OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU –  27.11.2022.

Przeżywamy Pierwszą Niedzielą Adwentu: rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Program roku duszpasterskiego mam nam pomagać na nowo zobaczyć i doświadczyć, że nasza wiara w Kościół i bycie częścią Kościoła jest wielką wartością w naszym życiu.
Msze św. roratnie będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Walentego. Zachęcam do rodzinnego udziału w roratach, które są ważnym momentem podczas naszej adwentowej drogi, którą w tym roku będzie Wielkim Oczekiwaniem ze św. Dziadkiem Joachimem. W tym roku Roraty odbędą się także w dwie grudniowe soboty: 10 i 17 grudnia o godz. 7.00 w kościele św. Walentego ubogacone śpiewem zespołu Sursum Corda. (10 i 17 grudnia nie będzie Mszy św. o 7.15 w kościele św. Jakuba). Plansze roratnie będą rozdawane dzisiaj po każdej Mszy św. i po Mszy św. w poniedziałek. .
Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną: zebraliśmy 5987 zł.
Biuro parafialne czynne jedynie we wtorek od 19.00 do 20.00.
Warsztaty malowania aniołów odbędą się w środę: rozpoczęcie od 14.30 w domu parafialnym. Zakończenie Mszą św. roratnią o godz. 17.00. W czasie spotkania będzie podwieczorek; mniejsze dzieci mogą przyjść z rodzicem lub opiekunem. Mamy zgłoszonych 80 dzieci.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do godz. 16.30.
Odwiedziny chorych: w czwartek Jażyniec i Kiełkowo; w piątek Obra. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00; nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
W piątek od godz. 16.00 w kościele św. Walentego spowiedź dla dzieci, młodzieży, dorosłych  z racji pierwszego piątku miesiąca.
Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.
Na furcie klasztornej można nabywać opłatki wigilijne oraz świece wigilijne (duża – 20 zł; mała 10 zł); zakup  świec wspiera dzieło Caritasu Wigilijna Akcja Pomocy Dzieciom.
Jak co roku, prosimy o choinki do kościoła na Boże Narodzenie. Proszę pamiętać o uzyskaniu stosownych pozwoleń na wycięcie drzewek.
Organizujemy parafialny wyjazd na narty w czasie ferii od 29 stycznia do 3 lutego; noclegi u oblatów w Bodzanowie k. Głuchołaz oraz zjazdy na stokach w Červenohorskim sedle w Czechach. Przybliżona cena to 1100 zł. W cenie są zawarte: noclegi ze  śniadaniem i obiadokolacją, karnety, dojazdy na stok busem i wypożyczenie sprzętu. Opcje dojazdu do Bodzanowa: dojazd wspólny PKP i busem (dodatkowo 100 zł) lub na własną rękę samochodem. Zapisy u o. proboszcza.
W kościele św. Jakuba rozpoczęły się prace związane z montażem płyt grzewczych pod siedziskami ławek.
Zachęcam do nabywanie prasy katolickiej na furcie: jest Przewodni katolicki oraz najnowszy numer Misyjnych Dróg.
Na furcie można składać, tzw. „Tytkę miłosierdzia”. Osobom potrzebującym można przygotować tytkę z produktami o wydłużonym okresie do spożycia. Tytki miłosierdzia, z konkretnym adresem lub bez określonego wskazania proszę przynosić na furtę klasztorną. Zostaną one dostarczone do potrzebujących po 17 grudnia. W tym roku w przeprowadzeniu  tej dobroczynnej akcji pomaga młodzież z Niniwy.
Spotkanie opłatkowo dla Przyjaciół misji będzie w niedzielę 18 grudnia o godz. 15.00 w domu parafialnym.
Intencje mszalne: pon. 18.00 – Z podziękowaniem za dar peregrynacji obrazu MB na ulicy Cmentarnej.      Niedziela 17.00 – W intencji wszystkich Barbar z okazji imienin
Do wieczności odeszli: śp. Irena Gałęzowska, lat, pogrzeb odbył się w środę ; śp. Antoni Waśko, lat 75, pogrzeb odbył się w piątek; śp. Janina Brembor, lat 85, pogrzeb odbył się w sobotę.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Przeżyjmy czas Adwentu jako radosne i piękne oczekiwanie na przyjście Pana! Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA –  20.11.2022

Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszach św. litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Kończąc rok liturgiczny dziękuję wszystkim Parafianom za wspólne tworzenie wspólnoty parafialnej i zaangażowanie w życie naszej parafii.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii  dzisiaj po Mszy św.  godz. 9.30.
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów zostanie włączonych czterech kandydatów: Bartosz, Dominik, Ignacy, Michał.
Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej wszystkich śpiewającym i muzykującym dziękuję za ubogacanie liturgii w naszej parafii. Zapraszam we wtorek na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji chóru, orkiestry, Sursum Corda, scholii dziecięcej, organistów i wszystkich muzykujących i śpiewających.
Dzisiaj  składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary wspierające montaż płyt grzewczych w kościele św. Jakuba.
Modlitwę różańcową prowadzi Róża 3 Pan Doroty Adamczak.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w środę od 16.00 do 18.00. Najpierw będziemy robić kartki świąteczne a potem… niespodzianka.
Jeszcze do  przyszłej niedzieli można się zapisywać się na warsztaty malowania aniołów, które odbędą się w środę 30 listopada w domu parafialnym od godz. 14.30. Te warsztaty poprowadzi siostra Jolanta z Częstochowy. Dzieci zostaną podzielone na trzy grupy wiekowe  w trzech salach.  Na ten moment mamy zgłoszonych 60 dzieci; opiekunki do dzieci chętne do pomocy w warsztatach pilnie poszukiwane: można zgłosić się na furcie lub u proboszcza.
Mieszkańcy ulic  Nowej i Śliwkowej mogą zapisywać się na furcie na przyjęcie obrazu M.B. w swoich domach.
Przyszła niedziela będzie Pierwszą Niedzielą Adwentu: to początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Msze św. roratnie będą odbywały się od pon. do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Walentego. W przyszłą niedzielę homilia wprowadzające w temat tegorocznych rorat a po mszach będą rozdawane plansze roratnie.

W tym roku Roraty odbędą się w dwie grudniowe soboty: 10 i 17 grudnia o godz. 7.00 w kościele św. Walentego ubogacone śpiewem zespołu Sursum Corda.

Na furcie klasztornej od poniedziałku można nabywać opłatki wigilijne oraz świece wigilijne (duża – 20 zł; mała 10 zł); zakup  świec wspiera dzieło Caritasu Wigilijna Akcja Pomocy Dzieciom.
Jak co roku, prosimy o choinki do kościoła na Boże Narodzenie. Proszę pamiętać o uzyskaniu stosownych pozwoleń na wycięcie drzewek.
Biuro parafialne w przyszłym tygodniu będzie czynne w stałych godzinach urzędowania.
Prasę katolicką można nabywać na furcie klasztornej.
Rada Stała KEP przedstawiała stanowisko w którym wyraziła sprzeciw wobec wszelkich prób „podważania autorytetu Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W  konsekwencji stanowi to usiłowanie pomniejszenia znaczenia tego wyjątkowego pontyfikatu dla Kościoła, świata, kultury i człowieka”.
Intencje mszalne:

wtorek 18.00W intencji Chóru parafialnego i Orkiestry parafialnej oraz zespołu Sursum Corda oraz scholki dziecięcej z okazji św. Cecylii; sobota 7.15 – Z podziękowaniem za dar peregrynacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na ulicy Słonecznej

Cieszmy się każdym dniem naszego życia na ziemi, ale nie zapominajmy, że jesteśmy powołani do życia w królestwie, które nie przeminie. Niech Jezus Chrystus Król Wszechświata nam błogosławi!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  13.11.2022 r.

Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich.
W oblackiej parafii w Siedlcach odbywa się Ogólnopolski Zjazd Niniwy: uczestniczy w nim młodzież z naszej parafii (10 osób) wraz z 2 klerykami.
Podziękowania dla o. Łukasza za wygłoszenie kazania katechizmowego oraz dla o. Krzysztofa Wolnika za niedzielną pomoc w parafii.
Dziękujemy Panu Bogdanowi Piskorskiemu za odnowienie figury Matki Bożej na ul. Szkolnej. 
Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 2 Pani Stanisławy Hoffman.
Ostatni różaniec z wypominkami dzisiaj (niedziela) o godz. 16.15.
Trwa peregrynacja obrazu M.B. Częstochowskiej na ul. Kiełkowskiej. Mieszkańcy ulic  Nowej i Śliwkowej mogą zapisywać się na furcie na przyjęcie obrazu M.B. w swoich domach.
Biuro parafialne czynne według stałych godzin urzędowania.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w środę od 16.00 do 18.00. 
Próba orkiestry w czwartek o 20.00 w klasztorze.
Spotkanie Dorosłej Niniwy w piątek o 20.00 w klasztorze.
Nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia w sobotę o godz. 17.15; po nabożeństwie o 18.00 msza św. zbiorowa.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów zostaną włączeni obecni kandydaci; chłopcy którzy pragną zostać ministrantami rozpoczną okres kandydatury (można jeszcze się zgłaszać np. u proboszcza na przerwie w szkole)
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna. Już teraz dziękuję za złożone ofiary, które będą stanowiły część zapłaty za płyty grzewcze zamówione do kościoła św. Jakuba.
W środę 30 listopada w domu parafialnym odbędą się warsztaty Malowania Aniołów podczas których będzie ciekawa katecheza o Aniołach oraz nauka malowania aniołów: każdy uczestnik otrzyma drewnianą figurkę anioła, którą sam pomaluje i zabierze ze sobą do domu. Warsztaty rozpoczną się o godz. 14.30 i zakończą się Roratami o godz. 17.00. W czasie warsztatów jest przewidziany pyszny podwieczorek. Warsztaty poprowadzi siostra Jolanta Martyka z Częstochowy. Zapisy na warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej i młodszych dzieci na furcie klasztornej lub w Sekretariacie Szkoły. Trzeba wcześniej zamówić figurki dlatego proszę z zapisami nie czekać do ostatniej chwili.
Intencje mszalne:

Wtorek 7.15 – Za + Leokadię Ceglarek. Intencja od Matek Różańcowych

Środa 18.00 – Za + Hieronima Waligórę. Intencja od mieszkańców ulicy Łąkowej

Czwartek 7.15 – Z podziękowaniem za dar peregrynacji  obrazu Matki Bożej Częstochowskiej  na ulicy Słonecznej

Piątek 18.00 – Za + Czesława Napierałę od członków żywego różańca z róży Stanisława Maćkowiaka

Sobota 18.00 (zbiorowa) –  Za + Hieronima Waligórę – int. od róży Grzegorza Wróblewicza; Za + Leokadię Ceglarek – intencja od Przyjaciół Misji;     Za + Marię Begiert i wszystkich ++ z ulicy Kanałowej – intencja od mieszkańców z ulicy Kanałowej

Niedziela 11.00 –  Za ++ Annę Piskorską i Anetę Komasę w 1 rocznicę ich śmierci. Intencja od Rady Sołeckiej

Do wieczności odszeszli: Śp. Czesław Napierała z Kiełkowa, lat 79, pogrzeb odbył się w środę;

Śp. Walentyna Lorenc z Obry, lat 93, pogrzeb we wtorek o 12.00 w kościele św. Jakuba; różaniec po wieczornej mszy św. (niedziela i poniedziałek)

Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w życiu opartym na Dekalogu!

Dobrze, że jesteście!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  06.11.2022 r.

Dziękuję zespołowi Sursum Corda i klerykom za przygotowanie i poprowadzenie radosnego Marszu Świętych i uwielbienia.
Do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny w intencji jednego zmarłego; za nawiedzenie cmentarza i zmówienie choćby myślnej modlitwy za zmarłych. Od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych na naszych cmentarzach zostało pochowanych 47 osób.
Różaniec z wypominkami  za zmarłych dzisiaj (niedziela)  o 16.15 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. Ostatni różaniec z wypominkami jest planowany na przyszłą niedzielę.  Wypominki można jeszcze składać na furcie klasztornej.
Spotkanie Przyjaciół Misji dzisiaj o godz. 15.00 w domu parafialnym. Po Mszy św. o godz. 11.00 Przyjaciele Misji będą rozprowadzali przed kościołem Misyjne Drogi.
W poniedziałek rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej na ul. Kiełkowskiej. Mieszkańców tej ulicy zapraszam na Mszę św. w poniedziałek na godz. 18.00. Przekazanie obrazu pierwszej rodzinie nastąpi po Mszy św. Plan peregrynacji na ul. Kiełkowskiej najpierw strona lewa od początku w stronę Kiełkowa i potem powrót drugą stroną w kierunku ul. Szopińskiego.
Mieszkańcy ulic  Nowej i Śliwkowej mogą zapisywać się na furcie na przyjęcie obrazu M.B. Częstochowskiej
W piątek obchodzimy Święto Niepodległości. Msze św. o 7.15 J, 11.00 J (z kazaniem) oraz o       18.00 W. Suma o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny. Tego dnia składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

11 listopada  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (została udzielona dyspensa).

Spotkanie dla dzieci przy parafii w środę od 16.00 do 18.00. 
W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich.
W środę 30 listopada w domu parafialnym odbędą się warsztaty Malowania Aniołów podczas których będzie ciekawa katecheza o Aniołach oraz nauka malowania aniołów: każdy uczestnik otrzyma drewnianą figurkę anioła, którą sam pomaluje i zabierze ze sobą do domu. Warsztaty rozpoczną się o godz. 14.30 i zakończą się Roratami o godz. 17.00. W czasie warsztatów jest przewidziany pyszny podwieczorek. Warsztaty poprowadzi siostra Jolanta Martyka z Częstochowy. Zapisy na warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej i młodszych dzieci na furcie klasztornej lub w Sekretariacie Szkoły. Trzeba wcześniej zamówić figurki dlatego proszę z zapisami nie czekać do ostatniej chwili.
11 listopada w namiocie przy wolsztyńskim molo od 9.00 o 15.00 będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego i w ten sposób pomóc chorej Krystynie ze Starej Dąbrowy oraz innym chorującym na białaczkę.
Pan Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza na spotkanie patriotyczne 12 listopada na godz. 16.30 do sali wiejskiej; m.in. będą śpiewane pieśni patriotyczne.
Zostały zamówione u producenta płyty grzewcze do wszystkich ławek w nawie głównej kościoła św. Jakuba.
Intencje mszalne:

wt. 7.15 –  Z podziękowaniem za dar peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej na ul. Słonecznej

wt. 18.00 – Za + Ryszarda Benyska  – int. z Róży 15 p. Andrzeja Kubaczyka

sob. 18.00  –  Za + Lucynę Orlikowską – int. od mieszkańców ul. Jeziornej

niedz. 11.00 – Z podziękowaniem za dar peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej na ul. Krętej oraz za ++ mieszkańców

Do wieczności odszedł:

Śp. Piotr Nowak  z Obry; lat 65; pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam odkrywać Boże prawo i trwać przy nim wiernie na co dzień. Dobrze, że jesteście!

l.p.         PEREGRYNACJA OBRAZU MB W OBRZE: kolejność ulic

 1. Wolsztyńska (zakończona)
 2. Szkolna (zakończona)
 3. Kanałowa (zakończona )
 4. Szopińskiego (zakończona)
 5. Plac Słowiański (zakończona)
 6. Wąska (zakończona)
 7. Wierzby (zakończona)
 8. Łąkowa (zakończona)
 9. Drzymały (zakończona)
 10. Bernardowska (zakończona)
 11. Powstańców Wielkopolskich (zakończona)
 12. Kręta (zakończona)
 13. Słoneczna (zakończona)
 14. Św. Anny (zakończona)
 15. Cmentarna (zakończona)
 16. Kiełkowska (rozpoczęcie 07.11.)
 17. Nowa (zapisy)
 18. Śliwkowa (zapisy)
 19. Jeziorna
 20. Olszynowa