XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  02.10.2022.

W naszej lokalnej społeczności obchodzimy 50-lecia Koła Wędkarskiego Obra. Wszystkim członkom Koła życzymy obfitości Bożych łask oraz pełnych łowisk, dobrej pogody i wielu dobrych ludzi wokół siebie.
Dzisiaj o 13.00 w kościele św. Jakuba Msza św. na zakończenie sezonu motocyklowego.
Dzisiaj pokutna procesja różańcowa: rozpoczęcie o godz. 16.15 przy krzyżu na Piaskach i procesja do kościoła św. Jakuba. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. Różaniec  w kolejne niedziele będzie o godz. 16.15.
Serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP Obra za pomoc w wynoszeniu zużytych mebli z domu parafialnego; dziękuję parafianom, którzy podjęli się ich wywiezienia.
Na KUL, WT i szkoły katolickie zebraliśmy do puszek przed kościołem 899 zł i 40 gr.
Po Mszach św. można zaopatrzyć się w nowy numer jubileuszowego „Jakubowego Szlaku”. Koszt wydruku to 7,80 zł. „Jakubowy Szlak” jest też dostępny na furcie klasztornej.
Zakończyła się peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej na ul. Słonecznej. W poniedziałek rozpoczęcie peregrynacji na ul. Św. Anny. Mieszkańców ul. Św. Anny zapraszam na Mszę św.  w poniedziałek o godz. 18.00  Przekazanie obrazu po Mszy św. wieczornej pierwszej rodzinie nastąpi po Mszy.
Mieszkańcy ul. Cmentarnej mogą zapisywać się na furcie na przyjęcie obrazu MB w swoim domu.
Intencje mszalne na 2023 będą przyjmowane na furcie klasztornej od poniedziałku od godz. 8.30.
Biuro parafialne czynne we wtorek od 19.00-20.00 oraz z racji różańca dla dzieci w czwartek od 16.00 do 17.00.
Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w Jażyńcu w środę o godz. 16.30 w sali wiejskiej. Zapraszamy stałych uczestników i nowych chętnych.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w domu parafialnym w tym tygodniu w środę od 16.00 do 18.00. W czasie spotkania weźmiemy udział w różańcu. Na spotkaniu będziemy robili różańce, które wezmą udział w konkursie  Po nabożeństwie różańcowym  dalsza część spotkania i niespodzianka.
Nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. Zachęcam do zorganizowania wspólnego różańca na wioskach.
Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. W poniedziałek po różańcu dla dzieci po nabożeństwie zapraszam dzieci wraz z rodzicami  do domu parafialnego na pyszną pizzę „Don Gregorio”.
Spotkanie chóru w czwartek o 19.00 w domu parafialnym.
Przed nami I środa, I czwartek, I piątek.
Nabożeństwo do św. Józefa w środę o 17.30.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy św. wieczornej. Po koronce różaniec w intencji powołań prowadzony prze Przyjaciół Misji.
W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcam do spowiedzi i praktyki Pierwszych Piątków Miesiąca. Pamiętajmy o obietnicy dla praktykujących Pierwsze Piątki czyli otrzymanie łaski zbawienia, ale też nie zapominajmy o konieczności przyjęcia Komunii św. tego dnia.
Odwiedziny chorych: w czwartek Jażyniec i Kiełkowo; w piątek Obra. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00; nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Zbiórka dla ministrantów w klasztorze o godz. 10.00. Zapraszamy na to spotkanie chłopców pragnących zostać ministrantami.
Spotkanie  scholki parafialnej  w domu parafialnym w sobotę na godz. 11.00.
Dzień Papieski będziemy obchodzili w niedzielę 16 października. Tego dnia zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
Trwają zapisy na nocną pieszą pielgrzymkę, która odbędzie się w sobotę 15 października pod hasłem „W drodze z Maryją i św. Janem Pawłem II w modlitwie o pokój”. W czasie  pielgrzymki będziemy modlili się na różańcu oraz przypomnimy sobie najważniejsze słowa św. Jana Pawła II. Zapisy pod numerami telefonów podanymi na plakatach. Rozpoczęcie o 17.15 Nabożeństwem do MB Pocieszenia i Mszą św.  Po Mszy wyruszymy w trasę Obra-Kiełkowo-Obra. Trasa pielgrzymki będzie liczyła 11 km: idziemy wspólnie, na trasie są przewidziane postoje a także kawa i papieska kremówka
Powstała oddolna inicjatywa wolontariatu parafialnego: „Zrób coś dobrego dla wspólnoty”. Zachęcam do dzielenia się  swoimi zdolnościami i umiejętnościami. W ramach wolontariatu zapraszam do wzięcia udziału w:

·         Treningu matematycznym dla uczniów klas 4-8; (pomoc w nadrobieniu zaległości, przygotowanie do egzaminu) zgłoszenia proszę kierować do pani Elżbiety Błaszczyk

Niech w miesiącu różańca towarzyszą nam słowa papieża Piusa IX: „Różaniec to broń pozwalająca zwyciężyć demony i utrzymująca cię z dala od grzechu… Jeśli pragniecie, by w waszych sercach, domach, krajach zagościł pokój, gromadźcie się wspólnie i odmawiajcie różaniec, zawsze bez względu na to jak jesteście utrudzeni”

l.p.         PEREGRYNACJA OBRAZU MB W OBRZE: kolejność ulic

1. Wolsztyńska (zakończona)
  2. Szkolna (zakończona)
  3. Kanałowa (zakończona )
  4. Szopińskiego (zakończona)
  5. Plac Słowiański (zakończona)
  6. Wąska (zakończona)
  7. Wierzby (zakończona)