telefonów podanymi na plakatach. Rozpoczęcie o 17.15 Nabożeństwem do MB Pocieszenia i Mszą św.  Po Mszy wyruszymy w trasę Obra-Kiełkowo-Obra. Trasa pielgrzymki będzie liczyła 11 km: idziemy wspólnie, na trasie są przewidziane postoje a także kawa i papieska kremówka
Powstała oddolna inicjatywa wolontariatu parafialnego: „Zrób coś dobrego dla wspólnoty”. Zachęcam do dzielenia się  swoimi zdolnościami i umiejętnościami. W ramach wolontariatu zapraszam do wzięcia udziału w:

·         Treningu matematycznym dla uczniów klas 4-8; (pomoc w nadrobieniu zaległości, przygotowanie do egzaminu) zgłoszenia proszę kierować do pani Elżbiety Błaszczyk

 Niech w miesiącu różańca towarzyszą nam słowa papieża Piusa IX: „Różaniec to broń pozwalająca zwyciężyć demony i utrzymująca cię z dala od grzechu… Jeśli pragniecie, by w waszych sercach, domach, krajach zagościł pokój, gromadźcie się wspólnie i odmawiajcie różaniec, zawsze bez względu na to jak jesteście utrudzeni”

l.p.         PEREGRYNACJA OBRAZU MB W OBRZE: kolejność ulic

 1. Wolsztyńska (zakończona)
 2. Szkolna (zakończona)
 3. Kanałowa (zakończona )
 4. Szopińskiego (zakończona)
 5. Plac Słowiański (zakończona)
 6. Wąska (zakończona)
 7. Wierzby (zakończona)
 8. Łąkowa (zakończona)
 9. Drzymały (zakończona)
 10. Bernardowska (zakończona)
 11. Powstańców Wielkopolskich (zakończona)
 12. Kręta (zakończona)
 13. Słoneczna (zakończona)
 14. Św. Anny (rozpoczęcie od 03.10)
 15. Cmentarna (zapisy)
 16. Kiełkowska
 17. Nowa
 18. Śliwkowa
 19. Jeziorna
 20. Olszynowa