OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 21.07.2024 r.

Różaniec w tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. prowadzi róża 14 Pani Katarzyny Zalisz.  
Poświęcenie kierowców, motocyklistów i rowerzystów oraz ich pojazdów odbędzie dziś po każdej Mszy św. Poświęcenie odbędzie się tak jak corocznie przy furcie klasztornej. Poświęcenie przy kościele św. Walentego będzie na parkingu.
W tym roku dla kierowców zostały przygotowane specjalne karty kierowcy z modlitwą do św. Krzysztofa na jednej stronie i z oświadczeniem i danymi kierowcy potrzebnymi w razie zdarzenia drogowego  do indywidualnego wypełnienia.
Dzisiaj taca inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
Święto św. Marii Magdaleny przypada w poniedziałek; święto św. Brygidy, patronki Europy będzie obchodzili we wtorek.
Msza św. przy kapliczce św. Anny z okazji Wspomnienia św. Joachima i św. Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w piątek o godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze babcie i naszych dziadków o błogosławieństwo Boże dla żyjących i radość życia wiecznego dla zmarłych. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele św. Walentego.
Odpust ku czci Św. Jakuba będziemy obchodzili w najbliższą niedzielę. Porządek Mszy św.: w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba; w niedzielę o 7.30, 9.30, 11.00 w kościele św. Jakuba i o godz. 17.00 w kościele św. Walentego
W czasie odpustu jubileusz 50-lecia kapłaństwa będzie obchodził w naszej parafii o. Krzysztof Tarwacki, który będzie kaznodzieją odpustowym i będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.   
W tym roku w ramach odpust ku czci św. Jakuba w niedzielę od godz. 15.00 odbędzie się w klasztornym parku parafialne świętowanie czyli odpustowa fiesta ze św. Jakubem. Będzie to okazja do wspólnego świętowania oraz do skorzystania z klasztornego jadła serwowanego przez dom rekolekcyjny „Alma Mater”. Dzieci nieodpłatnie będą mogły skorzystać z zamków dmuchanych oraz waty cukrowej. Rodzinna atmosfera i dobra zabawa gwarantowana.
W czasie odpustowej fiesty w niedzielę 28 lipca zostanie rozegrany turniej piłki nożnej pięcioosobowej na klasztornym boisku z udziałem najlepszych lokalnych drużyn o puchar Św. Jakuba. Na ten moment udział potwierdziły tak klasowe drużyny jak: Oldboye Ministranci, OSP Obra, OSP Jażyniec, Wędkarze z ZW Obra.
Drogim parafianom i miłym gościom życzymy pięknej, lipcowej niedzieli. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14  i 15 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 06.07 i 14.07.2024 r.

Różaniec w tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. prowadzi róża 12 Pani Katarzyny Stelmaszyk.  
Raz jeszcze serdeczne podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w przyjęcie pielgrzymów ze Szczecina. Dziękujemy za złożone ofiary, za okazaną pomoc i przyjęcie pielgrzymów na nocleg. W tym roku było ich 160.
Święto Św. Benedykta, opata i patrona Europy, przypada w czwartek.
Poświęcenie kierowców, motocyklistów i rowerzystów oraz ich pojazdów odbędzie w sobotę 20 lipca po Mszy o godz. 18.00 oraz w niedzielę 21 lipca po każdej Mszy.
Msza św. przy kapliczce św. Anny z okazji Wspomnienia św. Joachima i św. Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w piątek 26 lipca o godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze babcie i naszych dziadków o błogosłwieństwo Boże dla żyjących i radość życia wiecznego dla zmarłych. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele św. Walentego.
Odpust ku czci Św. Jakuba będziemy obchodzili w niedzielę 28 lipca. W tym dniu jubileusz 50-lecia kapłaństwa będzie obchodził w naszej parafii o. Krzysztof Tarwacki, który będzie kaznodzieją odpustowym i będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.   
W tym roku w ramach odpust ku czci św. Jakuba w niedzielę 28 lipca  po południu odbędzie się w klasztornym parku parafialne świętowanie czyli odpustowa fiesta ze św. Jakubem. Będzie to okazja do wspólnego świętowania oraz do skorzystania z klasztornego jadła serwowanego przez dom rekolekcyjny „Alma Mater”. Dzieci nieodpłatnie będą mogły skorzystać z zamków dmuchanych oraz waty cukrowej. Rodzinna atmosfera i dobra zabawa gwarantowana.
W czasie odpustowej fiesty w niedzielę 28 lipca zostanie rozegrany turniej piłki nożnej pięcioosobowej na klasztornym boisku z udziałem topowych lokalnych drużyn o puchar Św. Jakuba. Na ten moment udział potwierdziły tak klasowe drużyny jak: Oldboye Ministranci, OSP Obra, OSP Jażyniec.
Na cmentarzu parafialnym odnowiono ławki znajdujące się przy głównej alejce. Do kościoła Św. Jakuba zamówiono duży krzyż oblacki do kruchty oraz jako ozdobnik do nowych drzwi rzeźbioną muszlę – symbol św. Jakuba.
Do 21 lipca biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy pilne proszę załatwiać u diakona Douglasa na furcie. Podczas nieobecności proboszcza o parafię z zaangażowaniem i całym sercem będzie się troszczył o. Piotr Piasecki.
Do wieczności odeszła: śp. Marianna Cieślak z Obry, lat 100; jej pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
Drogim parafianom i miłym gościom życzymy pięknej, lipcowej niedzieli. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dobrze, że jesteście!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 NIEDZIIELA ZWYKŁA  – 30.06.2024 r.

Różaniec w tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. prowadzi róża 13 Pani Krystyny Kozioł.  
Jutro (poniedziałek) wyruszymy w pieszą pielgrzymkę do Wielenia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie o godz. 8.00 w kościele św. Jakuba. Wymarsz o  godz. 8.45. Powrót z Wielenia będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 11.15. Serdecznie zapraszamy do rodzinnego udziału w pielgrzymce.     
Pielgrzymka rowerowa do Wielenia odbędzie się w sobotę. Zbiórka o godz. 8.00 przy kościele św. Walentego; wyjazd o godz. 8.15.
Nieszpory i Msza św. w sanktuarium we Wieleniu w intencji jednostek straży pożarnej odbędzie się w czwartek. Rozpoczęcie nieszporów o godz. 18.30.
Pielgrzymów rowerowych ze Szczecina będziemy gościli w parafii w najbliższą środę. Zachęcam do przyjmowania pielgrzymów w swoich domach. Nocleg będzie także w sali wiejskiej w Jażyńcu oraz w sali gimnastycznej w naszej szkole. Najpierw będzie wspólny posiłek a potem pielgrzymi będą rozchodzili się na noclegi.  Dziękuję dyrekcji i pracownikom szkoły, KGW Jażyniec oraz wszystkim parafianom zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów.
Dziękuję za ofiary złożone na furcie i w sekretariacie szkoły na przygotowanie posiłków  dla pielgrzymów w szkole. W sumie zebrano 670 zł. Dziękuję także darczyńcom za ofiarowanie pieczywa, wędlin i ziemniaków. Bóg zapłać za okazane dobro.  
Litania do św. Józefa  w środę po wieczornej Mszy św.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do wieczornej Mszy św.
Odwiedziny chorych będą w najbliższy czwartek w Jażyńcu i w Kiełkowie oraz w najbliższy piątek w Obrze. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00. Nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do wieczornej Mszy św.
Spowiedź z racji I piątku miesiąca dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17.15  w kościele św. Walentego. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.  
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00 – O zdrowie, Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę M.B. Pocieszenia dla mieszkańców ulicy Szopińskiego; wtorek 18.00 –  Za + Magdalenę Grześkowiak oraz za wszystkich ++ mieszkańców  Jażyńca.    
Drogim parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim udającym się na urlopy bezpiecznej podróży i miłego wypoczynku.

Dobrze, że jesteście!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 NIEDZIIELA ZWYKŁA  – 23.06.2024 r.

Nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu przy figurze o godz. 19.00.
Uroczystość św. Jana Chrzciciela przypada w poniedziałek; Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła będziemy obchodzili w sobotę.
Pielgrzymów rowerowych ze Szczecina będziemy gościli w parafii 3 lipca. Już teraz prosimy mieszkańców Obry o składanie ofiar na furcie klasztornej bądź w sekretariacie szkoły na przygotowanie posiłków dla pielgrzymów nocujących w Obrze. Rodziny, które będą przyjmowały pielgrzymów na nocleg mogą się już zapisywać na furcie klasztornej.
Piesza pielgrzymka do Wielenia  w tym roku odbędzie się w poniedziałek 1 lipca; pielgrzymka rowerowa odbędzie się w sobotę 6 lipca.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne wyjątkowo i jedynie w poniedziałek od godz. 19.00 do 20.00; we wtorek i środę będzie nieczynne.
Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 6675 zł. Bóg zapłać!
Scholanki i dzieci należące do Oazy w Jażyńcu w poniedziałek wyjeżdżają na trzydniową wycieczkę na Górny Śląsk. Życzymy Wam bezpiecznej podróży i wielu miłych wrażeń.   
Sołtys sołectwa Jażyniec wraz z radą sołecką  zapraszają dzisiaj dzieci wraz z rodzicami na festyn z okazji Dnia Dziecka plac za salą wiejską. Rozpoczęcie festynu o godz. 14.00.
Sołtys sołectwa Obra wraz  z radą sołecką zapraszają  na festyn „Przywitania lata” do amfiteatru w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie festynu o godz. 16.00.  Fanty można przynosić do salki przy przychodni w dni powszednie od 18.00 do 20.00.
Intencje mszalne: środa 7.15 – Za + Józefa Rokitę – intencja od Róży 7, Pana Mariana Kramarka.     
Drogim parafianom i miłym gościom życzymy udanego wypoczynku. Wszystkim Ojcom z okazji Dnia Ojca oraz obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Kibicom naszej reprezentacji życzymy niesłabnącej nadziei, że już za dwa lata Polska będzie mistrzem świata.

Dobrze, że jesteście!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 NIEDZIIELA ZWYKŁA  – 16.06.2024 r.

Nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu przy figurze o godz. 19.00.
Dzieci, które zakończyły zbieranie pierwszych piątków miesiąca proszę o przyniesienie swoich indeksów na furtę klasztorną do przyszłej niedzieli lub na najbliższą katechezę z proboszczem.  
Proszę, żeby młodzież przygotowująca się do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszach św. przyniosła swoje podpisane indeksy do zakrystii.
Msza na zakończenie roku odbędzie się w piątek o godz. 7.30  w kościele św. Jakuba. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą wieczorną Mszą św.
Dzisiaj taca inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
Pielgrzymów rowerowych ze Szczecina będziemy gościli w parafii 3 lipca. Już teraz prosimy mieszkańców Obry o składanie ofiar na furcie klasztornej bądź w sekretariacie szkoły na przygotowanie posiłków w szkolnej kuchni. W tym roku dzięki uprzejmości pracowników szkoły chcemy zagwarantować pełne wyżywienie w szkolnej stołówce; zachęcamy do przyjmowania pielgrzymów w swoich domach.
Piesza pielgrzymka do Wielenia  w tym roku odbędzie się w poniedziałek 1 lipca; pielgrzymka rowerowa odbędzie się w sobotę 6 lipca.
Na KUL, WT UAM i szkoły katolickie zebraliśmy 807 zł. Bóg zapłać.
W czasie wakacji chcielibyśmy zorganizować wakacje z j. angielskim: spotkania w domu parafialnym  dla dzieci w formie zabaw w j. angielskim dla dwóch grup wiekowych: od 6 do 10 lat i od 11 do 14. Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 882 568 304.
Sołtys sołectwa Jażyniec wraz z radą sołecką  zapraszają dzieci wraz z rodzicami na festyn z okazji Dnia Dziecka w najbliższą niedzielę na plac za salą wiejską. Rozpoczęcie festynu o godz. 14.00.
Sołtys sołectwa Obra wraz  z radą sołecką zapraszają  na festyn „Przywitania lata” do amfiteatru w sobotę 29 czerwca. Rozpoczęcie festynu o godz. 15.00.  W programie liczne atrakcje i loteria fantowa. Fanty można przynosić do salki przy przychodni w dni powszednie od 18.00 do 20.00.
Intencje mszalne: wtorek 16.00 – Za + Tadeusza Gałęzowskiego i za ++ z ulicy Szopińskiego;  
Drogim parafianom i miłym gościom życzymy słonecznej niedzieli. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim kibicom piłkarskim wiele niezapomnianych emocji.

Dobrze, że jesteście!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 NIEDZIIELA ZWYKŁA  – 09.06.2024 r.

Nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu przy figurze o godz. 19.00.
Dzisiaj zbiórka  do puszek przed kościołem na WT, KUL i szkoły katolickie. Dziękuję Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w sobotę o 17.15; następnie Msza św. w intencjach zbiorowych.
Ostatnia Biała Niedziela w najbliższą niedzielę. Dzieci Komunijne będą zajmowały miejsca w pierwszych ławkach i będą przystępowały do Komunii św. jako pierwsze.
Dzieci, które zakończyły zbieranie pierwszych piątków miesiąca proszę o przyniesienie swoich indeksów na furtę klasztorną do przyszłej niedzieli lub na najbliższą katechezę z proboszczem.  
Zakończyła się wymiana okien w domu parafialnym i remont „Walentynki”. Wymieniono krzesła i stoły oraz odmalowano ściany. Dodatkowo zakupiono dwa nowe piekarniki do kuchni. W najbliższym czasie zostanie uzupełnione wyposażenie kuchni. Wszystkich zainteresowanych wypożyczaniem „Walentynki”  na imprezy okolicznościowe odsyłamy do ojca proboszcza. Dziękujemy Pani Weronice Wiśniewskiej oraz Panom Maciejowi Zaliszowi oraz Michałowi Chabaniukowi za zaangażowanie w remont „Walentynki”. W najbliższym czasie rozpocznie się remont klatek schodowych w domu parafialnym.
Za tydzień taca inwestycyjna.
Pielgrzymów rowerowych ze Szczecina będziemy gościli w parafii na początku lipca. Już teraz prosimy mieszkańców Obry o składanie ofiar na furcie klasztornej bądź w sekretariacie szkoły na przygotowanie posiłków w szkolnej kuchni. W tym roku dzięki uprzejmości pracowników szkoły chcemy zagwarantować pełne wyżywienie w szkolnej stołówce; zachęcamy do przyjmowania pielgrzymów w swoich domach.
Zapraszamy dziewczynki do dołączenia do scholki parafialnej a chłopców w szeregi ministrantów. Więcej informacji u proboszcza i u opiekunów grup.
Piesza pielgrzymka do Wielenia  w tym roku odbędzie się w poniedziałek 1 lipca. Do udziału zapraszamy dorosłych, ale także dzieci, które ostatnio miały okazję „połknąć pielgrzymkowego bakcyla”.   
Zapisanym na pielgrzymkę do Portugalii przypominamy o zbliżającym się terminie kolejnej raty.  
Nauki przedmałżeńskie w wolsztyńskiej farze odbędą się od 10 do 14 czerwca o godz. 19.00. 
W czasie wakacji chcielibyśmy zorganizować wakacje z j. angielskim: spotkania w domu parafialnym  dla dzieci w formie zabaw w j. angielskim dla dwóch grup wiekowych: od 6 do 10 lat i od 11 do 14. Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 882 568 304.
Zwróciliśmy się do Kardynała Stanisława Dziwisza z prośbą popartą przez Arcybiskupa Poznańskiego o uzyskanie dla parafii relikwii św. Jana Pawła II dla kultu publicznego. Jeśli otrzymamy relikwie Papieża Polaka zlecimy namalowanie Jego obrazu na płótnie i zamówimy relikwiarium do kościoła św. Walentego.
Intencje mszalne: pon. 18.00 – Za + Tadeusza Gałęzowskiego – intencja od sąsiadów z ulicy Szopińskiego; czw. 18.00 – Za + Tadeusza Gałęzowskiego – intencja od kolegów z Różańca; sobota 18.00 (intencje zbiorowe) – Za + Marię Wacińską i ++ mieszkańców z ulicy Wolsztyńskiej;   Za + Zenona Błażejewskiego i ++ z rocznika 1956; Za ++ Krzysztofa Kubaczyka i Annę i Stanisława Michalskich; Za + Stanisława Wyrwa – intencja od mieszkańców Jażyńca; Za + Stanisława Kubiaka – intencja od mieszkańców ulicy Kiełkowskiej
Drogim parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli. Wszystkim małoznkom obchodzącym jubileusze i rocznice oraz obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 01.06.2024 r.

Przeżywamy dziś w naszej parafii regionalne spotkanie Przyjaciół misji. W naszej parafii gościmy o, Dariusza, brata Daniela i Panią wolontariuszkę z Prokury misyjnej z Poznania. Po Mszach św. zbiórka na misje prowadzone przez oblatów oraz kiermasz misyjny.
Przy kościele św. Walentego z okazji Dnia Dziecka dzisiaj od południa do wieczora będzie dostępny zamek dmuchany – prezent dla najmłodszych od naszej wspólnoty parafialnej.
Białe niedziele będziemy obchodzili na Mszach św. o godz. 9.30: 9 czerwca i 16 czerwca. Dzieci Komunijne będą zajmowały miejsca w pierwszych ławkach i będą przystępowały do Komunii św. jako pierwsze.
Dziękuję dzieciom Pierwszokomunijnym wraz z rodzicami za złożony dar ołtarza z którego zostały zakupione paramenty liturgiczne: krzyż ołtarzowy, porcelanowe ampułki i naczynia na oleje  do Kościoła św. Jakuba.
Trwa tradycyjna oktawa Bożego Ciała. Proszę dziewczynki o sypanie kwiatków. Msze św. połączone z nieszporami  i procesją eucharystyczną do środy włącznie w kościele św. Jakuba o godz. 18.00.
Przed nami I czwartek i I piątek miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do wieczornej Mszy św.
Spowiedź z racji I piątku w piątek od godz. 17.00 w kościele św. Jakuba.
Na zakończenie tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała” w najbliższy czwartek pójdziemy ul. Szopińskiego, ul. Kiełkowską do Ogrodu społecznego; następnie ul. Cmentarną, ul. Drzymały i ul. Powstańców Wlkp. Przy ostatnim  litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcam do licznego uczestnictwa.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów przypada w piątek. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba będzie procesja i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Dziękuję za złożoną w tym roku daninę diecezjalną (na kurię diecezjalną, seminarium diecezjalne i Caritas archidiecezjalną: zebrano 9.787zł. Nadpłata w wysokości 2067 będzie zapłatą  za drewnianą, woskowaną ławę i krzesła zakupione do zakrystii św. Walentego.
Nabożeństwa czerwcowe od soboty pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu przy figurze o godz. 19.00.
Nauki przedmałżeńskie w wolsztyńskiej farze odbędą się od 10 do 14 czerwca o godz. 19.00. 
W czasie wakacji chcielibyśmy zorganizować wakacje z j. angielskim: spotkania w domu parafialnym  dla dzieci w formie zabaw w j. angielskim dla dwóch grup wiekowych: od 6 do 10 lat i od 11 do 14. Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 882 568 304.
Zbiórka  do puszek na WT, KUL i szkoły katolickie w najbliższą niedzielę przed kościołem. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie tej zbiórki.
Intencje mszalne: wtorek 18.00 – Za + Stanisława Wyrwę – intencja od sąsiadów; środa 18.00 –  W intencji budowniczych i ofiarodawców 3 ołtarza Uroczystości Bożego Ciała
Do wieczności odszedł: śp. Andrzej Nowicki z Nowej Obry, lat 59; pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 W. Różaniec: dzisiaj po wieczornej Mszy u św. Walentego oraz w poniedziałek po procesji u św. Jakuba.
Drogim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli. Wszystkim dzieciom oraz obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobrze, że jesteście!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

BOŻE  CIAŁO – 30.05.2024.

Dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy św.: o godz. 6.00 (W), 7.30 (J) i 9.30 (J). Dzisiaj nie ma Mszy św. popołudniowej. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Już teraz dziękuję za przygotowanie ołtarzy i przystrojenie trasy procesji, za przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów. Strażakom dziękuję o zadbanie o bezpieczeństwo na drodze. Dziękuję orkiestrze i Różom Różańcowym. Dziękuję dzieciom po Pierwszej Komunii św. i dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom i dziewczynkom ze scholi. Wszystkie dzieci, które szły w procesji proszę, żeby po procesji zgromadziły się przy Grocie przy św. Walentym. Dziękuję młodzieży za przeprowadzenie prób. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać. Kleryków i osoby idące na parking przy dużym kościele  proszę, aby po procesji zabrali baldachim, feretrony oraz sztandary i zanieśli do kościoła św. Jakuba.
Boże Ciało to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św.
Nabożeństwo majowe jutro po procesji a nabożeństwa czerwcowe od soboty po procesji eucharystycznej aż do piątku po „oktawie”.
Oktawa Bożego Ciała trwa do następnego czwartku. Zachęcam do licznego uczestnictwa, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiatki. Codziennie w kościele św. Jakuba po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, procesja z Najświętszym Sakramentem. W czasie oktawy Bożego Ciała w dni powszednie Msza św. wieczorna połączona będzie z nieszporami.
Proszę, żeby dzieci komunijne w najbliższą niedzielę przyszły w strojach komunijnych na Mszę św. o godz. 11.00 i uczestniczyły w procesji eucharystycznej. Po mszy procesji będzie poświęcenie rowerów i hulajnóg dzieci pierwszokomunijnych.
Udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych na piątek (31 maja) wszystkim parafianom gdziekolwiek będą się znajdowali oraz wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii w/w dniu. Osoby pragnące skorzystać z dyspensy proszę o odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
Niech uroczystość Bożego Ciała i procesja eucharystyczna umacnia naszą wiarę w moc Eucharystii i przemienia nasze serca.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  – 25.05.2024 r.

Obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
Uroczystość Pierwszej Komunii Św. odbędzie się o godz. 11.00. Z tego powodu dziś druga Msza przedpołudniowa zostanie odprawiona wcześniej czyli o godz. 9.00 a nie o godz. 9.30!
Białe niedziele będziemy obchodzili na Mszach św. o godz. 9.30: 2 czerwca, 9 czerwca, 16 czerwca. Dzieci Komunijne będą zajmowały miejsca w pierwszych ławkach i będą przystępowały do Komunii św. jako pierwsze.
Msza św. w poniedziałek o 18.00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych zostanie odprawiona w kościele św. Jakuba.
Święcenia prezbiteratu i diakonatu odbyły się w sobotę. Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba (nie będzie Mszy u św. Walentego).
Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00. Od niedzieli nabożeństwa do Serca Pana Jezusa pół godziny przed wieczorną Mszą św.
W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Porządek Mszy św.: w wigilię uroczystości (środa) o 18.00 (W) i w czwartek o 6.00 (W), 7.30 (J) i 9.30 (J). Tego dnia nie ma Mszy św. popołudniowej. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy i przystrojenie trasy procesji Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów. Strażaków proszę o straż honorową i zadbanie o bezpieczeństwo na drodze. Zapraszam orkiestrę i Róże Różańcowe. Dzieci po Pierwszej Komunii św. proszę o przyjście w swoich strojach. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Proszę, żeby dziewczynki ze scholki, które nie będą sypały kwiatków szły w procesji w strojach przed ministrantami.  Próba sypania kwiatków będzie przy kościele św. Jakuba we wtorek o godz. 17.00. Proszę młodzież o przeprowadzenie próby.
Boże Ciało to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: ołtarz 1 – mieszkańcy ul. Szkolnej; ołtarz 2 – maturzyści; ołtarz 3 – mieszkańcy ul. Kanałowej; ołtarz 4  – mieszkańcy ul. Szopińskiego.
Na zakończenie tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała” 6 czerwca pójdziemy ul. Szopińskiego, ul. Kiełkowską do Ogrodu społecznego; następnie ul. Cmentarną, ul. Drzymały i ul. Powstańców Wlkp.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”:  ołtarz 1 – KGW Jażyniec; ołtarz 2 – OSP Obra; ołtarz 3 – sołectwo Jażyniec; ołtarz 4  – sołectwo Kiełkowo.
Spotkanie organizacyjne dla odpowiedzialnych za budowę ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie  „Oktawy” odbędzie się we 28 maja (wtorek) o 18.30 w klasztorze.
Nabożeństwo Fatimskie w najbliższą sobotę o godz. 17.15  w kościele św. Jakuba z racji „Oktawy”.
Odwiedziny chorych w maju odbędą się w Obrze w najbliższą sobotę od godz. 8.30; w Jażyńcu i w Kiełkowie  w najbliższy piątek, ale wyjątkowo ze względu na wykłady będą po południu od godz. 13.00. Przypominam, że post eucharystyczny (czyli 1 godzina przed przyjęciem Komunii  św.) nie obowiązuje osób w podeszłym wieku, chorych oraz opiekujących się nimi.    
W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z Gminą Wolsztyn pod nazwą „Rewitalizacja zabytkowego kościoła Parafialnego p.w. św. Jakuba Apostoła w Obrze”. Na zadanie to zostały przyznane środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz budżetu Gminy Wolsztyn oraz. W sumie na ten cel przeznaczone są 3.335.700 zł z czego 66.714 zł pochodzi z budżetu Gminy Wolsztyn.  Zakres inwestycji obejmie prace konserwatorskie i restauratorskie w tym m.in. odnowienie, odtworzenie więźby dachowej, wymianę dachówki karpiówki, częściową wymianę i zabezpieczenie więźby do czwartego stopnia biologicznego, wymianę rynien i rur spustowych oraz renowację okien; założenie instalacji odgromowej; stabilizację konstrukcji – naprawę konstrukcji sklepień.
Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 6345 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji połączony z animacją misyjną odbędzie się w najbliższą niedzielę. Po Mszach św. przed kościołem będzie zbiórka na cele misyjny.
Z okazji „Dnia dziecka” w prezencie od parafii w najbliższą niedzielę przy kościele św. Walentego będzie postawiony zamek dmuchany dla dzieci, które nawiedzą kościółek i pobożnie odmówią modlitwę „Aniele Boże”. Zamek będzie do dyspozycji od godz. 14.00 aż do ostatniego „hycającego gzuba”    
Pan Sołtys Sołectwa Kiełkowo wraz z radą sołecką zaprasza w czwartek na festyn z okazji „Dnia Dziecka”, który rozpocznie się  od 15.00 przy sali wiejskiej.
Pani Sołtys Sołectwa Obra zaprasza wraz z radą sołecką z okazji „Dnia Dziecka” dzieci na wieczór filmowy połączony z licznymi atrakcjami który odbędzie się w najbliższy piątek od 17.00 przy sali wiejskiej.
Intencje mszalne: czwartek (Boże Ciało) 9.30 –int.1.: Za + Stanisława Wyrwa – intencja od Przyjaciół Misji z Jażyńca; int. 2: Za + Stanisława Kubiaka oraz wszystkich ++ z ulicy Kiełkowskiej  
Kochane Mamy z okazji Waszego Święta  życzymy Wam wszelkiego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy życzenia wszelkiej pomyślności. Wyśpiewajmy naszym Mamom i solenizantom z tego tygodnia radosne „Życzymy, życzymy…”. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 9.30 przeżywamy Rocznicę Pierwszej Komunii Św.
Uroczystość Pierwszej Komunii Św. będziemy przeżywali w za tydzień w niedzielę w Uroczystość Trójcy Św. na Mszy św. o godz. 11.00. Z tego powodu druga Msza przedpołudniowa będzie odprawiona wcześniej czyli o godz. 9.00 a nie o godz. 9.30!
Próby przed Pierwszą Komunią Św. odbędą się w najbliższy wtorek i czwartek o godz. 17.00.
Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00.
Nabożeństwo majowe dla dzieci w czwartek o godz. 16.00 przy grocie. Po nabożeństwie będzie wspólna zabawa i słodka niespodzianka przy kościele św. Walentego.
Procesja do kapliczki św. Eugeniusza połączona z nabożeństwem majowym odbędzie się we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. We wtorek nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą św. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.
Świecenia prezbiteratu i diakonatu odbędą się najbliższą sobotę o godz. 10.00. Szafarzem sakramentu święceń będzie ks. bp. Adrian Put, biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba (nie będzie Mszy u św. Walentego).
Rodziców dzieci z klas II, które za rok przystąpią do Pierwszej Komunii Św. zapraszam do posprzątania kościoła św. Jakuba w czwartek na godz. 19.00. Proszę zabrać ze sobą swój własny sprzęt.
Pierwsza spowiedź odbędzie się w piątek o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
Białe niedziele będziemy obchodzili na Mszach o godz. 9.30: 2 czerwca, 9 czerwca, 16 czerwca. Dzieci Komunijne będą zajmowały miejsca w pierwszych ławkach i będą przystępowały do Komunii św. jako pierwsze.
Dzisiaj taca inwestycyjna. Bóg zapłać złożone ofiary.
Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji odbędzie się w niedzielę 2 czerwca.
Na Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze zebrano 5100 zł. Bóg zapłać.
Boże Ciało przypada 30 maja. Procesja pójdzie ul. Szkolną i Kanałową.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: ołtarz 1 – mieszkańcy ul. Szkolnej; ołtarz 2 – maturzyści; ołtarz 3 – mieszkańcy ul. Kanałowej; ołtarz 4  – mieszkańcy ul. Szopińskiego.
Na zakończenie tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała” 6 czerwca pójdziemy ul. Szopińskiego, ul. Kiełkowską do Ogrodu społecznego; następnie ul. Cmentarną, ul. Drzymały i ul. Powstańców Wlkp.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”:  ołtarz 1 – KGW Jażyniec; ołtarz 2 – OSP Obra; ołtarz 3 – sołectwo Jażyniec; ołtarz 4  – sołectwo Kiełkowo.
Spotkanie organizacyjne dla odpowiedzialnych za budowę ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie  „Oktawy” odbędzie się we 28 maja (wtorek) o 18.30 w klasztorze.
Intencje mszalne: środa 7.15 – Za + Stanisława Kubiaka – intencja od 4 Róży Pawła Rychłego;

piątek 18.00 – Za + Henryka Rajman i wszystkich ++ z ulicy Kiełkowskiej.

Drogim parafianom i miłym gościom życzymy udanego, niedzielnego odpoczynku. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech nasze serca otwierają się na działanie  Ducha Świętego przyjmując Jego dary! Dobrze, że jesteście!

 

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

 w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

 

Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

„Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. […] Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie. […]

Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić».  Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»” (Deklaracja Dignitas infinita, 47).

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Członkowie Rady Stałej

Konferencji Episkopatu Polski

Jasna Góra, 2 maja 2024

Za zgodność:

Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny

Konferencji Episkopatu Polsk

Rada Stała KEP poleca, by we wszystkich kościołach w Polsce odczytać powyższe Stanowisko po każdej Mszy Świętej, zamieścić je na stronach internetowych parafii i opublikować w biuletynach parafialnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024 r.

Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00.
Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania a potem ognisko integracyjne ze wspólnotą Niniwa.
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Nabożeństwo majowe dla dzieci w czwartek o godz. 15.30 przy grocie. Po nabożeństwie będzie niespodzianka przy kościele św. Walentego. Dzieci z klas III po nabożeństwie będą miały spotkanie integracyjne w domu parafialnym.
W poniedziałek 25. Rocznica sakry Biskupa Grzegorza Balcerka.
Święto św. Macieja, apostoła – przypada we wtorek; święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i  patrona Polski – przypada w czwartek.
Na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze w Jażyńcu przed kościołem zebraliśmy 13.140 zł. Dodatkowo przekazano tacę z Mszy św. dla motocyklistów w wysokości 1900 zł. Poszkodowana rodzina pragnie  z całego serca podziękować za okazane wsparcie i solidarność.
Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Próba będzie we wtorek o godz. 15.30 w kościele św. Jakuba.
Uroczystość Pierwszej Komunii będziemy przeżywali 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Próby będą o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba: najbliższa próba we wtorek i czwartek i następnie: 21 maja, 23 maja.
Pierwsza spowiedź będzie  24 maja o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Jakuba; następnie Msza św. za Czcicieli MB Pocieszenia oraz w ich intencjach.
Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
Za tydzień będzie taca inwestycyjna.
Prasa katolicka dostępna  na furcie: m.in. tygodnik Przewodnik katolicki i nowe wydanie Misyjnych Dróg.
Dziękuję parafianom należącym do Żywego Różańca za złożone ofiary w wysokości 10.000 zł, które będą dofinansowaniem do zapłaty za  drzwi zamówione do kruchty kościoła św. Jakuba.
W czasie wakacji chcielibyśmy zorganizować wakacje z j. angielskim: spotkania w domu parafialnym  dla dzieci w formie zabaw w j. angielskim dla dwóch grup wiekowych: od 6 do 10 lat i od 11 do 14. Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 882 568 304.
Intencje mszalne: piątek 18.00 –  Za + Henryka Rajman – intencja od mieszkańców ulicy Kiełkowskiej;  sobota 18.00 (intencje zbiorowe): Za + Marię Wacińską i za ++ z ulicy Wolsztyńskiej; Za + Zenona Błażejewskiego – intencja od koleżanek i kolegów z rocznika 1956; Za + Tadeusza Gałęzowskiego – intencja od synów z rodzinami; Za + Tadeusza Gałęzowskiego – intencja od uczniów klasy I b wraz z rodzicami; Za +Tadeusza  Gałęzowskiego – intencja od mieszkańców  ulicy Szopińskiego.
Do wieczności odszedł: śp. Stanisław Wyrwa z Jażyńca, lat 94, jego pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek…
Drogim parafianom i miłym gościom życzymy pachnącej majem niedzieli. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Nie zapominajmy w tym tygodniu o nabożeństwach majowych! Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 05.05.2024 r.

Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00.
Nabożeństwo majowe dla dzieci w czwartek o godz. 16.00 przy grocie. Po nabożeństwie będzie piknik przy kościele św. Walentego. Proszę przynieść koce.
Dzisiaj  po Mszach św. przed kościołem zbiórka dla rodziny z Jażyńca poszkodowanej w pożarze domu i zabudowań gospodarczych. Dziękujemy Wam za okazaną solidarność a Paniom z Żywego Różańca dziękujemy za przeprowadzenie tej zbiórki.
Dni krzyżowe z procesjami błagalnymi o dobre urodzaje: w Obrze w poniedziałek, w Kiełkowie  we wtorek, w Jażyńcu  w środę i w Nowej Obrze w czwartek. Wszędzie o godz. 18.00. W Obrze pójdziemy do krzyża przy ul. Szopińskiego. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.

Biuro parafialne we wtorek będzie nieczynne.

Odwiedziny chorych będą w piątek w Jażyńcu i w Kiełkowie oraz w sobotę w Obrze. Nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
W najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze.
Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższą niedzielę. Plan spotkania jest następujący: Msza św. o godz. 11.00; o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie w kościele a potem będzie wspólne ognisko z Niniwą. Proszę przynieść kiełbaski, które na czas przebywania w kościele proszę  zostawić na stole wystawionym na krużgankach. Spotkanie jest obowiązkowe.
Kandydaci do bierzmowania, którzy z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zagubili swoje indeksy i pomimo wstawiennictwa się św. Antoniego do tej pory ich nie odnaleźli mogą odebrać nowe indeksy na furcie klasztornej.
Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się 19 maja na Mszy św. o godz. 9.30. Próba będzie we wtorek 14 maja o godz. 15.30 w kościele św. Jakuba.
Uroczystość Pierwszej Komunii będziemy przeżywali 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Próby będą o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba: pierwsza próba w najbliższy czwartek i następnie: 14 maja, 16 maja, 21 maja, 23 maja.
Pierwsza spowiedź będzie  24 maja o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
Do zakrystii św. Walentego zamówiono nowe drewniane woskowane krzesła oraz ławę.
Prasa katolicka dostępna  na furcie: m.in. tygodnik Przewodnik katolicki i nowe wydanie Misyjnych Dróg.
Nasz dzielnicowy ostrzega przed oszustwami „na wnuczka” lub „na policjanta”, do których w dalszym ciągu dochodzi na terenie naszego powiatu. Więcej informacji możemy uzyskać na stronie internetowej: znamtenumery.pl
Burmistrz Wolsztyna  uprzejmie informuje, że ogłasza nabór wniosków na usuwanie w 2024 roku z nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Wolsztyn  wyrobów zawierających azbest (wza). Wniosek można pobrać ze strony internetowej www.wolsztyn.pl, lub osobiście wypełnić w Urzędzie Miejskim  w Wolsztynie. Nabór wniosków trwa do 20 maja  br. włącznie.
Intencje mszalne:
Drogim parafianom i miłym gościom życzymy pięknej, majowej niedzieli. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny (m.in Stanisławom i Jakubom) składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętajmy w tygodniu o nabożeństwach majowych! Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 28.05.2024

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla Przyjaciół misji w klasztorze.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do wieczornej Mszy św.
Nabożeństwa majowe od środy pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00. Po długim weekendzie będzie też raz w tygodniu nabożeństwo majowe dla dzieci z gitarą i niespodzianką.
Uroczystość NMP Królowej Polski przypada w piątek. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św., to jednak tradycyjnie tego dnia Msze św. w naszej parafii będą według porządku niedzielnego. Suma będzie w intencji Ojczyzny oraz w intencji strażaków z naszej parafii i ich rodzin z okazji św. Floriana. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazania do spowiedzi z racji pierwszego piątku będzie przed każdą Mszą św.
Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 17.15.
Odwiedziny chorych w maju będą 10 maja w Jażyńcu i Kiełkowie oraz 11 maja w Obrze. Nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Z wyprzedzeniem zapowiadam Dni krzyżowe z procesjami błagalnymi o dobre urodzaje: w Obrze 6 maja (poniedziałek), w Kiełkowie 7 maja (wtorek), w Jażyńcu  8 maja (środa) i w Nowej Obrze 9  maja (czwartek). Wszędzie o godz. 18.00. W Obrze pójdziemy do krzyża przy ul. Szopińskiego.
Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się 19 maja na Mszy św. o godz. 9.30. Próba będzie we wtorek 14 maja o godz. 15.30 w kościele św. Jakuba.
Uroczystość Pierwszej Komunii będziemy przeżywali 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Próby będą o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba: 9 maja, 14 maja, 16 maja, 21 maja, 23 maja.
Pierwsza spowiedź będzie  24 maja o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6840 zł. Bóg zapłać.
Nasze scholanki otrzymały stroje – niebieskie pelerynki z haftem maryjnym.
Do kościoła św. Walentego zakupiono gong.
Zbiórka dla rodziny z Jażyńca poszkodowanej w pożarze domu i zabudowań gospodarczych będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie tej zbiórki.
Prasa katolicka dostępna  na furcie: m.in. Przewodnik katolicki i Misyjne Drogi.
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00 –  Za + Agnieszkę Kaczmarek z Kiełkowa – intencja od sąsiadów; czwartek 18.00 –   Za + Marię Wacińską  – intencja od Róży 17 Cecylii Kempiak; sobota 7.15 – Za + Henryka Rajmana – intencja od 1 Róży mężczyzn       
Do wieczności odeszła: śp. Tadeusz Gałęzowski z Obry, lat 70. Jego pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
Wszystkim naszym drogim parafianom i miłym gościom życzymy pogodnej niedzieli. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, jubileusze małżeńskie składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim motocyklistom życzymy udanego otwarcia sezonu. Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 28.05.2024

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla Przyjaciół misji w klasztorze.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do wieczornej Mszy św.
Nabożeństwa majowe od środy pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 18.00. Po długim weekendzie będzie też raz w tygodniu nabożeństwo majowe dla dzieci z gitarą i niespodzianką.
Uroczystość NMP Królowej Polski przypada w piątek. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św., to jednak tradycyjnie tego dnia Msze św. w naszej parafii będą według porządku niedzielnego. Suma będzie w intencji Ojczyzny oraz w intencji strażaków z naszej parafii i ich rodzin z okazji św. Floriana. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku będzie przed każdą Mszą św.
Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 17.15.
Odwiedziny chorych w maju będą 10 maja w Jażyńcu i Kiełkowie oraz 11 maja w Obrze. Nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Za tydzień w niedzielę przed kościołem po Mszach św. zbiórka na rzecz rodziny z Jażyńca poszkodowanej w pożarze domu i zabudowań gospodarczych. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie tej zbiórki. 
Z wyprzedzeniem zapowiadam Dni krzyżowe z procesjami błagalnymi o dobre urodzaje: w Obrze 6 maja (poniedziałek), w Kiełkowie 7 maja (wtorek), w Jażyńcu  8 maja (środa) i w Nowej Obrze 9  maja (czwartek). Wszędzie o godz. 18.00. W Obrze pójdziemy do krzyża przy ul. Szopińskiego.
Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się 19 maja na Mszy św. o godz. 9.30. Próba będzie we wtorek 14 maja o godz. 15.30 w kościele św. Jakuba.
Uroczystość Pierwszej Komunii będziemy przeżywali 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Próby będą o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba: 9 maja, 14 maja, 16 maja, 21 maja, 23 maja.
Pierwsza spowiedź będzie  24 maja o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6840 zł. Bóg zapłać.
Nasze scholanki otrzymały stroje – niebieskie pelerynki z haftem maryjnym.
Do kościoła św. Walentego zakupiono gong.
Prasa katolicka dostępna  na furcie: m.in. Przewodnik katolicki i Misyjne Drogi.
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00 –  Za + Agnieszkę Kaczmarek z Kiełkowa – intencja od sąsiadów; czwartek 18.00 –   Za + Marię Wacińską  – intencja od Róży 17 Cecylii Kempiak; sobota 7.15 – Za + Henryka Rajmana – intencja od 1 Róży mężczyzn       
Do wieczności odeszła: śp. Tadeusz Gałęzowski z Obry, lat 70. Jego pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy pogodnej niedzieli. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Bóg umocni naszą wiarą swym błogosławieństwem. Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4. NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 21.04.2024.

Przeżywamy dziś Dzień Modlitw o powołania i Kwartalne Dni Modlitw  o powołania do służby w Kościele.
Różaniec w tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. prowadzi Róża 11 Hanny Tomys.  
Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
Nasza Niniwa organizuje wyjazd na zjazd młodzieży  z parafii oblackich do Grotnik k. Łodzi od 1 do 4 maja. Koszt wyjazdu to ok. 160 zł. Zapisy w zakrystii, na furcie oraz u kleryka Norberta. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
O. Patryk Osadnik dziękuje za ofiary złożone na organizację „Festiwalu Życia” w ubiegłą niedzielę przed kościołem w kwocie 3100 zł.
Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski będziemy obchodzili we wtorek; święto Św. Marka Ewangelisty przypada w czwartek.  
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Spotkanie redakcji „Jakubowego Szlaku” w środę po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
Biuro parafialne będzie czynne jedynie w środę od 16.00 do 17.00; we wtorek będzie nieczynne.  
W najbliższą niedzielę będzie ministrancki wyjazd na mecz Lecha z Cracovią.  Zbiórka dla zapisanych ministrantów i rodziców będzie na parkingu przy kościele św. Walentego o godz. 14.20; wyjazd o 14.30; powrót ok. 22.00.
Spotkanie dla Przyjaciół Misji wyjątkowo w najbliższą niedzielę w klasztorze po Mszy św. o godz. 11.00.

W najbliższą niedzielę Msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego o godz. 13.00 w kościele św. Jakuba.

Do końca maja przewidziany jest montaż nowych  drzwi ze szklanymi szybami w kościele św. Jakuba oraz  montaż okien w domu parafialnym.
Ksiądz Arcybiskup zachęca do modlitwy w intencji Biskupa Grzegorza Balcerka, który 13 maja będzie obchodził 25-lecie święceń biskupich.
Intencje mszalne: poniedziałek 7.15 – Za ++ Ryszarda Prządkę – intencja od 1 Róży mężczyzn   
Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy miłej niedzieli. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobrze, że jesteście!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3. NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 14.04.2024.

Przeżywamy Niedzielę Biblijną, Narodowy Dzień Czytania Pisma św., Święto Chrztu Polski. Po Mszach św. można z koszyka w kruchcie zabrać ze sobą jakiś cytat z Biblii, który będzie pomocny w modlitwie.   
W naszej parafii witamy o. Patryka Osadnika z Kokotka. Ojciec Patryk głosi dziś Słowo Boże i przed kościołem zbiera na organizację Festiwalu Życia, który odbędzie się w Kokotku w dniach od 8 do 14 lipca.
Różaniec w tym tygodniu przed wieczorną mszą św. prowadzi Róża 10 Pani  Teresy Domagalskiej.
Dzisiaj po Mszy św. o 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
Na Caritas Archidiecezjalną zebraliśmy 1140 zł. Dziękuję Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki.
Nasza Niniwa organizuje wyjazd na zjazd młodzieży  z parafii oblackich do Grotnik k. Łodzi od 1 do 4 maja. Koszt wyjazdu to ok. 160 zł. Zapisy w zakrystii, na furcie oraz u kleryka Norberta. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
Nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia w sobotę o 17.15. Po nabożeństwie Msza św. za czcicieli Matki Bożej Pocieszenia oraz w ich intencjach w kościele św. Jakuba.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Prosimy, aby uczestniczy pielgrzymki do Portugalii i Santiago de Compostela złożyli na furcie podpisane umowy i dokonali wpłaty zaliczki na konto biura podróży do poniedziałku.
Intencje mszalne: sobota 7.15 – Za + Zenona Błażejewskiego – intencja od Róży 7 Pana Mariana Kramarka, sobota 18.00 (intencje zbiorowe) –  Za + Halinę Perz –  intencja od sąsiadów z ulicy Drzymały; Za + Agnieszkę Kaczmarek – intencja od Róży Beaty Wolnik z Kiełkowa; Za + Marię Wacińską – intencja od mieszkańców z ulicy Wolsztyńskiej.
Do wieczności odszedł: śp. Zenon Błażejewski z Nowej Obry, lat 61; jego pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek…
Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy radosnej niedzieli. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz małżeństwom przeżywającym kolejne jubileusze i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO – 07.04.2024.

Różaniec w tym tygodniu przed wieczorną mszą św. prowadzi róża 9 Pani Janiny Tomiak.
Dzisiaj w Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego; przed kościołem jest zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Dziękuję Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki.
Zapraszamy dzisiaj na godzinę 15.00 do kościoła św. Walentego na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z rozważaniami z Dzienniczka Siostry Faustyny.
Biuro parafialne będzie czynne wyjątkowo i jedynie w czwartek od 19.00 do 20.00.
Święto Zwiastowania przypada w poniedziałek. Tego dnia zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie zbiórki.
Dziękujemy za ofiarowanie 25 tytek miłosierdzia; z tego 14 tytek zostało przygotowanych przez Zespół szkolno-przedszkolny w Obrze. Bóg zapłać.
W najbliższą niedzielę po Mszy o 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
W dniach 7-9 czerwca odbędzie się pielgrzymka do wybranych sanktuariów  w Polsce: Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy, Góra Świętej Anny, Wambierzyce. W planie ujęto także zwiedzanie Zamku w Mosznej, Głuchołaz i Kłodzka. Noclegi u oblatów w Bodzanowie. Koszt 520 zł. Opiekunem duchowym podczas pielgrzymki będzie o. Proboszcz. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy pod numerem tel. 663 709 605.
22 Rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity przypada w sobotę. Otoczmy go  naszą modlitwą.
Prosimy, aby uczestniczy pielgrzymki do Portugalii i Santiago de Compostela złożyli na furcie podpisane umowy i dokonali wpłaty zaliczki na konto biura podróży do 15 kwietnia.
Niedzielę Biblijną, Narodowy Dzień Czytania Pisma św., Święto Chrztu Polski będzie obchodzili za tydzień.
Dobrze, że jesteście!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 31.03.2024.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Ojcom za posługę w konfesjonale i przy ołtarzu. Diakonowi, organistom, liturgistom i klerykom, kościelnym i dekoratorowi. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy w trakcie Triduum czytali Słowo Boże i śpiewali psalmy.  Dziękuję Strażakom OSP Obra i OSP Jażyniec oraz ministrantom trzymającym straż przy Grobie Pańskim, Różom Różańcowym, niosącym sztandary, feretrony, baldachim, chórowi, orkiestrze, scholi liturgicznej.  Za wszelkie dobro, okazaną życzliwość i za to, że jesteście: Bóg zapłać.
Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 8 Pani Aleksandry Nowak.
Dzieci zapraszam po Mszy św., żeby przy kościele poszukały zajączka, bo na pewno coś dla nich przyniósł! Prezent od zajączka będzie także przy kościele Św. Walentego od godz. 13.00. Zachęcam, żeby odwiedzić dziś kościół św. Walentego w ramach świątecznego spaceru.
Msze św. dzisiaj będą jeszcze: o godz. 9.00 w kościele św. Walentego i o godz. 11.00 Suma w kościele św. Jakuba. Dzisiaj nie ma Mszy św. popołudniowej.
OSP  Obra i orkiestra dęta zapraszają dzisiaj na spacer z Siwkami. Początek o godz. 13.00 koło remizy.
Dzisiaj recital organowy w  wykonaniu diakona Kamila Dżalaka w kościele św. Jakuba o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Każdego dnia, od dzisiejszej niedzieli  do soboty, o godz. 15.00 w kościele św. Walentego Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Obrze według porządku niedzielnego: w Kiełkowie o godz. 9.00, w Nowej Obrze o godz. 10.15 i w Jażyńcu o godz. 11.30.
Taca z drugiego dnia Świąt przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny Szkoły Katolickie w Poznaniu.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec prowadzony przez Przyjaciół Misji w intencji nowych powołań oblackich i adoracja do wieczornej Mszy św.
Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych z racji Pierwszego Piątku Miesiąca w piątek od 17.30 w kościele św. Walentego.
Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 17.15.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
W piątek, w Oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Spotkanie dla Przyjaciół Misji w niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym.
W przyszłą niedzielę będzie Święto Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie zbiórki.
Niech Zmartwychwstały napełni nasze serca miłością i nadzieją w tych czasach pełnych niepokoju. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Niech obudzi w nas szczere pragnienie bycia blisko Jezusa, i jego świętych sakramentów. Życzę nam wszystkim, abyśmy byli wspólnotą, która prawdziwie wierzy, że Pan Zmartwychwstał. Dobrze, że jesteście!

Życzę Wam razem z ojcami, braćmi, klerykami radosnych Świąt w gronie rodzinnym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

WIELKI  CZWARTEK – 28.03.2024.

Okazja do spowiedzi św. będzie zaraz po ceremoniach.
Dziękuję scholi liturgicznej za piękną i podniosłą oprawę dzisiejszej Mszy Wieczerzy Pańskiej.
Dzisiaj adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.
Ofiary złożone na tacę w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę przeznaczone są na kwiaty do Bożego grobu.
Jutro, w Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a po niej Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W czasie modlitwy wiernych składka  na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.
Jutro, w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia aż do śmierci i post ścisły, tj. jeden posiłek do syta i dwa skromne od 18 do 60 roku życia.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Sumie procesja z palmami.
Modlitwę różańcową od poniedziałku do środy prowadzi Róża 7 Barbary Kaczmarek.
Schola dziecięca i Oaza z Jażyńca w dzisiaj będzie rozprowadzała muffinki. Zebrane ofiary będą dofinansowaniem do letniego wyjazdu dzieci.
Dzisiaj przed kościołem dzieci z Kółka Misyjnego rozprowadzają ciasteczka świąteczne. Ofiary zostaną przeznaczone na misje.
Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14.00. Potem Msza św.
Rekolekcje szkolne od poniedziałku do środy.
Odwiedziny chorych będą w tym tygodniu: poniedziałek – w Jażyńcu i w Kiełkowie  oraz we wtorek w Obrze. Rozpoczęcie od godz. 8.30.
Okazja do spowiedzi  w poniedziałek, wtorek i środę w kościele św. Walentego pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz po Mszy św. do ostatniego penitenta, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek po ceremoniach, a w Wielką Sobotę od godz. 11.00 do 12.00 w kościele św. Jakuba.
Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.
Ofiary złożone na tacę w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę przeznaczone będą na kwiaty do Bożego grobu, a w Wielki Piątek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00,  potem Droga krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia aż do śmieci i post ścisły, tj. jeden posiłek do syta i dwa skromne od 18 do 60 roku życia.
Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00. Proszę zapoznać się z planem adoracji. Dzieci, szczególnie komunijne, mają swoją adorację o godz. 10.00, a młodzież o godz. 18.00. Strażaków proszę o zaciągnięcie warty honorowej. Poświęcenie pokarmów w kościele św. Jakuba o godz. 10.30, 11.30, 12.30 i 13.30, w Nowej Obrze o godz. 10.00, w Jażyńcu o godz. 11.00 i w Kiełkowie o godz. 12.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wigilia Paschalna o godz. 19.00, na którą proszę przynieść świece.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 5.00. Rezurekcja o godz. 6.00. Proszę przygotować baldachim, sztandary i feretrony. Msza św. w kościele św. Walentego o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 w kościele św. Jakuba.
Zapraszamy na wielkanocny recital organowy w  wykonaniu diakona Kamila Dżalaka w niedzielę do kościoła św. Jakuba  na godz. 19.00. Wstęp wolny.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. na wioskach: w Kiełkowie o godz. 9.00; Nowej Obrze o 10.15; w  Jażyńcu  o 11.30.
„Tytki Miłosierdzia” można jeszcze przynosić na furtę do środy włącznie.
Dziękuję za złożoną do tej pory daninę diecezjalną;  daninę można składać do koszyka w czasie Mszy lub na furcie klasztornej (koperty są dostępne furcie i w kruchcie).
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6442 zł. Bóg zapłać.
Intencje mszalne: wtorek 18.00 – Za + Ryszarda Prządkę – intencja od mieszkańców z ulicy Kiełkowskiej
Przed nami najważniejsze dni w całym roku. Niech ten czas umocni nasza wiarę a Boże błogosławieństwo niech nas wspomaga w duchowym przeżyciu tego czasu.  Dobrze, że jesteście!

PLAN SPOWIEDZI

 

Wielki Poniedziałek – od 17.30 do 18.30 [kościół św. Walentego]

Wielki Wtorek – od 17.30 do 18.30          [kościół św. Walentego]

Wieka Środa – od 17.30 do 18.30             [kościół św. Walentego]

Wielki Czwartek – po ceremoniach  [kościół św. Jakuba]

Wielki Piątek  –  po ceremoniach      [kościół św. Jakuba]

Wielka Sobota – od 11.00 do 12.00   [kościół św. Jakuba]

 

T R I D U U M    P A S C H A L N E

 

WIELKI CZWARTEK

 

 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

 

– po Mszy św. spowiedź św.

22.00 – zakończenie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy

 

============================================

 

WIELKI PIĄTEK

 

8.00 –  rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa

============================================

18.00 Liturgia Wielkiego Piątku

– po ceremoniach spowiedź św.

22.00 – zakończenie adoracji przy Grobie Pańskim

============================================

W tym dniu obowiązuje post ścisły: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie posiłków do trzech w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia.

============================================

 

WIELKA SOBOTA

 

8.00 – 19.00 Adoracja Grobu Pańskiego

– Strażaków proszę o zaciągnięcie warty honorowej.

– dzieci o godz. 10.00 – dzieci komunijne!!!

– młodzież i studenci o godz. 18.00

Spowiedź św. od 11.00 do 12.00

===========================================

 

Święcenie pokarmów:

Nowa Obra – 10.00

Jażyniec – 11.00

Kiełkowo – 12.00

Obra, w kościele św. Jakuba -10.30; 11.30;  12.30; 13.30

15.00 J – Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

19.00 – Uroczystość Wigilii Paschalnej. Przynosimy świece!

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

5.00 – Adoracja Grobu Pańskiego

6.00 – Rezurekcja (baldachim, sztandary, feretrony)

9.00 – Msza św. w kościele św. Walentego

11.00 – Suma

                             Nie ma Mszy św. popołudniowej!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 r.

Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża 6 Pani Elżbiety Miśko.
Uroczystość Józefa Oblubieńca NMP przypada we wtorek.

Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15. Potem Msza św.

Piesza Droga Krzyżowa w Kiełkowie odbędzie się w piątek o godz. 18.00.
Okazja do spowiedzi św. jest każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatni moment przed świętami.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Spotkanie dla bierzmowanych w piątek o godz. 19.00 w kościele św. Walentego.
W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Sumie procesja z palmami.
Schola dziecięca i Oaza z Jażyńca w najbliższą niedzielę będzie rozprowadzała muffinki. Zebrane ofiary będą dofinansowaniem do letniego wyjazdu dzieci.
Spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Portugalii w niedzielę po sumie i procesji w kościele św. Jakuba.
Dzieci z Kółka Misyjnego za tydzień będą rozprowadzały ciasteczka świąteczne. Ofiary będą przeznaczone na misje.  
Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej w Wielkim Tygodniu: Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę (25, 26 i 27 marca).
Na furcie klasztornej można składać „tytki miłosierdzia” podając adres przeznaczenia albo bez wskazania konkretnego odbiorcy. Zostaną one rozwiezione w Wielkim Tygodniu.
Odwiedziny chorych będą w Wielkim Tygodniu: poniedziałek 25 marca – w Jażyńcu i Kiełkowie oraz we wtorek 26 marca  w Obrze. Rozpoczęcie od godz. 8.30.
Do wieczności odeszli: śp. br. Krzysztof Kalaczyński OMI z Poznania, lat 36; pogrzeb odbył się w piątek; śp. Agnieszka Kaczmarek z Kiełkowa, lat 86; pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 (W).
Niech ostatnie dni przed Wielkim Tygodniem napełnią nasze serca pragnieniem oczekiwania na Święta Naszego Zbawienia.  Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –  10.03.2024 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 5 Pani Ewy Wawrzynowicz.
W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00 w kościele św. Jakuba. Po Gorzkich Żalach Msza św. W Wielkim Poście nie będzie w niedziele Mszy św. wieczornych w kościele św. Walentego.
Droga Krzyżowa w  piątki; dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15 w kościele św. Walentego. Potem Msza św.
Spotkanie dla dzieci w środę od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym: na spotkaniu zaczniemy robić palmy na Niedzielę Palmową.
Zapraszamy do wzięcia udziału w Parafialnej Nocnej Drodze Krzyżowej (ok. 10 km) w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Św. Walentego. Potem pójdziemy ścieżką rowerową w kierunku Świętna, dalej leśnymi duktami do Nowej Obry i wrócimy do groty przy kościele Św. Walentego.
Droga Krzyżowa w Kiełkowie odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 18.00.
Za tydzień będzie taca inwestycyjna.
Biuro parafialne  w tym tygodniu będzie nieczynne.
Na furcie klasztornej można składać „tytki miłosierdzia” z produktami o wydłużonym terminie ważności najlepiej podając adres przeznaczenia albo bez wskazania konkretnego odbiorcy. Zostaną one rozwiezione do potrzebujących w Wielkim Tygodniu  z pomocą młodzieży z Niniwy.
W kruchcie kościoła są koperty na daninę diecezjalną. Wynosi ona na cały rok 2,65 zł od każdego parafianina; dorosłego i dziecka. Proszę ofiarę daniny diecezjalnej składać od rodziny na składkę w czasie dowolnej Mszy św. lub na furcie klasztornej, w miarę możliwości w okresie Wielkiego Postu.
Zakończył się remont jednego korytarza w domu parafialnym i odmalowano „Walentynkę” oraz zamówiono do niej nowe krzesła i blaty do stołów. Przy kościele św. Walentego posadzono cztery lipy. W tym tygodniu zostaną zamówione kolejne okna do domu parafialnego.
Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. się w intencji Ojca Proboszcza z okazji jego urodzin i imienin. Po Mszy św. Ojciec Proboszcz zaprasza parafian dużych i małych na krużganki przy zakrystii na kawę, tort i watę cukrową.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w najbliższą sobotę o godz. 17.15; po nabożeństwie Msza św. zbiorowa.
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00Za + Jerzego Lenarczyka – intencja od mieszkańców z ulicy Wąskiej; piątek 18.00 – Za + Piotra Kałka – intencja od klasy VI z wychowawcą; sobota 18.00 (zbiorowa) – Za + Henryka Kołodziejczyka i za ++ z ulicy Łąkowej.
Do wieczności odeszła: śp. Halina Perz z Wolsztyna, lat 89; pogrzeb odbył w się w piątek. Wieczny odpoczynek…
Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –  03.03.2024 r.

Dziś w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Bardzo serdecznie witamy wśród nas o. Pawła Gomulaka OMI, Misjonarza Miłosierdzia i rekolekcjonistę z Lublińca, który będzie naszym duchowym przewodnikiem w tych dniach.
Msze św. z naukami ogólnymi będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 16.00 w kościele św. Walentego oraz o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie nauka stanowa dla kobiet, we wtorek po wieczornej Mszy św. będzie nauka stanowa dla mężczyzn. Przed każdą Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.
Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 4 Pani Joanny Buczkowskiej.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do wieczornej Mszy św.
W Wielkim Poście zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00 w kościele św. Jakuba. Po Gorzkich Żalach Msza św. W Wielkim Poście nie będzie w niedziele Mszy św. wieczornych w kościele św. Walentego.
Droga Krzyżowa w  piątki; dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15 w kościele św. Walentego. Potem Msza św.
Zapraszamy do wzięcia udziału w Parafialnej Nocnej Drodze Krzyżowej (ok. 10 km) w piątek  15 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Św. Walentego. Potem pójdziemy ścieżką rowerową w kierunku Świętna, dalej leśnymi duktami do Nowej Obry i wrócimy do groty przy kościele Św. Walentego.
Droga Krzyżowa w Kiełkowie odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 18.00.
Na Fundusz Misyjny zebraliśmy do puszek 1210 zł.
W kruchcie kościoła są już koperty na daninę diecezjalną. Wynosi ona na cały rok 2,65 zł od każdego parafianina; dorosłego i dziecka. Proszę ofiarę daniny diecezjalnej składać od rodziny na składkę w czasie dowolnej Mszy św. lub na furcie klasztornej, w miarę możliwości w okresie Wielkiego Postu.
Od dłuższego czasu kierujemy prośbę do właściwych organów o ustawienie na dużym cmentarzu pojemnika na szkło. Proszę, żeby szkło do czasu ustawienie pojemnika zabierać ze sobą do domu.
Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli oraz owocnego czasu rekolekcji wielkopostnych. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję Wam za życzenia otrzymane z okazji moich urodzin Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –  25.02.2024 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 3 Pani Zofii Piwońskiej.
Obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka przed kościołem do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes. Dziękuję Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki.
W Wielkim Poście zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00 w kościele św. Jakuba. Po Gorzkich Żalach Msza św. W Wielkim Poście nie będzie w niedziele Mszy św. wieczornych w kościele św. Walentego.
Droga Krzyżowa w  piątki; dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15 w kościele św. Walentego. Potem Msza św.
Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży w piątek od 15.45 do 16.30.  
Droga Krzyżowa ulicami Jażyńca odbędzie się w piątek o godz. 18.00.
Odwiedziny chorych: w piątek w Jażyńcu i Kiełkowie; w sobotę w Obrze. Odwiedziny rozpoczynają się od godz. 8.30. Nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.  
Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 17.15.
W przyszłą niedzielę  (03.03) w naszej parafii rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Paweł Gomulak OMI, Misjonarz Miłosierdzia i rekolekcjonista z Lublińca.
Msze św. z naukami ogólnymi będą w poniedziałek (04.03), wtorek (05.03) i środę (06.03) o godz. 10.00 i 16.00 w kościele św. Walentego oraz o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie nauka stanowa dla kobiet, we wtorek po wieczornej Mszy św. będzie nauka stanowa dla mężczyzn. Przed każdą Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.
Na furcie można zamówić intencje mszalne do odprawienia w czasie rekolekcji na mszach  o godz. 10.00 oraz 16.00 – tylko po jednej intencji.
Ministrancki Turniej FIFA odbędzie się w najbliższą sobotę w klasztorze od godz. 10.00. Zapisy na furcie klasztornej. Jak co roku prosimy rodziców o udostępnienie konsoli z grą Fifa. Prosimy podpisane konsole z podpisanymi padami i kablami dostarczyć na furtę klasztorną do czwartku.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 5866 zł.
Został zakupiony kamienny pojemnik na stojaku na wodę święconą, który będzie umieszczony w kruchcie kościoła św. Walentego.
Intencje mszalne: pon. 18.00 – Za + Piotra Kałkę oraz w intencji rodziny o ukojenie w bólu po stracie bliskiej osoby – intencja od mieszkańców z ulicy Drzymały i Bernardowskiej; wtorek 18.00  Za + Krzysztofa Kubaczyka – intencja od sąsiadów z ulicy Drzymały 
Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –  17.02.2024 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 2 Pani Doroty Adamczak.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
Na rzecz ofiar wojny na Ukrainie zebraliśmy 1745 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W Wielkim Poście zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00 w kościele św. Jakuba. Po Gorzkich Żalach Msza św. W Wielkim Poście nie będzie w niedziele Mszy św. wieczornych w kościele św. Walentego.
Droga Krzyżowa w  piątki; dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15 w kościele św. Walentego. Potem Msza św.
Droga Krzyżowa ulicami Jażyńca odbędzie się w piątek 1 marca o godz. 18.00.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
W kruchcie kościoła są już koperty na daninę diecezjalną. Wynosi ona na cały rok 2,65 zł od każdego parafianina; dorosłego i dziecka. Proszę ofiarę daniny diecezjalnej składać od rodziny na składkę w czasie dowolnej Mszy św. lub na furcie klasztornej, w miarę możliwości w okresie Wielkiego Postu.
Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od dnia 14 lutego do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do dnia 24 maja.
Święto Katedry św. Piotra Apostoła będziemy obchodzili w czwartek.
W niedzielę za tydzień Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka przed kościołem do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie tej zbiórki.
Kurs przedmałżeński odbędzie się w kościele Wniebowstąpienia w Wolsztynie od 26 lutego do 1 marca.
Do wieczności odszedł: śp. Henryk Kołodziejczyk z Obry, lat 72; jego pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
Intencje mszalne: środa i czwartek 18.00Za + Marię Przybyła – intencja od mieszkańców Jażyńca; sobota 18.00 – Za + Piotra Kałkę oraz w intencji rodziny o ukojenie w bólu po stracie bliskiej osoby – intencja od mieszkańców z ulicy Drzymały i Bernardowskiej.
Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia a udającym się na wypoczynek życzymy dobrego czasu urlopu i bezpiecznej podróży. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 6 NIEDZIELA ZWYKŁA  –  11.02.2024 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 1 Pani Doroty Adam.
Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorych. Osoby chore i w podeszłym wieku po Mszy św. o godz. 11.00 będą mogły przyjąć sakrament chorych a potem zapraszamy do sali na krużgankach na spotkanie przy kawie i cieście. Dziękuję Piekarni Pana Tomysa za ofiarowane ciasto.    
Odpust ku czci św. Walentego będziemy przeżywali we wtorek. Msze św. odpustowe w kościele św. Walentego o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00 msza św. z procesją.
Kaznodzieją odpustowym będzie wielki przyjaciel naszej parafii, o. Piotr Osowski, ekonom naszego seminarium i dyrektor domu rekolekcyjnego.  Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do domu parafialnego: będą atrakcje przygotowane specjalnie na to wyjątkowe święto dla dużych i małych: m.in. Pięciopiętrowy tort słodko od serca, prawdziwa włoska kawa, wata cukrowa, konkursy z nagrodami i zabawa taneczna nie tylko dla dzieci.
W środę Popielec. Poprzez obrzęd posypania głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. będą: w kościele św. Walentego o godz. 10.00 oraz w kościele św. Jakuba o godz. 7.15, 16.00 i 18.00. Po mszach św. zbiórka na Caritas archidiecezjalną, która w tym roku zebrane ofiary przeznaczy na rzecz poszkodowanych w wojnie na Ukrainie. Proszę Panie z ŻR o przeprowadzenie zbiórki.
W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia aż do końca życia) oraz post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa skromniejsze od 18 do 60 roku życia). W całym Wielkim Poście obowiązuje również powstrzymywanie się od udziału w zabawach.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne wyjątkowo i jedynie w środę od 19.00 do 20.00
W Wielkim Poście będą nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
Droga Krzyżowa od najbliższego piątku; dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15 w kościele św. Walentego. Potem Msza św.
Na pierwszej Drodze krzyżowej dla dzieci będą rozdawane albumu, do których dzieci przez kolejne piątki będą zbierały naklejki ze stacjami drogi krzyżowej.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00 w kościele św. Jakuba. Po Gorzkich Żalach Msza św. W Wielkim Poście nie będzie w niedziele Mszy św. wieczornych w kościele św. Walentego.

Nabożeństwo ku czci MB Pocieszenia w sobotę o godz. 17.15; potem Msza św. zbiorowa

Za tydzień będzie składka inwestycyjna.
Pan Sołtys Obry wraz z radą sołecką zaprasza na Mszę św. za Powstańców Wlkp. z naszej parafii, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00 oraz po Mszy św. (ok. godz. 18.30) na część artystyczną i koncert Zespoły „Trzy Pokolenia”.
Pan Sołtys Sołectwa Jażyniec informuje mieszkańców, że w sobotę 17 lutego od godz. 15.00 do 18.00 w sali wiejskiej będą wydawane nakazy podatkowe.
W domu parafialnym zostały wymienione dwa okna dachowe i odremontowane trzy pokoje.
Intencje mszalne: sobota 18.00 (zbiorowa) – Za + Piotra Kałkę oraz w intencji rodziny o ukojenie w bólu po stracie bliskiej osoby – intencja od mieszkańców ulicy Drzymały i Bernardowskiej; O radość wieczną dla + Ryszarda Prządka – intencja od koleżanek i kolegów z rocznika 1960; niedziela 11.00 – Za + Piotra Kałkę – intencja od Scholi Parafialnej
Małżeństwom, które świętują swoje jubileusze i kolejne rocznice, wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy dobrego czasu urlopu i bezpiecznej powróży. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

4 NIEDZIELA ZWYKŁA –  27.01.2024 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 19 Pani Danieli Zygalskiej.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie dla bierzmowanych dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
Spotkanie dla zelatorów Żywego Różańca dzisiaj o godz. 14.00 w domu parafialnym.  
Biuro parafialne czynne według stałych godzin urzędowania.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6249 zł. Na Radio Emaus zebraliśmy  853 zł. Ministranci zebrali na kolędzie 6570 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Poświęcenie książeczek i świec dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii będzie w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach.
Dzieci zapraszamy na spotkanie w środę od 16.00 do 18.00. Będą przygotowywane dekoracje na odpust św. Walentego. Msza Odpustowa będzie 13 lutego o godz. 18.00.  
W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do wieczornej Mszy św.
Święto Ofiarowania Pańskiego będziemy przeżywali w piątek. Msze św. w następującym porządku: 7.15J, 10.00W i 18.00W. Taca będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe. Spowiedź z racji pierwszego piątku od godz. 17.00.
Gromnice można nabywać na furcie klasztornej; będzie je można poświęcić w czasie Mszy św. 2 lutego.   
Odwiedziny chorych: w piątek w Kiełkowie od godz. 8.00 do 9.00; w Jażyńcu od godz. 11.00; w sobotę od godz. 8.00 w Obrze; nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.
Spotkanie noworoczne Przyjaciół misji odbędzie się w najbliższą niedzielę: Msza św. o godz. 15.00 w kościele św. Walentego a potem spotkanie w domu parafialnym.  
Intencje mszalne: sobota 7.15 – Za + Jerzego Lenarczyka – intencja od Róży Pawła Rychłego; sobota 18.00 – Za + Beatę Poniedziałek – intencja od mieszkańców ulicy Szkolnej; niedziela 7.30 – Za + Beatę Poniedziałek – intencja od wspólnoty Kleryków w Obrze.
Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA –  21.01.2024 r..

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.
Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 18 Pani Cecylii Kempiak.
Dziękuję rodzicom i klerykom zaangażowanym w przygotowanie spotkania noworocznego dla ministrantów i scholanek.
Dzisiaj taca inwestycyjna; a przed kościołem zbiórka do puszek na Radio Emaus. Bóg zapłać za złożone ofiary. Bóg zapłać Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki.
Biuro parafialne czynne według stałych godzin urzędowania.
Zajęcia z języka włoskiego w domu parafialnym od środy według ustalonego planu.
Święto Nawrócenia Św. Pawła obchodzimy w czwartek.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie dla bierzmowanych w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
Poświęcenie książeczek i świec dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii będzie w niedzielę 4 lutego na Mszy św. o godz. 9.30.
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00 – Za + Zofię Tomiak oraz za ++ z ulicy Szkolnej – intencja od mieszkańców z ulicy Szkolnej; piątek 18.00 – Za + Marię Przybyła –  intencja od Róży Krystyny Reimann
Do wieczności odszedł: śp. Jerzy Lenarczyk z Obry,  lat 77; pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

Dobrze, że jesteście!

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA –  14.01.2024 r..

Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 17 Małgorzaty Ceglarek.
Zapraszamy na wspólne kolędowanie w najbliższą dziś na godz. 15.00 do auli seminaryjnej (wejście przez furtę). Będziemy kolędować z „Gitarami Niepokalanej”, zespołem „Sursum Corda” i Scholą dziecięcą.
Pan Sołtys wraz z radą sołecką zaprasza na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową oraz koncert zespołu „Trzy Pokolenia”  dziś na godz. 18.00 do sali wiejskiej w Obrze.
Biuro parafialne czynne według stałych godzin urzędowania.
Spotkanie noworoczne dla ministrantów i scholanek wraz z rodzicami w sobotę o godz. 11.00 w domu parafialnym.
Nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia w  sobotę o 17.15.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Spotkanie dla zelatorów Żywego Różańca w niedzielę 28 stycznia  o godz. 14.00 w domu parafialnym.  
Za tydzień przed kościołem zbiórka na Radio Emaus. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie zbiórki
Intencje mszalne: czwartek 18.00 – Za + Zofię Tomiak – intencja od 15 Róży Różańcowej; sobota 18.00 (zbiorowa) – Za + Łucję Kula i wszystkich ++ Mieszkańców z ulicy Kanałowej; Za + Siergieja Kuzmenko, ojca naszego kleryka Bohdana – intencja od chóru parafialnego
Dobrze, że jesteście!

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO –  07.01.2024 r..

Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. To święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie śpiewać będziemy do 2 lutego.
Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 16 Pani Katarzyny Zalisz.
Dzisiaj spotkanie dla Przyjaciół Misji o godz. 15.00 w domu parafialnym.
Trwa kolęda. Z góry dziękujemy za przywiezienie i odwiezienie kolędników. Na furcie klasztornej jest woda święcona potrzebna na kolędę.
W czasie kolędy biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne proszę załatwiać w godzinach przedpołudniowych.
Sprawozdanie pokolędowe i podsumowanie roku 2023 zostanie przedstawione w przyszłą niedzielę.
Spotkanie dla dzieci w czwartek od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym.
Odwiedziny chorych: w piątek w Jażyńcu i Kiełkowie; w sobotę w Obrze. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00; nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Zapraszamy na wspólne kolędowanie w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 do auli seminaryjnej (wejście przez furtę). Będziemy kolędować z „Gitarami Niepokalanej”, zespołem „Sursum Corda” i Scholą dziecięcą.
Spotkanie dla zelatorów Żywego Różańca w niedzielę 28 stycznia  o godz. 14.00 w domu parafialnym.  
Pan Sołtys wraz z radą sołecką zaprasza na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową oraz koncert zespołu „Trzy Pokolenia” w najbliższą niedzielę na godz. 18.00 do sali wiejskiej w Obrze.
Intencje mszalne: niedziela 9.30 – Za + Siergieja  Kuzmenko, ojca naszego kleryka Bohdana  – intencja od ministrantów wraz z rodzicami. 
Do wieczności odeszła: śp. Maria Przybyła z Jażyńca, lat 93; pogrzeb w poniedziałek o 11.00 (W). Wieczny odpoczynek….
Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam żyć w pełni łaską Chrztu świętego. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2023 r.

Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
Dzisiaj ostatni dzień starego 2023 roku. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00 do kościoła św. Walentego. Będzie to też Msza św. wigilijna z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Potem będzie nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
Następna Msza św. w Sylwestra będzie o godz. 00.30 w kościele św. Walentego.
Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św.: o godz. 0.30 (W), 7.30(J), 9.30(J), 11.00(J) oraz o godz. 17.00(W)
Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 12 Pani Hanny Tomys.
Trwa kolęda. Z góry dziękujemy za przywiezienie i odwiezienie kolędników. Na furcie klasztornej jest woda święcona potrzebna na kolędę.
W czasie kolędy biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne proszę załatwiać w godzinach przedpołudniowych.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do wieczornej Mszy św.
Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od godz. 17.00 w kościele św. Walentego.
Koncert kolęd  w wykonaniu Eleni odbędzie się w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 19.00.
Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli przypada w sobotę. Jest to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Tego dnia składka przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny. Msze św. z uroczystości: w piątek o 18.00(W) oraz w sobotę o 7.30(J), 9.30(J), 11.00(J), 18.00(W).
Na Mszach świętych w uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcenie kredy, kadzidła i mirry. Po Mszach św. będzie można wziąć ze sobą  zestaw przygotowany na „Trzech Króli” z kredą i kadzidłem.
Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.
Odwiedziny chorych będą po zakończeniu kolędy: 12 i 13 stycznia.  
Święto Chrztu Pańskiego przypada w przyszłą niedzielę. To święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie śpiewać będziemy do 2 lutego.
Intencje mszalne: poniedziałek 7.30 – Za ++ mieszkańców Jażyńca – intencja od mieszkańców; środa 18.00 – Za + Jana Adamczaka – intencja od mieszkańców Jażyńca;  Za + Bronisławę Wajs i wszystkich ++ z ulicy Bernardowskiej i Drzymały
Do wieczności odeszła: śp. Zofia Tomiak z Obry, lat 95; pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w kościele św. Walentego. Wieczny odpoczynek…
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NARODZENIE  PAŃSKIE –  25.12.2023 r.

Dzisiaj w uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. są o godz. 8.00 (W), 9.30 i 11.00 (J). Dzisiaj nie ma Mszy św. popołudniowej.
W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w Obrze będą jak w niedzielę. Taca przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa.
Msze św. we wioskach w drugi dzień: w Nowej Obrze o godz. 9.00; w Jażyńcu o 10.15; w Kiełkowie  o 11.30.
Od środy rozpoczynamy kolędę. Z góry dziękujemy za przywiezienie i odwiezienie kolędników. Na furcie klasztornej jest woda święcona potrzebna na kolędę.
W czasie kolędy biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy pilne proszę załatwiać w godzinach przedpołudniowych.
Kapłanom i diakonom w czasie wizyty duszpasterskiej będą towarzyszyć ministranci: ofiary zebrane przez ministrantów do skarbonek będą stanowiły dofinansowanie do wakacyjnego wypoczynku. Ministranci będą też wdzięczni za słodycze i owoce.
Na furcie klasztornej można nabyć świąteczne wydanie gazetki parafialnej Jakubowy Szlak. Koszt wydruku 7 zł.
W najbliższą niedzielę ostatni dzień starego 2023 roku. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00 do kościoła św. Walentego. Będzie to też Msza św. wigilijna z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Potem będzie nabożeństwo dziękczynno – błagalne.
Następna Msza św. w Sylwestra będzie o godz. 00.30 w kościele św. Walentego.
Koncert kolęd  w wykonaniu Eleni odbędzie się w kościele św. Jakuba 5 stycznia  (piątek) o godz. 18.00.
Dziękuję za wspólne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Ojcom dziękujemy za posługę w konfesjonale i przy ołtarzu. Bóg zapłać Strażakom z Obry i Jażyńca za ustawienie choinek. Wszystkim zaangażowanym w prace i pomoc w przygotowanie dekoracji i strojenie. Chórowi i orkiestrze za podniosły nastrój Pasterki, ministrantom i lektorom za zaangażowanie w liturgii. Wszystkim za wszelkie dobro i pomoc: Bóg zapłać!
Życzę Nam wszystkim byśmy przyjęli Jezusa jak dziecko, bo tylko On, Prawdziwy Bóg i Prawdziwy Człowiek, może dać nam prawdziwe życie. Zdrowych, błogosławionych, szczęśliwych Świąt, a przede wszystkim radosnego spotkania z Nowonarodzonym Zbawicielem i świętowania w gronie najbliższych! Gościom i Parafianom, życzą ojcowie, bracia, klerycy.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV  NIEDZIELA  ADWENTU –  24.12.2023.

Spowiedź św. dziś pół godziny przed każdą Mszą św. przedpołudniową.
Dziękuję za tytki miłosierdzia przygotowane na Święta przez uczniów i przedszkolaków z Obry, przedszkolaków z Jażyńca i osoby indywidualne. Było ich 44. Dziękuję młodzieży z Niniwy za pomoc w rozwiezieniu paczek.
Pasterka z udziałem dzieci dziś o godz. 21.00 i tradycyjna Pasterka o północy. Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia będą: 8.00 (W), 9.30 (J), 11.00 (J). W poniedziałek nie będzie Mszy św. popołudniowej.
Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada we wtorek. Msze św. według porządku niedzielnego: 7.30J, 9.30J, 11.00J oraz o 17.00W. Będzie to święto Św. Szczepana. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa. Taca na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
Msze św. we wioskach w drugi dzień: w Nowej Obrze o godz. 9.00; w Jażyńcu o 10.15; w Kiełkowie  o 11.30.
W związku z obchodami Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego Starosta Jacek Skrobisz zaprasza na Mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w dniu 27 grudnia o godz. 18:30. Po mszy świętej dalsze obchody odbędą się na rynku w Wolsztynie.
Święto św. Młodzianków przypada w czwartek. Na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Walentego błogosławieństwo małych dzieci.
Plan kolędy, która będzie miała tradycyjną formę odwiedzin w domach, znajduje się w gablotach oraz na stronie internetowej. Kolęda rozpocznie się w środę od ul. Kanałowej i ul. Jeziornej.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6543 zł. Bóg zapłać za złożone przez Was ofiary.
Koncert kolęd  w wykonaniu Eleni odbędzie się w kościele św. Jakuba 5 stycznia  (piątek) o godz. 18.00.
Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik  Katolicki z dodatkiem Rodzina, Rozważania 5 minut z Bogiem i Misyjne Drogi.
Otrzymaliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wykonanie nowych drzwi w kruchcie kościoła św. Jakuba.
Na furcie klasztornej można nabyć świąteczne wydanie gazetki parafialnej Jakubowy Szlak. Koszt wydruku 7 zł.
Organizujemy samolotową pielgrzymkę do Portugalii i do Santiago de Compostela od 26.09 – 03.10.2024 Cena 4600 zł + 50 euro. Zapisy u proboszcza osobiście lub pod numerem tel. kom.: 518 111 913. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc.        
Intencje mszalne: sobota 7.15 – Za + Beatę Poniedziałek – intencja od kleryków z Obry; niedziela 17.00 – Za + Łucję Kula – intencja od rencistów i emerytów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Obrze.  Poniedziałek Nowy Rok, 7.30 – Za ++ mieszkańców Jażyńca – intencja od mieszkańców
Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU –  17.12.2023 r.

Przeżywamy Trzecią Niedzielę Adwentu Gaudete. Zachęcam do wytrwałego udziału w Roratach ze św. Franciszkiem od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Walentego. Ostatnie roraty dla dzieci w piątek.
W tym tygodniu Roraty dodatkowo w sobotę o godz. 7.15 w kościele św. Jakuba. Zapraszam wszystkich na Roraty o poranku ze śpiewem zespołu Sursum Corda. Po mszy św. na krużgankach coś ciepłego i słodkiego.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
Na  Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1296 zł.
Biuro parafialne czynne jedynie  we wtorek od 19.00 do 20.00.
Proszę nowych parafian i właścicieli nowo wybudowanych domów o zgłoszenie się w biurze parafialnym celem założenia kartoteki, a potem ujęcia w planie kolędy.
Plan kolędy, która będzie miała tradycyjną formę czyli odwiedzin w domach znajduje się na stronie internetowej.
Na furcie klasztornej można nabywać opłatki wigilijne.
Zachęcam do nabywanie prasy katolickiej na furcie klasztornej.
Za tydzień IV Niedziela Adwentu a wieczorem Wigilia. Mszami niedzielnymi są msze: sobotnia o 18.00W oraz niedzielne z godz. 7.30J, 9.30J, 11.00J.
Msze św. z Uroczystości Narodzenia Pańskiego: Pasterka z udziałem dzieci  w niedzielę o godz. 21.00 i tradycyjna Pasterka o północy oraz Msze św. w Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia w poniedziałek o godz.: 8.00 (W), 9.30 (J), 11.00 (J).
Na furcie można składać tzw. „Tytkę miłosierdzia”. Tytki miłosierdzia, z konkretnym adresem lub bez określonego wskazania proszę przynosić na furtę klasztorną. Zostaną one dostarczone do potrzebujących po 17 grudnia. W tym roku w przeprowadzenie  tej dobroczynnej akcji zaangażowała się młodzież z Niniwy.
Dziękuję Radzie Sołeckiej Obry za ufundowanie nowych bombek na choinki do kościoła Św. Jakuba.

Organizujemy samolotową pielgrzymkę do Portugalii i do Santiago de Compostela od 26.09 – 03.10.2024 Cena 4600 zł + 50 euro. Zapisy u proboszcza pod numerem tel.  518 111 913.

Do wieczności odeszła: śp. Beata Poniedziałek z Obry, lat 52, pogrzeb odbył się piątek. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne: wtorek 7.15 – Za + Łucję Kula  – intencja od mieszkańców z ulicy Kanałowej; wtorek 17.00 – Za + Łucję Kula – intencja od rencistów i emerytów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Obrze; Urocz. Bożego Narodzenia (poniedziałek) – 8.00 – Za + Zbigniewa Świętoniowskiego  –  intencja od mieszkańców z ulicy Szkolnej.
Niech w tym III tygodniu Adwentu towarzyszą  nam słowa antyfony na wejście: Radujcie się zawsze w Panu, * raz jeszcze powiadam: radujcie się! * Pan jest blisko. Niech zbliżająca się uroczystość Narodzenia Pańskiego będzie powodem naszej radości! Dobrze, że jesteście!
PIELGRZYMKA SAMOLOTOWO-AUTOKAROWA
FATIMA -SANTIAGO DE COMPOSTELA-LIZBONA-PORTO-BRAGA
TERMIN 26.09 – 03.10.2024R.
1 dzień 26.09.2024 /czwartek/ WARSZAWA-LIZBONA-FATIMA
6:00 wyjazd z Obry na lotnisko w Warszawie. Odprawa i godz 12:55 wylot do Lizbony. Przylot godz
16:00 przejazd do hotelu w Fatimie .Udział w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg w
hotelu w Fatimie.
2 dzień 27.09.2024 /piątek/ FATIMA-VALINHOS-LOCA DE CABECO-ALJUSTREL-FATIMA
Śniadanie, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Pierwszych Objawień,
Kaplica Wieczystej Adoracji, Muzeum Jana Pawła II, następnie miejsca objawień w Valinhos i Loca do
Cabeco, zwiedzanie miejscowości Aljustrel – domy św. Hiacynty, św. Franciszka i św. Łucji. Powrót do
hotelu obiadokolacja a następnie udział w wieczornym nabożeństwie fatimskim. Nocleg w hotelu w
Fatimie.
3 dzień 28.09.2024 /sobota/ FATIMA-OBIDOS-NAZARE
Śniadanie ,wyjazd do Obidos – uroczego miasteczka z malowniczym zamkiem otoczonym
średniowiecznym murem – spacer po starówce. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Nazare –
zwiedzanie kościoła gdzie znajduje się jedna z najstarszych figur Matki Bożej. Powrót do Fatimy.
Obiadokolacja i udział w wieczornym nabożeństwie. Nocleg w hotelu w Fatimie.
4 dzień 29.09.2024 /niedziela/ FATIMA- BATALHA-ALCOBACA
Śniadanie, przejazd do Sanktuariów Maryjnych: Alcobaca i Batalha – zwiedzanie powrót na
obiadokolacje i nocleg w hotelu w Fatimie.
5 dzień 30.09.2024 / poniedziałek/ FATIMA- COIMBRA-P0RTO
Śniadanie, wyjazd do Coimbry – miejsca gdzie mieszkała św. Łucja. Przejazd do Porto-zwiedzanie
Katedry. Następnie wizyta w winiarni – degustacja wina portugalskiego. Przejazd w okolice Porto
Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
6 dzień 01.102024 / wtorek / SANTIAGO DE COMPOSTELA-BRAGA
Śniadanie, wyjazd do Santiago de Compostela /Hiszpania/zwiedzanie Sanktuarium św.Jakuba
Apostoła /Katedra/ Msza św. Spacer uliczkami Santiago de Compostela .Przejazd do Bragi -duchowej
stolicy Portugalii. Nawiedzenie Sanktuarium Dobrego Jezusa w Bradze. Przejazd na obiadokolacje i
nocleg w hotelu okolice Porto.
7 dzień 01.10.2024/ środa/ CABO DA ROCA-LIZBONA
Śniadanie-wyjazd do stolicy Portugalii Lizbony, zwiedzanie: Statua Chrystusa Króla, Katedra, kościół
św Antoniego, Pomnik Odkryć Geograficznych, przejazd na najbardziej wysunięty na zachód Europy
przylądek Cabo da Roca. Obiadokolacja i nocleg w hotelu okolice Lizbony.
8 dzień 03.10.2024 / czwartek / LIZBONA-WARSZAWA
Śniadanie w formie suchego prowiantu. Godz 4:00 przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa i odlot
godz 7:00, przylot do Warszawy godz 12:00,
odprawa i przejazd autokarem do Obry. Przyjazd ok godz
18:00
Cena 1 osoba 4 600 PLN
Cena zawiera:
– przelot samolotem Warszawa – Lizbona – Warszawa /portugalskie linie TAB/
– transport autokarem na lotnisko w Warszawie i powrót
– autokar podczas zwiedzania w Portugalii
– 5 noclegów w hotelach *** i 2 noclegi w hotelu ****
– 7 śniadań i 7 obiadokolacji
– opieka pilota i przewodnika
– opieka duchowa
– Ubezpieczenie KL + NNW + bagaż
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
– składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera biletów wstępu ,auto guidów ok 50 EUR
Biuro Podróży EURO-TRANS
Ul. Sucharskiego 1
64-115 Świeciechowa
Tel 65 5330481

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU –  10.12.2023.

Przeżywamy Drugą Niedzielę Adwentu. Zachęcam do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Walentego. Niech nie zabraknie nam wytrwałości!
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30. poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach.
Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie połączona z rozprowadzaniem pierników przez dzieci z Kółka Misyjnego z których dochód zostanie przekazany na misje. Dziękuję Matką Różańcowym za przeprowadzenie zbiórki.
Chór parafialny i klerycy dzisiaj w kościele św. Jakuba wykonają Akatyst czyli hymn ku czci Matki Bożej; potem o 17.00 będzie Msza św. w kościele św. Jakuba.
Biuro parafialne czynne wyjątkowo i jedynie w czwartek od 19.00 do 20.00.
Nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia w sobotę o 17.15. To ostatnie w tym roku spotkanie przy cudownym obrazie naszej Pani Obrzańskiej. Będzie to szczególna okazja, aby podziękować Panu Bogu i Matce Bożej za cały rok. Po nabożeństwie Msza św. za czcicieli Matki Bożej Pocieszenia oraz w ich intencjach w kościele św. Jakuba.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Proszę nowych parafian i właścicieli nowo wybudowanych domów o zgłoszenie się w biurze parafialnym celem założenia kartoteki, a potem ujęcia w planie kolędy.
Na furcie klasztornej można nabywać opłatki wigilijne.
Zachęcam do nabywanie prasy katolickiej na furcie: jest Przewodnik katolicki.
Na furcie można składać tzw. „Tytkę miłosierdzia”. Tytki miłosierdzia, z konkretnym adresem lub bez określonego wskazania proszę przynosić na furtę klasztorną. Zostaną one dostarczone do potrzebujących po 17 grudnia.
Intencje mszalne: środa 17.00 – Za + Zofię Kotkowiak oraz ++ mieszkańców z ulicy Kanałowej – intencja od mieszkańców z ulicy Kanałowej; czwartek 17.00 – Za + Zenona Wornalkiewicza oraz ++ mieszkańców z ulicy Łąkowej – intencja od mieszkańców; sobota 18.00 – Za + Bronisławę Wajs – intencja od mieszkańców z ulicy Bernardowskiej i Drzymały; Do Matki Bożej Pocieszenia o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców z ulicy Bernardowskiej i Drzymały      
Do wieczności odeszła: Łucja Janina Kula z Obry, lat 71, msza za zmarłą w poniedziałek o godz. 9.00 w kościele św. Walentego; obrzędy pogrzebowe o godz. 10.30 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Wolsztynie.
Niech w Drugim Tygodniu Adwentu towarzyszy nam antyfona wejścia tej niedzieli: Ludu Boży, oto Pan przyjdzie, by zbawić narody; * Pan da posłyszeć swój głos pełen chwały * i uraduje się wasze serce.  

Dobrze, że jesteście!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU –  03.12.2023 r.

Przeżywamy Pierwszą Niedzielą Adwentu.
Msze św. roratnie będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Walentego. Zachęcam do rodzinnego udziału w roratach. W tym roku będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę. Będą nas też odwiedzali ciekawi goście… Plansze roratnie będą rozdawane po Mszy św. w poniedziałek.

Spotkanie dla Przyjaciół Misji w dziś o godz. 15.00 w domu parafialnym.  

Biuro parafialne czynne jedynie we wtorek od 19.00 do 20.00.
Wzorem lat ubiegłych  z inicjatywy rady sołeckiej w środę wszystkie dzieci po Roratach  wyruszą na poszukiwanie św. Mikołaja.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec prowadzony przez Przyjaciół misji w intencji powołań do Zgromadzenia Oblatów i adoracja do godz. 16.30.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy  w piątek. Tego dnia taca na biedne kościoły w Polsce. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina łaski w kościele św. Walentego.
Na furcie klasztornej można nabywać opłatki wigilijne oraz świece wigilijne (duża – 20 zł; mała 10 zł); zakup  świec wspiera dzieło Caritasu Wigilijna Akcja Pomocy Dzieciom.
Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Proszę Panie z ŻR o przeprowadzenie tej zbiórki.
Młodzież z kółka misyjnego będzie po Mszach św. rozprowadzała pierniki, z których ofiary będą przeznaczone na wsparcie misji.
Chór parafialny i klerycy w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba wykonają Akatyst czyli hymn ku czci Matki Bożej; potem o 17.00 będzie Msza św. wyjątkowo w kościele św. Jakuba. Serdecznie zapraszamy.
W najbliższym czasie zostaną wymienione kolejne okna w domu parafialnym.
Na furcie można składać, tzw. „Tytkę miłosierdzia”. Osobom potrzebującym można przygotować tytkę z produktami o wydłużonym okresie do spożycia. Tytki miłosierdzia, z konkretnym adresem lub bez określonego wskazania proszę przynosić na furtę klasztorną.
Niech Bóg błogosławi nam na czas Adwentu! Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA –  26.11.20223

Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszach św. litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Kończąc rok liturgiczny dziękuję wszystkim Parafianom za tworzenie wspólnoty parafialnej i zaangażowanie w życie naszej parafii.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii  dzisiaj po Mszy św.  godz. 9.30. Poświecenie medalików będzie
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 do grona ministrantów zostanie włączonych ośmiu kandydatów; kandydaturę rozpocznie 3 chłopców; 3 ministrantów otrzyma awans na dalsze stopnie. Gratulujemy! Dziękuję Pani Bogumile Miśko za uszycie pasów a Pani Agnieszce Trawińskiej szarf dla kandydatów.
Na składka inwestycyjną zebraliśmy 6407 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary a także za ofiary składane przy okazji wypominek.
Modlitwę różańcową prowadzi Róża 14 Pani Krystyny Kozioł.
Warsztaty malowania aniołów w środę o godz. 16.00. Można się jeszcze zapisywać na furcie lub Sekretariacie Szkoły w Obrze.
Biuro parafialne w przyszłym tygodniu będzie czynne jedynie we wtorek od 19.00 do 20.00.
Odwiedziny chorych: piątek w Jażyńcu i Kiełkowie;  w sobotę w Obrze. Rozpoczęcie o godz. 8.00.  
Spowiedź z racji Pierwszego Piątku w piątek od godz. 17.00 w kościele św. Walentego.
Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.  
Przyszła niedziela będzie Pierwszą Niedzielą Adwentu: to początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Msze św. roratnie będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Walentego.
Spotkanie dla Przyjaciół Misji w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym.
Chór parafialny i klerycy w niedzielę 10 grudnia  o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba wykonają Akatyst czyli hymn ku czci Matki Bożej; potem o 17.00 będzie Msza św. wyjątkowo w kościele św. Jakuba. Serdecznie zapraszamy.
Rada sołecka i parafialna zaprasza  do wzięcia udziału w konkursie  tworzenia szopek bożonarodzeniowych. Termin złożenia prac upływa 22 grudnia. Ogłoszenie wyników podczas wspólnego rodzinnego kolędowania 21 stycznia w Sali wiejskiej w Obrze.
Dzieci z grup parafialnych i nie tylko zapraszamy do tworzenie szopki w najbliższą  sobotę od godz. 10.30 w domu parafialnym.
Intencje mszalne: piątek 7.15: Do Miłosierdzia Bożego o radość Nieba dla + Bronisławy Waiss od 18 Róży Cecylii  Kempiak;  sobota 7.15: O radość Nieba dla + Bronisławy Waiss – intencja od Przyjaciół Misji;   niedziela 9.30: Za + Mirosławę Poniedziałek – intencja od mieszkańców z ulicy Szkolnej; niedziela. 17.00: W intencji wszystkich Barbar z parafii.
Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  19.11.2023 r.

Przeżywamy Światowy Dzień Ubogich.
Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do  bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 13 Pani Katarzyny Stelmaszyk.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 9.30 do grona ministrantów zostaną włączeni obecni kandydaci; chłopcy którzy pragną zostać ministrantami rozpoczną okres kandydatury (można jeszcze się zgłaszać np. u proboszcza na przerwie w szkole)
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w środę od 16.00 do 18.00. 
Biuro parafialne czynne w środę od 16.00 do 17.00 i wyjątkowo w czwartek od 19.00 do 20.00. We wtorek nieczynne.
W środę 29 listopada w domu parafialnym odbędą się po raz drugi warsztaty Malowania Aniołów: każdy uczestnik otrzyma drewnianą figurkę anioła, którą sam pomaluje, ozdobi i zabierze ze sobą do domu. Warsztaty będą trwały się od godz. 16.00 do godz. 18.00. Warsztaty poprowadzi siostra Jolanta Martyka z Częstochowy. Zapisy na warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej i młodszych dzieci na furcie klasztornej lub w Sekretariacie Szkoły. Nie czekajmy z zapisami do ostatniej chwili!
Intencje mszalne: środa 18.00 – W intencji Chóru parafialnego i orkiestry parafialnej oraz zespołu Sursum Corda i scholki parafialnej i wszystkich śpiewających i muzykujących z okazji świętej Cecylii; piątek 7.15 – Za + Zbigniewa Świętoniowskiego – intencja od 12 Róży mężczyzn; piątek 18.00 –  Za + Jadwigę Chełmińską i wszystkich ++ z ulicy Bernardowskiej i Drzymały.

Do wieczności odszedł: Krzysztof Kubaczyk , lat 40, z Wolsztyna. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00 W. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  12.11.2023 r.

Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Pan Sołtys wraz z Rada Sołecką zaprasza  dzisiaj (12 listopada) na koncert „Śpiewamy dla Niepodległej”, który rozpocznie się o godz. 16.00 w sali wiejskiej w Obrze.

Spotkanie dla dzieci przy parafii w środę od 16.00 do 18.00. 
Nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia w sobotę o godz. 17.15; po nabożeństwie o 18.00 msza św. zbiorowa.
Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna.
W przyszłą niedzielę (19 listopada) po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do  bierzmowania.
Światowy Dzień Ubogich będziemy przeżywali w najbliższą niedzielę.
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00 – Za Zenona Wornalkiewicza w 30 dzień po śmierci; sobota 18.00 (zbiorowa) – Za + Zenona Wornalkiewicza – intencja od 11 Róży mężczyzn;  Za + Jana Adamczaka – intencja od mieszkańców  Jażyńca;  Za ++ mieszkańców Jażyńca – intencja od mieszkańców
Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  05.11.2023 r.

Dziękuję zespołowi Sursum Corda i klerykom za przygotowanie i poprowadzenie radosnego Marszu Świętych i uwielbienia.
Do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny w intencji jednego zmarłego; za nawiedzenie cmentarza i zmówienie choćby myślnej modlitwy za zmarłych. Od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych na naszych cmentarzach zostały pochowane 33 osoby.
Różaniec z wypominkami  za zmarłych dzisiaj (niedziela)  o 16.15; różaniec z wypominkami w tygodniu o godz. 17.15.  Ostatni różaniec jest przewidziany w środę.   
Spotkanie Przyjaciół Misji dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00 w domu parafialnym.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w środę od 16.00 do 18.00. 
W sobotę obchodzimy Święto Niepodległości. Msza w intencji ojczyzny o godz. 11.00 w kościele św. Jakuba. Taca z tej Mszy będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
W ramach wolontariatu parafialnego chcemy zorganizować kurs języka angielskiego dla dzieci z klas 4 i 5. Chętne dzieci zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek na godz. 17.30 do domu parafialnego.
W naszej parafii w Mszach św. niedzielnych, jak wynika z liczenia wiernych, uczestniczyło 37,5% parafian.
Pan Burmistrz informuje, że w dniu 7 listopada  od 18.00 do 20.00 w sali wiejskiej w Obrze będą wydawane nowe deklaracje odnośnie odpadów.
Od 8 do 13 listopada będę brał udział w pracach komisji rewizyjnej ds. Konstytucji i Reguł w Rzymie; podczas mojej nieobecności będzie mnie zastępował o. Piotr Piasecki.
Intencje mszalne: poniedziałek 7.15 – Za + Mirosławę  Poniedziałek – intencja od Róży Ewy Wawrzynowicz; sobota 11.00 – W intencji uczestników  Pielgrzymki do Włoch
Do wieczności odszedł: Zbigniew Świętoniowski, lat 75, z Obry; pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX Rocznica poświęcenia własnego kościoła  –  29.10.2023

Dzisiaj różaniec przy krzyżu w Kiełkowie o godz. 15.00.
Nabożeństwa różańcowe: dzisiaj  o 16.15; w poniedziałek o 17.15.
Ostatni różaniec dla dzieci w poniedziałek o godz. 16.30. Po różańcu niespodzianka.  
Wypominki za zmarłych można składać na furcie lub do koszyka na składkę. Można je wypisywać na kartkach wyłożonych w kruchcie.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w domu parafialnym wyjątkowo w czwartek od 16.00 do 18.00.
Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we środę 1 listopada. Msze św. w kościele św. Jakuba będą o godz. 7.30 i 9.30. O godz. 11.30 w kościele św. Walentego poświęcenie zniczy oraz kwiatów i początek procesji na cmentarz, gdzie około godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych Parafian oraz za zmarłych oblatów i siostry zakonne, którzy pochodzili i posługiwali w naszej parafii. Po Mszy św. poświęcenie nowych nagrobków.
Zespół Sursum Corda zaprasza na Radosny Marsz Świętych, który odbędzie się wieczorem 1 listopada.  Rozpoczęcie na dużym cmentarzu o godz. 18.00. Następnie procesja z relikwiami świętych do kościoła św. Walentego i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego oraz Litania do Wszystkich Świętych.    
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przypada w czwartek 2 listopada. Msze św. sprawowane w kościele św. Jakuba o godz. 7.00 recytowana, o godz. 7.30 śpiewana z jutrznią, kazaniem; następnie procesja na mały cmentarz i modlitwy za zmarłych. Msza św. o godz. 18.00 w kościele św. Walentego zostanie odprawiona za wszystkich zmarłych Parafian od ubiegłorocznej uroczystości. Różaniec z wypominkami za zmarłych od 2 listopada, o godz. 17.15.
W Uroczystość Wszystkich Świętych od południa do północy można uzyskać jeden raz odpust zupełny w intencji jednego zmarłego. Warunki: pobożne nawiedzenie świątyni, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
Każdego dnia od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny w intencji jednego zmarłego; za nawiedzenie cmentarza i zmówienie choćby myślnej modlitwy za zmarłych.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół Misji i adoracja Najświętszego Sakramentu  do Różańca z wypominkami o 17.15.  
W piątek okazja do spowiedzi z racji I piątku dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.00.

Odwiedziny chorych: w piątek w  Jażyńcu i Kiełkowie; w sobotę w Obrze. Rozpoczęcie odwiedzin od godz. 8.00.

Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.15 a po nim o 18.00 Msza św.
Spotkanie Przyjaciół Misji w niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym.
Spotkanie gazetki „Jakubowy szlak” odbędzie się 9 listopada w domu parafialnym.
W imieniu dbających w naszym klasztorze o trawniki prosimy o nieparkowanie  na trawie przy figurze św. Jana Nepomucena i nieblokowanie wyjazdu z bramy parkowej .
Do wieczności odszedł: śp.  Jan Adamczak z Jażyńca, lat  76; Msza pogrzebowa we wtorek w Farze w Wolsztynie o godz. 9.00;  pogrzeb o godz. 10.30 na cmentarzu przy ul. Lipowej.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  22.10.2022.

Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Módlmy się za misjonarzy i misjonarki! Taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii dziś na Mszy św. o 9.30. 
Młodzież przygotowująca się do bierzmowania po Mszach św. może odebrać w zakrystii dzienniczki na ten rok katechetyczny.
Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 w Nowej Obrze.
Nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, w niedzielę o 16.15 oraz codziennie na wioskach według ustalonych godzin

Różaniec w Kiełkowie w najbliższą  niedzielę o 15.00 przy krzyżu.

Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6775 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia młodzież zebrała 1238 zł. Bóg zapłać.
Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek od 19.00-20.00 i z racji różańca dla dzieci w środę od 15.00 do 16.00.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w domu parafialnym w środę od 16.00 do 18.00. W czasie spotkania weźmiemy udział w różańcu.
Wypominki za zmarłych można składać na furcie lub do koszyka na składkę. Można je wypisywać na kartkach wyłożonych w kruchcie.
Zespół Sursum Corda zaprasza na Radosny Marsz Świętych, który odbędzie się wieczorem 1 listopada.  Rozpoczęcie na dużym cmentarzu o godz. 18.00. Następnie procesja z relikwiami świętych do kościoła św. Walentego i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego oraz Litania do Wszystkich Świętych.    
Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we środę 1 listopada. Msze św. w kościele św. Jakuba będą o godz. 7.30 i 9.30. O godz. 11.30 w kościele św. Walentego poświęcenie zniczy oraz kwiatów i początek procesji na cmentarz, gdzie około godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych Parafian oraz za zmarłych oblatów i siostry zakonne, które pochodzili i posługiwali w naszej parafii. Po Mszy św. poświęcenie nowych nagrobków.
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przypada w czwartek 2 listopada. Msze św. sprawowane w kościele św. Jakuba o godz. 7.00 recytowana, o godz. 7.30 śpiewana z jutrznią, kazaniem; następnie procesja na mały cmentarz i modlitwy za zmarłych. Msza św. o godz. 18.00 w kościele św. Walentego zostanie odprawiona za wszystkich zmarłych Parafian od ubiegłorocznej uroczystości Wszystkich Świętych oraz za zmarłych Oblatów i Siostry Służebniczki. Różaniec z wypominkami za zmarłych od 2 listopada, o godz. 17.15.
Dziękuję naszym ministrantom za sprawne przeprowadzenie akcji o kryptonimie „Liść” przy kościele św. Walentego. Akcja zakończyła się sukcesem.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie nocnej pielgrzymki „Z Maryją w promieniach Bożego Miłosierdzia”.
Intencje mszalne: czwartek 7.15 – Za + Mirosławę Poniedziałek  – intencja od Klubu Seniorów
Niech Boże Błogosławieństwo rozpala  w nas pragnienie modlitwy za misjonarzy i misjonarki. Dobrze, że jesteście.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  15.10.2023.

Przeżywamy Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo i możliwość indywidulanego oddania czci  relikwiom św. Jana Pawła II. 
Dzisiaj różaniec przy krzyżu w Jażyńcu o godz. 15.00; za tydzień w niedzielę o 15.00 różaniec w Nowej Obrze.
Nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 oraz codziennie na wioskach według ustalonych godzin.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Przed kościołem po Mszach św. zbiórka przed kościołem do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dziękuje Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne jedynie w środę od 15.00 do 16.00.
Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
Wspomnienie św. Łukasza w środę. Tego dnia modlimy się za wszystkich Pracowników Służby Zdrowia.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w domu parafialnym w środę od 16.00 do 18.00. W czasie spotkania weźmiemy udział w różańcu a na spotkaniu będą robione dekoracje i ozdoby jesienne.
Najbliższa niedziela to niedziela misyjna. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Proszę, aby na tej Mszy św. dzieci z klas trzecich zajęły miejsce w pierwszych ławkach.
W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie mogła odebrać w zakrystii dzienniczki na ten rok katechetyczny.
Wypominki za zmarłych można składać na furcie lub do koszyka na składkę. Można je wypisywać na kartkach wyłożonych w kruchcie.
Zapraszamy do zapisywania się (zapisy pod nr. tel. 608 624 780 lub 795 536 002) na nocną, pieszą pielgrzymkę (ok. 10 km.), która odbędzie się w najbliższą sobotę pod hasłem: Z Maryją w promieniach Bożego Miłosierdzia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 Nabożeństwem do MB Pocieszenia i Mszą św. Szczegóły na plakatach.
Za tydzień w niedzielę coroczne liczenie wiernych.
Intencje mszalne: sobota 18.00 (zbiorowe) – Za + Jadwigę Chełmińską – intencja od mieszkańców z ulicy Bernardowskiej i Drzymały; Do Matki Bożej Pocieszenia o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców z ulicy Bernardowskiej i Drzymały; Za + Jadwigę Chełmińską – intencja od Róży Barbary Kaczmarek; Za + Zofię Kotkowiak – intencja od mieszkańców ulicy Kanałowej    Za + Zenona Wornalkiewicza – int. od mieszkańców ul. Łąkowej
Do wieczności odszedł: śp. Zenon Wornalkiewicz, l. 71, z Obry; pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 W; różaniec po wieczornych Mszach św.
Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  08.10.2023 r.

Dzisiaj po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. a po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla bierzmowanych.
Nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 oraz codziennie na wioskach według ustalonych godzin.
Biuro parafialne czynne we wtorek od 19.00 do 20.00 i w środę od 15.00 do 16.00.
Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
Zajęcia z języka włoskiego (spotkanie organizacyjne dla obu grup i nowych chętnych) w środę o godz. 19.00 w domu parafialnym.  
Trening matematyczny dla uczniów klas 4-8; (pomoc w nadrobieniu zaległości, przygotowanie do egzaminu) czwartek od 17.00 do 18.00 w domu parafialnym. Zgłoszenia proszę kierować do pani Elżbiety Błaszczyk.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w domu parafialnym w środę od 16.00 do 18.00. W czasie spotkania weźmiemy udział w modlitwie różańcowej o 16.30. Na spotkaniu będą robione różance, które wezmą udział w konkursie.
Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu (święto)  przypada w czwartek.
Spotkanie podsumowujące dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie festynu parafialnego w czwartek o 19.00 w domu parafialnym.  
Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o nauczycielach i pracownikach naszej szkoły i przedszkola.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Różaniec przy krzyżu w Jażyńcu w najbliższą niedzielę o godz. 15.00.
Dzień Papieski będziemy obchodzili w najbliższą niedzielę. Tego dnia zbiórka przed kościołem do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie zbiórki.
Zakończyła się modernizacja kotłowni i wymiana pieca w domu parafialnym. Do konserwatora wysłaliśmy prośbę o wydanie zgody na wymianę dużych drzwi wewnętrznych w kościele św. Jakuba, które byłyby częściowo przeszklone.
Zapraszamy do zapisywania się (zapisy pod nr. tel. 608 624 780 lub 795 536 002) na nocną, pieszą pielgrzymkę (ok. 10 km.), która odbędzie się w sobotę 21 października pod hasłem: Z Maryją w promieniach Bożego Miłosierdzia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 Nabożeństwem do MB Pocieszenia i Mszą św. Szczegóły na plakatach.
Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  01.10.2023.

Dziś o godz. 16.15 przy krzyżu na Piaskach  rozpocznie się pokutna procesja różańcowa do kościoła św. Jakuba. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele św. Jakuba. Różaniec  w kolejne niedziele będzie w kościele o godz. 16.15.
Dzisiaj o godz. 13.00 w kościele św. Jakuba Msza św. na zakończenie sezonu motocyklowego.
Spotkanie dla Przyjaciół Misji dzisiaj o godz. 15.00 w domu parafialnym.  
Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty na godz. 17.15; w niedziele o 16.15; różaniec na wioskach w październiku: w Jażyńcu i Kiełkowie  w sali wiejskiej o 18.00.
Nabożeństwa różańcowe na wioskach we wskazane niedzielę o godz. 15.00: w Jażyńcu przy krzyżu 15 października; w Nowej Obrze przy figurze 22 października; w Kiełkowie  przy krzyżu 29 października.
Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Dzieci otrzymają planszę z aparatem fotograficznym i cztery klisze na które będą przyklejały zebrane obrazki.

Biuro parafialne czynne we wtorek od 19.00 do 20.00; w środę nieczynne.

Spotkania dla dzieci  w środę w domu parafialnym od 16.00 do 18.00.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec prowadzony przez Przyjaciół Misji w intencji nowych powołań oblackich i adoracja do nabożeństwa różańcowego.
Odwiedziny chorych: w piątek w Jażyńcu i Kiełkowie; w sobotę w Obrze. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00. Nowych chorych zgłaszamy na furcie.
Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.  
Spowiedź św. z racji I piątku miesiąca w piątek od 17.00 w kościele św. Walentego.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie dla bierzmowanych w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
Intencje mszalne na 2024 będą przyjmowane na furcie klasztornej od 9 października od 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.
Na WT w Poznaniu, KUL i szkoły katolickie zebraliśmy 865 zł. Bóg zapłać.
W naszej parafii w sobotę 21 października wieczorem odbędzie się po raz drugi nocna pielgrzymka (ok. 10 km.) pod hasłem: Z Maryją w promieniach Bożego Miłosierdzia. Tematem pielgrzymki będzie Boże Miłosierdzia i przebaczenie.
Do wieczności odeszła: Mirosława Poniedziałek z Obry, lat 78; pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  24.09.2023.

Przeżywamy dziś Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszej parafii po Mszach św. przed kościołem są rozprowadzane kalendarze misyjne.   
Serdeczne podziękowania dla członków rady parafialnej, chóru, orkiestry, dla parafian zaangażowanych w przygotowanie festynu parafialnego.
Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża 12 Pani Hanny Tomys.
Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek przed kościołem na KUL, WT i szkoły katolickie.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 7123 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne
Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała przypada w piątek.
W tym tygodniu nie będzie spotkania dla dzieci w domu parafialnym.
Spotkanie dla Przyjaciół Misji w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym.  
Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty na godz. 17.15; w niedziele o 16.15; różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Różaniec na wioskach w październiku: w Jażyńcu Kiełkowie  w sali wiejskiej o 18.00.
Nabożeństwa różańcowe na wioskach we wskazane niedzielę o godz. 15.00: w Jażyńcu przy krzyżu 15 października; w Nowej Obrze przy figurze 22 października; w Kiełkowie  przy krzyżu 29 października.
Pokutna procesja różańcowa odbędzie się w najbliższą niedzielę: rozpoczęcie o godz. 16.15 przy krzyżu na Piaskach i procesja do kościoła św. Jakuba. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele św. Jakuba. Różaniec  w kolejne niedziele będzie w kościele o godz. 16.15.
Od października rozpoczniemy serię kazań katechizmowych poświęconych Sakramentowi Pokuty i Pojednania. Kazania katechizmowe będą raz w miesiącu i będą głoszone do czerwca. Dziękuję ojcom z  klasztoru podjęcia  się tego zadania.
Została wystosowana prośba do starostwa o naprawę pasa drogowego przy wyjeździe z parkingu przy małym cmentarzu.
Z wyprzedzeniem zapowiadamy:

W naszej parafii w sobotę 21 października wieczorem chcielibyśmy zorganizować po raz drugi nocną pielgrzymkę (ok. 10 km.) pod hasłem: Z Maryją w promieniach Bożego Miłosierdzia. Tematem pielgrzymki będzie Boże Miłosierdzia i przebaczenie. Więcej informacji za tydzień na ogłoszeniach i na plakatach.

Do wieczności odeszła: śp. Jadwiga Chełmińska z Obry, lat 67, pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  17.09.2023.

Przeżywamy Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 14.00. Po Sumie będzie procesja eucharystyczna.
Dziękuję Ojcu Ernestowi Świderskiemu za przewodniczenie Sumie odpustowej oraz za wygłoszone Słowo Boże. Bóg zapłać chórowi, orkiestrze, ministrantom, klerykom, osobom niosącym baldachim, feretrony i sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję za aranżacje kwiatowe. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowani odpustu i festynu parafialnego.
Dziękuję  Piekarni Pana Tomysa za ciasto ofiarowane na spotkanie dla osób chorych i w podeszłym wieku.
Witam w naszej wspólnocie gościa specjalnego naszego odpustu – o. Jana Gerłowskiego i dziękuję za posługę w konfesjonale i przy ołtarzu w czasie odpustu.
Od godz. 15.00 zapraszam na festyn parafialny na plac przy kościele św. Jakuba i parking przy cmentarzu. Zostały przygotowane liczne atrakcje dla dzieci za jeden uśmiech. Niestety z powodu odmowy zgłoszenia loterii w tym roku wyjątkowo zamiast loterii będzie licytacja wyjątkowych zestawów podarunkowych i cennych bonów.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.   
Modlitwę różańcową prowadzi Róża 11 Pani Teresy Domagalskiej.
Kalendarze misyjne będą rozprowadzane w naszej parafii za tydzień w niedzielę po mszach św. przed kościołem.
Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na KUL, WT i szkoły katolickie. Proszę Róże różańcowe o przeprowadzenie zbiórki.
Biuro parafialne czynne jedynie we wtorek.
W przyszłym tygodniu rozpocznie się modernizacja kotłowni i wymiana pieca w domu parafialnym.
Zbiórka dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch w środę przy kościele św. Jakuba o 4.45; wyjazd o 5.00.
Intencje mszalne: czwartek 7.15: Za + Józefa Orwata – intencja od 1 Róży mężczyzn
Do wieczności odeszła: Ewa Strucińska z Wilcza, lat 58, pogrzeb odbył  się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
Niech ten odpustowy będzie okazją do większego rozkochania się w Naszej Obrzańskiej Pani i czasem budowania dobrych więzi między nami!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  10.09.2023

W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 10 Pani Janiny Tomiak.
Dzisiaj po Mszy św. o 9.30 spotkanie dla rodziców komunijnych; po Mszy św. 11.00 spotkanie dla bierzmowanych.
Za tydzień w sobotę i niedzielę będziemy przeżywali Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Ernest Świderski, asystent ekonoma w naszym klasztorze.
Sobota Odpustowa:

godz. 10.00 J: Msza św. w intencji osób chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia; po Mszy św. zapraszam chorych i osoby starsze na kawę i ciasto do sali przyklasztornej;

godz. 17.15 J: Nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia połączone z błogosławieństwem małych dzieci i rodziców oczekujących potomstwa;

godz. 18.00 J: Msza św. zbiorowa.

godz. 20.30 J: procesja różańcowa ze świecami, rozpoczęcie w kościele św. Jakuba, zakończenie procesji Apelem Jasnogórskim.

Niedziela Odpustowa:

Uroczysta suma odpustowa  z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Proszę przygotować baldachim, sztandary i feretrony. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów a dzieci komunijne do uczestnictwa we Mszy św. w strojach komunijnych. W niedzielę zostanie odprawiona także Msza św. o godz. 14.00 w kościele św. Jakuba. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

Festyn parafialny:

O godz. 15.00 zapraszam na festyn parafialny na plac kościelny. W programie wiele atrakcji dla dzieci: wspólne gry i zabawy, zjeżdżalnia i wata cukrowa. Będzie okazja do wspólnej biesiady i zabawy. W czasie festynu będzie loteria z fantami: do wygrania m.in. nocleg w klasztorze z kolacją i śniadaniem dla dwóch osób, obiad w klasztorze dla czterech osób i szwagra oraz wiele innych nagród.

Szczegółowy plan odpustu znajduje się także na plakatach przed kościołami.
Loteria będzie mogła się odbyć jeśli będziemy wystraczającą ilość fantów; na razie nie ma ich za wiele i to trochę martwi. Proszę o przynoszenie fantów na furtę klasztorną do piątku do godz. 18.00
Za tydzień składka inwestycyjna.
W środę spotkanie dzieci przy parafii od 16.00 do 18.00. Będziemy przygotowywali dekorację na festyn parafialny.
Kalendarze misyjne będą rozprowadzane w naszej parafii w niedzielę 24 września po Mszach św.

Z renowacji wróciły 4 cyboria (naczynia) do udzielania Komunii św. odnowione jak dar ołtarza tegorocznych i ubiegłorocznych dzieci komunijnych.

Intencje mszalne: pon. 7.15 – Za + Annę Kołodziejczyk – intencja od Róży 14, pon. 18.00  Za + Halinę Drzymała intencja od Róży  Zofii Piwońskiej; sobota 18.00 (zbiorowa) – Za + Mirosława Piątkowskiego oraz za ++ z ulicy Cmentarnej.
 Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA  – 03.09.2023

Modlitwę różańcową prowadzi Róża 9 Pani Aleksandry Nowak.
Wyczekiwane z utęsknieniem rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek. Msza św. będzie o godz. 8.00 w kościele św. Jakuba a następnie przemarsz do szkoły.
Całodzienną Adoracja Najświętszego Sakramentu  będziemy przeżywali w naszej parafii w wtorek. Adoracja odbędzie się w kościele św. Jakuba. Wystawienie po Mszy św. o godz. 7.15 i adoracja do Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna. Proszę przygotować baldachim i feretrony. Zapraszam dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne i ministrantów. Plan adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na drzwiach kościołów.
Spotkanie przy parafii dla dzieci w środę od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym. Na spotkaniu przewidziana niespodzianka.
Nabożeństwo do św. Józefa w środę o 17.30.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec prowadzony przez Przyjaciół Misji w intencji nowych powołań oblackich i adoracja do wieczornej Mszy św.
Święto Narodzenia NMP przypada w piątek. Tego dnia na Mszach św. parafialnych obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
Rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św. zapraszam na spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30
Młodzież z klas 6 i 7, która pragnie rozpocząć dwuletnie przygotowanie do bierzmowania zapraszam na Msze św. w niedzielę  o godz. 11.00. Spotkanie bezpośrednio po Mszy św.
Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w najbliższą niedzielę na Mszy św. o 9.30. Dzieci, które praktykowały pierwsze piątki miesiąca i w czerwcu przyniosły książeczki zapraszam po tej Mszy św. na furtę klasztorną  po odbiór niespodzianki.
Odpust ku czci MB Pocieszenia będziemy obchodzili 16 i 17 września. W niedzielne popołudnie 17 września będziemy bawili się na festynie parafialnym na placu kościelnym przy kościele  św. Jakuba. Będą przygotowane liczne atrakcje dla dzieci i nie tylko. Dobra zabawa i rodzinna atmosfera gwarantowana.
Jedną z atrakcji na festynie parafialnym będzie loteria fantowa. Proszę, żeby od jutra na furtę klasztorną przynosić fanty. W tym roku pieniądze uzyskane z loterii zostaną przeznaczone na akcje duszpasterskie związane z dziećmi i młodzieżą i spotkania przy parafii.
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00 – Za + Halinę Drzymała – intencja od Rady Sołeckiej z Obry; sobota 7.15 Za + Annę Kołodziejczyk – intencja od Róży 14. 
Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam wybierać Jezusa jako naszego Pana i Przewodnika! Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI  NIEDZIELA ZWYKŁA  –  27.08.2023

Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża 8 Pani Barbary Kaczmarek.
Spotkanie Rady parafialnej i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wrześniowego festynu parafialnego odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam.
W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Zachęcam do spowiedzi dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego. Po Mszy św. o 18.00 z racji pierwszego piątku nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. będą miały swoją spowiedź w piątek o godz. 16.00: rozpoczniemy wspólnym rachunkiem sumienia; przed spowiedzią dzieci otrzymają książeczki do praktykowania dziewięciu  pierwszych piątków miesiąca.

Odwiedziny chorych będą w piątek w Jażyńcu i Kiełkowie; w sobotę w Obrze. Rozpoczęcie odwiedzin od godz. 8.00.

Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.15 a po nim o 18.00 Msza św. w kościele św. Walentego.
Dożynki wiejsko-parafialne odbędą się w Obrze w najbliższą sobotę: Msza  św. dożynkowa zostanie odprawiona w kościele św. Jakuba o godz. 15.00. Po Mszy św. korowód dożynkowy i dalsza część obchodów przy sali wiejskiej w Obrze.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6.480 zł. Bóg zapłać.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne jedynie we wtorek od 19.00 do 20.00
Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 4 września o godz. 8.00 w kościele św. Jakuba.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie we wtorek 5 września w kościele św. Jakuba.
Odpust ku czci MB Pocieszenia będziemy obchodzili 16 i 17 września. W niedzielne popołudnie 17 września będziemy bawili się na festynie parafialnym z licznymi atrakcjami dla dzieci i nie tylko. Więcej szczegółów już za tydzień.
Intencje mszalne: wtorek 18.00 – Za + Kazimierza Piątyszka  – intencja od kolegów i koleżanek z rocznika 1958; piątek 18.00 –  Za + Halinę Drzymała – intencja od Rady Parafialnej; niedziela 11.00 – W intencji uczestników parafialnej pieszej Pielgrzymki do Wielenia.

Do wieczności odszedł: śp. Łukasz Struciński z Wilcza, lat 34, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek….

Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX  NIEDZIELA ZWYKŁA  –  20.08.2023

Modlitwę różańcową prowadzi Róża 7 Pani Elżbiety Miśko.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Na Caritas Archidiecezjalną (Pomoc poszkodowanym w powodzi na Słowenii) zebraliśmy  1842 zł. Bóg zapłać.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
Święto św. Bartłomieja przypada w czwartek.
Uroczystość NMP Częstochowskiej obchodzimy w sobotę.
Zapraszamy wszystkich uczestników pieszej i rowerowej pielgrzymki do Wielenia wraz z rodzinami oraz wszystkich chętnych na spotkanie przy ognisku w sobotę 26 sierpnia po Mszy św. wieczornej (rozpoczęcie o godz. 19.00). Ognisko odbędzie się  przy starym gospodarstwie klasztornym: wejście przez bramę przy figurze św. Jana Nepomucena. Przynieśmy ze sobą własny prowiant.
Spotkanie Rady parafialnej i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wrześniowego festynu parafialnego odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 19.00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam.
Dożynki wiejsko-parafialne odbędą się w Obrze w sobotę 2 września: Msza  św. dożynkowa zostanie odprawiona w kościele św. Jakuba o godz. 15.00. Po Mszy św. korowód dożynkowy i dalsza część obchodów przy sali wiejskiej w Obrze.
Spotkanie organizacyjne  dla uczestników parafialnej pielgrzymki do Włoch odbędzie się w niedzielę 3 września po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele św. Jakuba.
Renowacja drzwi wyjściowych w kościele św. Jakuba powinna zakończyć się do połowy września. Do końca roku z funduszy parafialnych planujemy przeprowadzenie kolejnego etapu wymiany okien w domu parafialnym a także wykonanie nowych przeszklonych drzwi wewnętrznych do kościoła św. Jakuba o ile otrzymamy na to zgodę konserwatora.
Intencje mszalne: niedziela 11.00 – W intencji uczestników parafialnej rowerowej pielgrzymki do Wielenia.
Dobrze, że jesteście!
Uroczystość Wniebowzięcia NMP- 15.08.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP a zarazem  Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Ofiary zbierane do puszek zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska poszkodowanym. Dziękuję Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki.
Dzisiaj Msze św. według porządku niedzielnego.
Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
Z racji Uroczystości maryjnej we dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 niespodzianka dla dzieci prosto z nieba od Matki Bożej.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w sobotę o 17.15; po nabożeństwo Msza Św. w intencji  Czcicieli MB Pocieszenia oraz w ich intencjach (msza św. zbiorowa).
Na WT  UAM w Poznaniu, szkoły katolickie zebraliśmy  898 zł. Bóg zapłać.
W najbliższą niedzielę składka inwestycyjna.
Dożynki w Kiełkowie odbędą się w sobotę: Msza Św. dożynkowa  z poświęceniem chleba o godz. 18.00 w sali wiejskiej a po niej dalsza cześć obchodów.
Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA  –  13.08.2023

Modlitwę różańcową prowadzi Róża 6 Pani Ewy Wawrzynowicz
Dzisiaj zbiórka na WT UAM, szkoły katolickie. Dziękuję Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki.
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy obchodzili we wtorek. To uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego: poniedziałek 18.00 u Św. Walentego oraz we wtorek o  7.30, 9.30, 11.00 w kościele Św. Jakuba i o 17.00 w kościele Św. Walentego. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu także zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas Archidiecezjalną. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie tej zbiórki.
Dziękuję za przygotowanie  pięknych kompozycji kwiatowych do naszych kościołów na Uroczystość Wniebowzięcia.
Z racji Uroczystości maryjnej we wtorek po Mszy św. o godz. 9.30 niespodzianka dla dzieci prosto z nieba od Matki Bożej.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w sobotę o 17.15; po nabożeństwo Msza Św. w intencji  Czcicieli MB Pocieszenia oraz w ich intencjach (msza św. zbiorowa)
Za tydzień składka inwestycyjna.
Biuro parafialne w przyszłym tygodniu będzie czynne wyjątkowo i jedynie w poniedziałek od 14.00 do 15.00.
Dożynki w Kiełkowie odbędą się w sobotę: Msza Św. dożynkowa  z poświęceniem chleba o godz. 18.00 w sali wiejskiej a po niej dalsza cześć obchodów.
Intencje mszalne: sobota 18.00 (int. zbiorowe) – Za + Mirosława Piątkowskiego – intencja od mieszkańców z ulicy  Cmentarnej; Za + Halinę Drzymała – intencja od członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Obry; Za + Kazimierza Piątyszka – intencja od sąsiadów z ul. Krętej oraz za ++ z ul. Krętej  
Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA  –  06.08.2023

Obchodzimy święto Przemienienie Pańskiego nazywane także Świętem Epifanii.
Modlitwę różańcową prowadzi Róża 5 Pani Joanny Buczkowskiej.
O. Grzegorzowi Pawlusiowi i O. Michałowi Tomczakowi dziękujemy za gorliwą posługę w naszej parafii i życzymy owocnej posługi w nowych palcówkach.
W naszej parafii witamy o. Piotra Osowskiego, nowego ekonoma i dyrektora domu pielgrzyma oraz o. Ernesta Świderskiego, który będzie asystentem ekonoma.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek w Jażyńcu i Kiełkowie oraz w sobotę w Obrze. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00. Nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Święto Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, obchodzimy w środę a w czwartek Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.  
Został zakupiony opał na zimę: 26 ton ekogroszku. Dziękuję Panom, którzy pomogli w rozładunku węgla. Przed sezonem grzewczym ze względu wchodzące od 1 stycznia 2024 normy antysmogowe, nastąpi wymiana starego pieca w domu parafialnym na kocioł klasy V.
Biuro parafialne w przyszłym tygodniu będzie nieczynne . Sprawy pilne proszę zgłaszać na furcie klasztornej u diakona Kamila.
Dożynki w Jażyńcu odbędą się w sobotę: Msza Św. dożynkowa  z poświęceniem chleba i wianków o godz. 17.00 w sali wiejskiej a po niej dalsza cześć obchodów.
Za tydzień zbiórka na WT UAM, szkoły katolickie. Proszę Panie z Żywego Różańca o przeprowadzenie zbiórki.
W czasie wakacji prasę katolicką (Przewodnik katolicki i Rozważania 5 minut z Bogiem) można nabywać na furcie klasztornej.
Intencje mszalne: poniedziałek 7.15 – Za + Annę Kołodziejczyk oraz za ++ z ulicy Łąkowej – intencja od mieszkańców;
Pamiętajmy o młodzieży uczestniczącej  w ŚDM w Lizbonie! Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam przemieniać nasze serca. Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA  –  30.07.2023

Dziękuję parafianom, którzy zatroszczyli się o kapliczkę św. Anny i jej otoczenie przygotowując to  miejsce na Mszę św. z okazji wspomnienia św. Anny.
Modlitwę różańcową prowadzi Róża 4 Pani Zofii Piwońskiej.
Na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu zebraliśmy 3489 zł. Bóg zapłać.
Biuro parafialne w przyszłym tygodniu będzie nieczynne. Sprawy pilne proszę zgłaszać na furcie klasztornej.
Odpust zupełny Porcjunkuli można zyskać (za siebie lub zmarłego) we wtorek od 12.00 i przez całą środę; warunek to pobożne nawiedzenia kościoła i odmówienie  modlitwę Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
Nabożeństwo do św. Józefa w środę o godz. 17.30.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół Misji i adoracja Najświętszego Sakramentu  do wieczornej Mszy św.
W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30, a po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.15 a po nim o 18.00 Msza św. w kościele św. Walentego.
Święto Przemienienia Pańskiego przypada w najbliższą niedzielę
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek 11 sierpnia w Jażyńcu i Kiełkowie oraz w sobotę 12 sierpnia w Obrze. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00. Nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Dożynki w Jażyńcu odbędą się w sobotę 12 sierpnia: o godz. 17.00 w sali wiejskiej Msza Św. dożynkowa  z poświęceniem chleba i wianków a po niej dalsza cześć obchodów.
W czasie wakacji prasę katolicką (Przewodnik katolicki i Rozważania 5 minut z Bogiem) można nabywać na furcie klasztornej.
Intencje mszalne: sobota 7.15 – Za + Annę  Kołodziejczyk – intencja od mieszkańców z ulicy Łąkowej
Życzymy Wam błogosławionej niedzieli oraz dobrego i pogodnego sierpnia.  Módlmy się o szczęśliwą podróż dla wyjeżdzających i powracających z wakacji. W czasie żniw módlmy się w intencji rolników o błogosławieństwo i bezpieczeństwo w pracy, sprzyjającą pogodę, oraz o obfite plony. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ODPUST PARAFIALNY

ŚW. JAKUBA WIĘKSZEGO

XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  23.07.2023

Przeżywamy parafialne święto – odpust ku czci św. Jakuba Większego Apostoła. Dziękujemy o. Jerzemu Kotowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej. Bóg zapłać orkiestrze, chórowi, klerykom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i osobom niosącym baldachim, feretrony i sztandary, dziękuję za ułożenie kwiatów.
Po Mszach św. coś słodkiego w prezencie od św. Jakuba a po Mszach św. o 9.30 i 11.00 dla dzieci i nie tylko wata cukrowa i coś jeszcze!
Po Mszach św. przed kościołem  zbiórka do puszek na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Opolu.
Dzisiaj po wszystkich Mszach św., błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Pokropienie wodą święconą przy furcie klasztornej; po Mszy św. o 17.00 na parkingu przy kościele św. Walentego.
Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP obchodzić będziemy w najbliższą środę. O godz. 18.00 Msza św. przy kapliczce św. Anny w intencji wszystkich Babć i Dziadków oraz osób starszych. Nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele św. Walentego. Serdecznie zapraszam na tę tradycyjną Mszę św. w plenerze.
W tym tygodniu biuro parafialne czynne jedynie we wtorek od 19.00 do 20.00
W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 3 Pani Doroty Adamczak.
Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 5735 zł.
W styczniu bieżącego roku złożyliśmy wniosek  o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na inwestycję dotyczącą rewitalizacji kościoła św. Jakuba Większego. Przyznano nam dofinansowanie w  wysokości 3 268 986,00 zł.
Intencje mszalne:

piątek 18.00 –  Za wstawiennictwem Świętej Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin z ulicy Świętej Anny, Szopińskiego i Wierzby oraz o radość wieczną dla ++ z tych ulic.

Do wieczności odszedł: + Kazimierz Piątyszek z Obry, lat 65. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
Wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom życzę wiele radości w dniu odpustu. Św. Jakuba Większego. Św. Jakubie oręduj za nami! Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 niedziela zwykła – 16.07.2023 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 2 Pani Doroty Adam.
W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Jakuba Większego, patrona naszej Parafii. Kazania odpustowe wygłosi o. Jerzy Kotowski z Opola. Po Mszach przed kościołem o. Jerzy będzie zbierał ofiary na budowę kościoła św. Jana Pawła II  w Opolu.
Po Sumie odpustowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Proszę przygotować baldachim, sztandary, feretrony, zapraszam orkiestrę, strażaków, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków. Bardzo proszę, aby dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku, uczestniczyły w Mszy św. w strojach komunijnych. Niech dzień odpustu będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za naszą wspólnotę parafialną.
W niedzielę po Mszach św. o 9.30 i 11.00 niespodzianka dla dzieci!
Z racji odpustu Msza św. w najbliższą sobotę o 18.00 będzie w kościele św. Jakuba.
W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów; samochodów, motocykli, a także rowerów i hulajnóg. Poświęcenie będzie miało miejsce w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 (J) oraz po każdej Mszy św. w niedzielę, na Sumie po procesji, także wieczorem. Pokropienie wodą święconą przy furcie klasztornej.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Biuro parafialne czynne w tym tygodniu jedynie we wtorek od 19.00 do 20.00.
Parafialna pielgrzymka do Włoch: Drugą ratę (1200 zł) proszę przelać na konto parafialne do 20 lipca (podając w tytule imię i nazwisko oraz słowo „Pielgrzymka”  lub wyjątkowo uiścić na furcie u brata Zygmunta.
Intencje mszalne: środa 7.15 – Za + Mariana Piątyszka – intencja z Róży Mariana Kramarka; czwartek i piątek 7.15 –  Za + Mirosława Piątkowskiego – intencja z Róży Ludwika Piskorza; niedziela 17.00 – Za + Halinę Drzymała – intencja od Przyjaciół Misji.
Do wieczności odeszła: śp. Anna Kołodziejczyk z Obry; lat. 70, pogrzeb odbył się środę. Wieczny odpoczynek…
Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 niedziela zwykła – 09.07.2023 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 1.
Dziękuję Dyrekcji i Pracownicom Szkoły w Obrze, Paniom z KGW Jażyniec i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przyjęciu Rowerowej Pielgrzymki ze Szczecina. Bóg zapłać!
Święto Św. Benedykta, patrona Europy, przypada we wtorek.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w sobotę o godz. 17.15. Po nabożeństwie Msza św. za czcicieli MB Pocieszenia oraz w ich intencjach.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Biuro parafialne czynne w tym tygodniu jedynie we wtorek od 19.00 do 20.00.
Daninę diecezjalną zebraliśmy w wysokości 8357 zł. Na potrzeby Kurii, Caritas, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego  wysłaliśmy 5533 zł. Naddatek w wysokości  2824 zł zostanie spożytkowany jako część zapłaty za renowację i złocenie naczyń liturgicznych  do kościoła św. Jakuba. Do renowacji w sumie zostały oddane cztery puszki (cyboria) służące do rozdawania Komunii św. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Parafialna pielgrzymka do Włoch: Drugą ratę (1200 zł) proszę przelać na konto parafialne do 20 lipca (podając w tytule imię i nazwisko oraz słowo „Pielgrzymka”  lub wyjątkowo uiścić na furcie u brata Zygmunta.
Intencje mszalne: sobota 18.00 (msza zbiorowa): Za wszystkich ++ z ulicy Szopińskiego; Za + Joannę Wolnik – intencja od 3 Róży Żywego Różańca z Kiełkowa; Za + Joannę Wolnik – intencja od sąsiadów; Za + Jana Górniaka – intencja od mieszkańców z ulicy Kanałowej; Za + Józefa Orwata oraz  za ++ z ulicy Łąkowej; Za + Mariana Piątyszka – intencja od sąsiadów oraz za ++ z ulicy.         
Dobrze, że jesteście!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 niedziela zwykła – 02.07.2023 r.

Witamy we wspólnocie parafialnej o. Marka Rostkowskiego, który od lipca należy do naszego domu zakonnego.
Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 20 Pani Bożeny Jokiel.
Spotkanie Przyjaciół Misji w Jażyńcu dzisiaj w sali wiejskiej o 15.00.
Dzisiaj po sumie we Wieleniu powracają do Obry parafianie, którzy pielgrzymowali do MB Wieleńskiej. Zachęcam, żeby przywitać pielgrzymkę przy kościele św. Walentego w godzinach wieczornych.
Nabożeństwo do św. Józefa w  środę o godz. 17.30.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec prowadzony przez Przyjaciół Misji w intencji nowych powołań oblackich i adoracja do wieczornej Mszy św.
Odwiedziny chorych: w czwartek Jażyniec i Kiełkowo; w piątek Obra. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00. Nowych chorych zgłaszamy na furcie.
Spowiedź św. z racji I piątku miesiąca w piątek od 17.30 w kościele św. Walentego.
Na potrzeby Stolicy Apostolskiej w czwartek zebraliśmy 285 zł.
Biuro parafialne w tym tygodniu czynne według stałych godzin urzędowania.
Pielgrzymów rowerowych ze Szczecina na Jasną Górę (ok. 150 osób)  będziemy gościli w naszej parafii z środy na czwartek. Bardzo proszę, aby rodziny z Obry, które będą przyjmowały pielgrzymów zapisywały się na furcie klasztornej.
Pan Sołtys Obry zaprasza wszystkich lubiących śpiewać, zwłaszcza naszych chórzystów obecnych i dawnych, na próbę śpiewu piosenki o Obrze autorstwa o. Henryka Tomysa, do sali wiejskiej w piątek na godz. 18.30. Wspólne wykonanie piosenki jest w programie z okazji otwarcia Amfiteatru w najbliższą sobotę o 15.00.
Intencje mszalne: czwartek 7.15 – Za + Józefa Orwata – int. od mieszkańców ulicy Łąkowej.
Do wieczności odeszli: śp. Mirosław Piątkowski z Obry, lat 80, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…
Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas umocnieniem w pracy i odpoczynku. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 niedziela zwykła – 25.06.2023 r.

Dzisiaj na Mszy św. o 11.00 żegnamy i dziękujemy Siostrom Służebniczkom  za wieloletnią posługę i obecność wśród nas.
Dzisiaj niedziela powołaniowa. Taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze.
Dzisiaj o 13.00 wyrusza parafialna rowerowa pielgrzymka do Wielenia. Zbiórka o 13.00 na parkingu przy kościele św. Walentego.
Nabożeństwa czerwcowe: pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu o 19.00.
Dziękuję Panom Arturowi Nowakowi i Wojciechowi Wawrzynowiczowi, którzy z własnej inicjatywy odnowili krzyż przydrożny na ulicy Wolsztyńskiej. Bóg zapłać!
Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przypada w czwartek. Tego dnia taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
Nabożeństwo fatimskie z racji I soboty miesiąca w sobotę o 17.15 w kościele św. Walentego. 
Pielgrzymka piesza do Wielenia w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w kościele św. Jakuba i wyjście bezpośrednio po Mszy św. Przyjazd do domów we własnym zakresie. Powrót pielgrzymki w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6945 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Rozpoczęła się renowacja drzwi głównych w kościele św. Jakuba. W ich miejsce zamontowano drzwi tymczasowe.
Biuro parafialne w tym tygodniu czynne wyjątkowo i jedynie w czwartek od 19.00 do 20.00
Spotkanie Przyjaciół Misji w Jażyńcu w sali wiejskiej 2 lipca  o 15.00.
Pan Sołtys Obry zaprasza wszystkich lubiących śpiewać, zwłaszcza naszych chórzystów obecnych i dawnych, na próbę śpiewu piosenki o Obrze autorstwa o. Henryka Tomysa, do sali wiejskiej 7 lipca na godz. 18.30. Wspólne wykonanie piosenki jest w programie z okazji otwarcia Amfiteatru w dniu 8 lipca o 15.00.
Dziękuję siostrze Damaris za pełnienie funkcji zakrystianki w naszej parafii. Od lipca zakrystianką będzie Pani Maria Matysik z Obry.
Pielgrzymów rowerowych ze Szczecina będziemy gościli w naszej parafii z 5 na 6 lipca. Proszę, żeby rodziny gotowe przyjąć pielgrzymów w swoich domach zapisywały się na furcie.
Do wieczności odeszli: śp. Józef Orwat z Obry lat 78, pogrzeb odbył się sobotę; śp. Marian Piątyszek z Obry, lat 64, pogrzeb będzie we wtorek o 11.00 w kościele św. Walentego.  Wieczny odpoczynek…
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 niedziela zwykła – 18.06.2023 r.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała, jej tradycyjnej Oktawy oraz procesji na jej zakończenie.
Nabożeństwa czerwcowe: pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu o 19.00.
Msza św. dla absolwentów Szkoły Podstawowej w Obrze  zostanie odprawiona w czwartek o godz. 14.00 w kościele św. Walentego.
Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego  zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00 w kościele św. Jakuba. Na tej mszy św. dzieci, które praktykowały pierwszych 9 piątków miesiąca poniosą w darach swoje książeczki.
Zakończyła się cyfryzacja cmentarzy. Na stronie internetowej parafii jest zakładka „Cmentarze”, która umożliwia skorzystanie z parafialnej wyszukiwarki osób pochowanych. Zachęcam do zapoznania się z tą wyszukiwarką.
W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 pożegnamy Siostry Służebniczki, które od lipca zamykają dom zakonny w Obrze.
W gablocie znajduje się szczegółowy plan Odpustu maryjnego we Wielenie, który odbędzie się od 24 czerwca do 3 lipca. Już teraz zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce pieszej oraz rowerowej.
Pielgrzymka rowerowa będzie w najbliższą niedzielę (25 czerwca). Wyruszamy o godz. 13.00. Zbiórka na parkingu przy św. Walentym. Po przyjeździe będzie o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
Pielgrzymka piesza do Wielenia tradycyjnie w sobotę 1 lipca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w kościele św. Jakuba i wyjście bezpośrednio po Mszy św. Powrót we własnym zakresie.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Za tydzień w niedzielę niedziela powołaniowa. Taca będzie przeznaczona Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze.
Na szkoły katolickie, Wydział Teologiczny i KUL zebraliśmy 895 zł.

Intencje mszalne: pon. 18.00 – W intencji budowniczych i ofiarodawców 1 i 2 ołtarza Oktawy Bożego Ciała; wtorek 18.00- W intencji budowniczych i ofiarodawców 3 i 4 ołtarza Oktawy Bożego Ciała

Do wieczności odeszli: Agnieszka Tomys z Kiełkowa, lat 91; Joanna Wolnik z Kiełkowa, lat 95; Jan Górniak z Obry, lat 52. Wieczny odpoczynek…
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 niedziela zwykła – 11.06.2023 r.

Trwa tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. Do środy w kościele św. Jakuba o godz. 18.00 Msza św. połączona z nieszporami, potem procesja eucharystyczna. W czwartek w kościele św. Walentego o godz. 18.00 Msza św., potem procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja pójdzie ul.: Kanałową, Wąską, św. Anny i Krętą. Przy ostatnim ołtarzu  litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcam do licznego uczestnictwa.
Dzisiaj przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie. Bóg zapłać Paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki.
Nabożeństwa czerwcowe: do piątku po procesji eucharystycznej, a od soboty pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu o 19.00.
W środę od 16.00 do 18.00 zapraszamy do domu parafialnego na ostatnie przed wakacjami spotkanie przy parafii dla dzieci i młodzieży. Tym razem pójdziemy do  klasztoru, żeby podziękować s. Stelli i spędzić z nią czas.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a zarazem Światowy Dzień Modlitwa o Uświęcenie Kapłanów przypada w piątek. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba będzie procesja i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w sobotę o godz. 17.15. W czasie nabożeństwa tegoroczni absolwenci SP w Obrze złożą swoje podziękowania Matce Bożej. Po nabożeństwie Msza św. za czcicieli MB Pocieszenia oraz w ich intencjach.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Proszę, żeby dzieci, które praktykowały pierwsze piątki miesiąca przyniosły książeczki do zakrystii po Mszach św. albo na lekcję religii.
Dziękuję Ojcom z klasztoru za wygłoszony cykl kazań o Dekalogu.
Dziękuję rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za złożony dar ołtarza, dzięki któremu zostanie odnowione i pozłocone cyborium (naczynie) używane do rozdzielania komunii św.
Arcybiskup Metropolita zaprasza do wzięcia udziału w Marszu dla Życie w Poznaniu w najbliższa niedzielę o godz. 15.00; rozpoczęcie przy kościele  Dominikanów.
W poniedziałek ostatni dzień wpłaty 1 raty dla osób zapisanych na wrześniową pielgrzymkę do Włoch. Wpłaty proszę dokonać w formie przelewu na konto parafialne (podając w tytule  imię i nazwisko oraz słowo pielgrzymka) lub na furcie u brata Zygmunta  od 11.00 do 12.00 lub od 16.00 do 17.00.
Intencje mszalne: piątek 7.15 Za ++ z ulicy Krętej; sobota 18.00 (zbiorowa):  Za + Halinę Drzymała i wszystkich ++ mieszkańców z ulicy; Za + Marcina Pawłowskiego – intencja od mieszkańców z ulicy Szopińskiego; Za + Mariannę Piątyszek – intencja od sąsiadów z ulicy Krętej
Niech Jezus obecny Eucharystii umacnia nas i wspomaga! Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 04.06.2023 r.

Obchodzimy Niedzielę Trójcy Świętej.
Dzisiaj Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji. Kazania głoszą Ojcowie z Prokury Misyjnej. Różaniec w intencji Misji o 12.00 a następnie o 12.30 Msza św. dla uczestników zjazdu. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka na misje prowadzone przez oblatów.
Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec pół godziny przed wieczorną Mszą św. W Jażyńcu przy kapliczce o 19.00.
W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Porządek Mszy św.: w wigilię uroczystości (środa) o 18.00 (W) i w czwartek o 6.00 (W), 7.30 (J) i 9.30 (J). Tego dnia nie ma Mszy św. popołudniowej. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy i przystrojenie trasy procesji Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów. Strażaków proszę o straż honorową i zadbanie o bezpieczeństwo na drodze. Zapraszam orkiestrę i Róże Różańcowe. Dzieci po Pierwszej Komunii św. proszę o przyjście w swoich strojach. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Próba sypania kwiatków będzie przy kościele św. Jakuba we wtorek o godz. 17.00. Proszę młodzież o przeprowadzenie próby.
Proszę, żeby kwiatki do sypania  w czasie procesji wsypać przed Mszą św. do dwóch koszów wystawionych przed kościołem; z tych koszów w czasie procesji będą rozdzielane kwiatki wszystkim dziewczynkom.
Boże Ciało to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św.
Oktawa Bożego Ciała trwa do następnego czwartku. Codziennie w kościele św. Jakuba po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, procesja z Najświętszym Sakramentem z udziałem dzieci pierwszokomunijnych. W oktawie Msze św. wieczorne połączone będą z nieszporami. Nabożeństwa czerwcowe od piątku w czasie procesji eucharystycznych.
Trasa na zakończenie „Oktawy”  Bożego Ciała będzie następująca: ul. Kanałowa, Wąska, św. Anny, Wierzby i Kręta.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała: ołtarz 1 na ul. Wąskiej – KGW Obra i KGW Jażyniec; ołtarz 2 na ul. św. Anny – mieszkańcy Jażyńca; ołtarz 3 na ul. Krętej – mieszkańcy Kiełkowa; ołtarz 4 na przy św. Walentym  –. rodzice dzieci I Komunijnych.
Spotkanie przedstawicieli poszczególnych grup odpowiedzialnych  za przygotowane Ołtarzy na Boże Ciało i   na zakończenie „Oktawy” Bożego Ciała we wtorek o 18.30 w klasztorze.
W piątek 50. rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Metropolity.
W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych: została udzielona w dyspensa.
Za tydzień w niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek przed kościołem na szkoły katolickie i WT w Poznaniu.
Intencje mszalne: pon. 7.15Za + Mariannę Piątyszek z Róży Janiny Tomiak; pon. 18.00 – Za + Stanisławę Hoffmann – intencja od 2 Róży Żywego Różańca; piątek 18.00 – W intencji budowniczych i ofiarodawców 1 i 2 ołtarza  Bożego Ciała; sobota 18.00 – W intencji budowniczych i ofiarodawców 3 i 4 ołtarza  Bożego Ciała
Błogosław Nam Trójjedyny Boże:  Ojcze, Synu i Duchu św.! Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny.
Uroczystość Pierwszej Komunii Św. będziemy przeżywali dziś na Mszy św. o godz. 11.00. Z tego powodu druga Msza przedpołudniowa będzie odprawiona o godz. 9.00.
Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego dzisiaj o godz. 17.00 (nie ma Mszy u św. Walentego) w kościele św. Jakuba. Mszy św. przewodniczy o. neoprezbiter Adam Jończak. Nowo wyświęconym dziękuję za wszelkie zaangażowanie w naszej parafii w czasie ich formacji seminaryjnej.
W poniedziałek Święto Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej
W poniedziałek Msza św. o 18.00 zostanie odprawiona w kościele św. Jakuba.
Białe niedziele będziemy obchodzili na Mszach o godz. 9.30: 4 czerwca, 11 czerwca, 18 czerwca. Dzieci Komunijne będą zajmowały miejsca w pierwszych ławkach i będą przystępowały do komunii św. jako pierwsze.
Spotkanie dla dzieci w środę od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym. Będą niespodzianki z okazji Dnia Dziecka.  
Biuro parafialne czynne jedynie we wtorek od 19.00 do 20.00; w środę nieczynne.
Od czwartku przez cały czerwiec nabożeństwa do Serca Pana Jezusa pół godziny przed wieczorną Mszą św. W Jażyńcu przy kapliczce o 19.00.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół Misji w intencji powołań oblackich  i adoracja do nabożeństwa majowego.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą: w Jażyńcu i Kiełkowie w czwartek a  w Obrze w piątek. Rozpoczęcie odwiedzin od godz. 8.30.
Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17.00  i w czasie nabożeństwa czerwcowego.
Różaniec fatimski połączony z nabożeństwem czerwcowym w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.
Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji odbędzie się w najbliższą niedzielę. Różaniec w intencji Misji o 12.00 a następnie o 12.30 Msza św. dla uczestników zjazdu. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka na misje prowadzone przez oblatów.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6469  zł. Bóg zapłać.

Rodzicom dzieci  z klas II dziękuję za posprzątanie kościoła św. Jakuba.

Boże Ciało przypada 8 czerwca. Procesja pójdzie ul. Szkolną i Kanałową.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: ołtarz 1 – mieszkańcy ul. Szkolnej; ołtarz 2 – maturzyści; ołtarz 3 – mieszkańcy ul. Kanałowej; ołtarz 4  – mieszkańcy ulicy Szopińskiego.
Po wymianie licznika na dwukierunkowy  zaczęła działać  zainstalowana niedawno na dachu domu parafialnego instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,9 Kwp. Instalacja produkuje prąd dla wszystkich obiektów parafialnych położonych przy ul. Powstańców Wlkp.
Został wykonany ze stali nierdzewnej nowy ołtarz na Boże Ciało. Dziękuję parafianom zaangażowanym w zaprojektowanie i wykonanie ołtarza.
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00 – Za + Kaczmarek Krystynę i za ++ z ulicy Szopińskiego; środa 18.00 – Z podziękowaniem za dar peregrynacji na ulicy Jeziornej z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców; czwartek 18.00 –  Za + Stanisławę  Hoffmann – intencja od zelatorów Żywego Różańca              
Niech nasze serca otwierają się na działanie w nas Duch Świętego! Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023

Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Rocznicę Pierwszej Komunii Św.
Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00.
Wspomnienie św. Eugeniusza de Mazenoda przypada w poniedziałek.  
Procesja do kapliczki św. Eugeniusza połączona z nabożeństwem majowym odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą św. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o to miejsce.
Biuro parafialne w tym tygodniu  czynne według stałych godzin urzędowania.
Spotkanie dla dzieci w środę od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym.  
Spotkanie dla naszych parafialnych lektorów a także wszystkich pragnących zostać lektorami w środę o godz. 19.00 w klasztorze. To spotkanie warsztatowe  poprowadzi o. Łukasz Krauze.
Zajęcia z j. włoskiego w środę odbywają się według planu.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 11.00. Próby będą o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba: w we wtorek i czwartek.
Wszystkie ławki w czasie Pierwszej Komunii, także te boczne, będą zarezerwowane dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Parafian nie związanych z tą Uroczystością zachęcam do udziału we Mszach św. w innych godzinach.
Pierwsza spowiedź będzie  w piątek o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
W niedzielę druga  Msza przedpołudniowa zostanie odprawiona o 9.00 a nie o godz. 9.30.
Święcenia prezbiteratu (5 diakonów) i diakonatu (3 akolitów) odbędą się w sobotę o godz. 10.00. Szafarzem Sakramentu Święceń będzie ks. bp. Szymon Stułkowski – Ordynariusz diecezji płockiej.  W niedzielę o godz. 17.00 zostanie w naszej parafii odprawiona Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego. Z tego powodu Nabożeństwo majowe i Msza św. niedzielna o godz. 17.00 zostaną odprawione w kościele św. Jakuba.
Rodziców dzieci klas drugich, które za rok przystąpią do Pierwszej Komunii św., prosimy o posprzątanie kościoła św. Jakuba w czwartek 25 maja o godz. 19.00. Proszę przynieść swój sprzęt.
Prasa katolicka dostępna  na furcie: m.in. Przewodnik katolicki i Misyjne Drogi.
Intencje mszalne: poniedziałek 18.00 –  Za + Krystynę Kaczmarek – intencja od sąsiadów z ulicy  Szopińskiego.  
Do wieczności odeszli: śp. Marianna Piątyszek z Obry, lat 89, pogrzeb odbył się w piątek; śp. Marcin Pawłowski z Obry, lat 38, pogrzeb w środę w kościele św. Walentego, różaniec od niedzieli po wieczornych Mszach św. Wieczny odpoczynek…
Miejmy w swoich sercach pragnienie życia w Królestwie Niebieskim. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 14.05.2023

Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00.
Kazania w naszej parafii głosi o. Patryk Osadnik z Kokotka a po Mszy św. zbiera ofiary na organizację Festiwalu Życia, który odbędzie się w Kokotku od 3 do 9 lipca.
Schola dziecięca zaprasza po Mszach św. na kiermasz ciast i wypieków. Ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny scholi i oazy.
Dni krzyżowe z procesjami błagalnymi o dobre urodzaje: w Obrze w poniedziałek, w Kiełkowie we wtorek, w Jażyńcu  w środę, w Nowej Obrze w czwartek. Wszędzie o godz. 18.00. W Obrze pójdziemy do krzyża przy ul. Szopińskiego. 
Ze względu na Dni Krzyżowe biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. Nie będzie też zajęć z języka włoskiego.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w sobotę o godz. 17.15 a potem Msza św. w kościele św. Jakuba.
Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30. Próba będzie w poniedziałek o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
Za tydzień będzie składka inwestycyjna.
Uroczystość Pierwszej Komunii będziemy przeżywali 28 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Próby będą o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba: w tym tygodniu we wtorek i czwartek; następne próby będą 23 maja i 25 maja.
Pierwsza spowiedź będzie  26 maja o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
W niedzielę 28 maja druga Msza poranna zostanie odprawiona o godz. 9.00 a nie o godz. 9.30.
Rodziców dzieci klas drugich, które za rok przystąpią do Pierwszej Komunii św., prosimy o posprzątanie kościoła św. Jakuba w czwartek 25 maja o godz. 19.00. Proszę przynieść swój sprzęt.
Prasa katolicka dostępna  na furcie: m.in. Przewodnik katolicki i Misyjne Drogi.
Intencje mszalne: wtorek 7.15: Za + Halinę Drzymałę – int. od Przyjaciół Misji; sobota 18.00 (zbiorowa): Za + Halinę Drzymałę – int. od Przyjaciół misji; int. od mieszkańów  ul. Kanałowej; Za + Krystynę Kaczmarek – int. z Róży 5 pani Joanna Buczkowskiej.
Niech Bóg rozciągnie nad nami płaszcz swojej opieki. Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 07.05.2023

Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00.
Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji przypada w poniedziałek.
Spotkanie dla dzieci w środę od 16.00 do 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii, które na spotkaniu będą wykonywały serca do dekoracji pierwszokomunijnej.
Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się 21 maja na Mszy św. o godz. 9.30. Próba będzie w poniedziałek 15 maja o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
Uroczystość Pierwszej Komunii będziemy przeżywali 28 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Próby będą o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba: w najbliższy czwartek 11.05, 16.05, 18.05, 23.05, 25.05.
Pierwsza spowiedź będzie  26 maja o godz. 16.00 w kościele św. Jakuba.
Z wyprzedzeniem zapowiadam Dni krzyżowe z procesjami błagalnymi o dobre urodzaje: w Obrze w poniedziałek 15 maja, w Kiełkowie we wtorek 16 maja, w Jażyńcu  w środę 17 maja i w Nowej Obrze w czwartek 18  maja. Wszędzie o godz. 18.00. W Obrze pójdziemy do krzyża przy ul. Szopińskiego. 
Dziękuję Różom Różańcowym za złożone ofiary (11.000 zł). Ofiary zostaną przeznaczone na cyfryzację cmentarza parafialnego, która ma się niebawem zakończyć.
Schola dziecięca organizuje w najbliższą niedzielę  kiermasz ciast i wypieków. Ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny scholi i oazy.
W najbliższą niedzielę kazania wygłosi o. Patryk Osadnik z Kokotka a po Mszy św. będzie zbierał ofiary na organizację Festiwalu Życia, który odbędzie się w Kokotku od 3 do 9 lipca.
Prasa katolicka dostępna  na furcie: m.in. Przewodnik katolicki i Misyjne Drogi.
Intencje mszalne: wtorek 18.00 –  Z podziękowaniem  za dar peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na ulicy Nowej – intencja od mieszkańców bloku 10
Do wieczności odeszła: śp. Halina Drzymała z Obry, lat 87, wieloletnia zelatorka Przyjaciół Misji w naszej parafii. Wieczny odpoczynek…
Niech Bóg umocni naszą wiarą swym błogosławieństwem. Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 30.04.2023.

Rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30; dzisiaj Msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego w kościele św. Jakuba o godz. 13.00.
Od poniedziałku przez cały maj Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w Jażyńcu i w Kiełkowie o godz. 19.00.
Uroczystość NMP Królowej Polski przypada w środę. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św., to jednak tradycyjnie tego dnia Msze św. w naszej parafii będą według porządku niedzielnego. Suma będzie w intencji Ojczyzny oraz w intencji strażaków z naszej parafii i ich rodzin z okazji św. Floriana. Tego dnia będziemy dziękowali Bogu również za dar zakończonej już peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec prowadzony przez Przyjaciół Misji w intencji powołań oblackich i adoracja do nabożeństwa majowego.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą: w Jażyńcu i Kiełkowie w czwartek a  w Obrze w piątek. Rozpoczęcie odwiedzin od godz. 8.30.
W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.00 i w czasie nabożeństwa majowego.
Różaniec fatimski połączony z nabożeństwem majowym w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.
Spotkanie dla Przyjaciół Misji w niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym.
W kościele św. Jakuba z tyłu przy ołtarzach bocznych mamy dwa stojaki na rozkładane krzesła.

Biuro parafialne czynne jedynie w czwartek od 19.00 do 20.00.

Prasa katolicka dostępna na furcie: m.in. Przewodnik katolicki i nowy numer Misyjnych Dróg.

Starosta Wolsztyński zaprasza na powiatowe obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęcie Mszą św. w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie o godz. 10:00, następnie przejście pod pomnik Konstytucji 3 Maja na ul. 5 Stycznia.
Intencje mszalne:

wtorek 7.15 – Za ++ z ulicy Krętej;  

środa 9.30 – Z podziękowaniem za dar peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na ulicy Nowej  – intencja od mieszkańców bloku  10 c;

środa 11.00 -W intencji Siostry zakonnej Teresyli z okazji 70 urodzin z podziękowaniem za dar życia i powołania zakonnego z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego oraz opiekę  Matki  Bożej Pocieszenia w zakonie na dalsze lata.

Niech Boże błogosławieństwa Boga Wszechmogącego pomaga nam iść za Jezusem Dobrym Pasterzem. Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023.

Czcigodnemu Ojcu Jubilatowi Franciszkowi Żokowi składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego dziś w swej rodzinnej parafii 50-lecia święceń kapłańskich. Niech Bóg obdarza naszego Jubilata swym błogosławieństwem a MB Pocieszenia wyprasza Mu potrzebne łaski.
Ta niedziela jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przypada w poniedziałek.
Różaniec w tym tygodniu przed wieczorną mszą św. prowadzi róża 19 Pani Danieli Zygalskiej.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6654 zł. Na Caritas archidiecezjalną 1205 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Spotkanie dla dzieci w środę od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym. Będzie można m.in. zagrać w FIFĘ z zawodnikiem, który dopiero co wrócił z testów we włoskim klubie AS Roma.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w niedzielę po mszy św. o godz. 9.30.
Rozpoczęcie sezonu motocyklowego będzie w najbliższą niedzielę: Msza św. w kościele św. Jakuba o godz. 13.00.
Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona przez dzieci w niedzielę 21 maja na mszy św. o godz. 9.30.  
Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu wyjątkowo i jedynie w czwartek od 19.00 do 20.00.
Pielgrzymka do Włoch: Termin wpłaty 1 Raty (1200zł)  dla osób, które  zapisały się na pielgrzymkę do Włoch będzie  w poniedziałek 12 czerwca;  2 rata będzie do uiszczenia w połowie lipca.
Rycerze Jana Pawła II działający przy oblackiej parafii w Poznaniu organizują wczasy rodzinne w Krynicy od 5.08 do 12.08.2023 r. Więcej informacji pod nr tel. +48 665 333 998.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej na furcie: Nowy numer Jakubowego Szlaku oraz Przewodnik Katolicki.
Intencje mszalne: sobota 7.15 – Za + Stanisławę Hoffmann – intencja od sąsiadów z ulicy Krętej
 Niech Bóg umacnia nas swoim błogosławieństwem i pomaga doceniać wartość codziennej lektury Biblii.  Dobrze, ze jesteście!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO – 16.04.2023.

Różaniec w tym tygodniu przed wieczorną mszą św. prowadzi róża 18 Pani Cecylii Kempiak
Dzisiaj w Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. wystawienie NŚ Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego; przed kościołem jest zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Dziękuję Paniom Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki.
Zapraszam dzisiaj na godzinę 15.00 do kościoła św. Walentego na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z rozważaniami z Dzienniczka Siostry Faustyny.
Dziękuję strażakom OSP Obra za podcięcie wierzby przy kościele św. Walentego a Panu Dawidowi Weimannowi za użyczenie podnośnika koszowego.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Spotkanie dla dzieci w środę od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym.
Rozpoczęcie sezonu motocyklowego będzie w niedzielę 30 kwietnia: Msza św. w kościele św. Jakuba o 13.00.
Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona przez dzieci w niedzielę 21 maja na mszy św. o godz. 9.30.  
W kościele św. Jakuba mamy cztery nowe i jednolite ławki przy ołtarzach bocznych. a po Uroczystości I Komunii rozpocznie się renowacja drzwi wyjściowych.
Planowana jest pod końcem września 10-dniowa parafialna pielgrzymka do Włoch: m.in. Wenecja, San Giovanni Rotondo, Monte-Cassino, Rzym, Asyż, Lanciano, Manopello od 20 do 29 września. Więcej szczegółów na stronie internetowej oraz w gablocie. Wstępny koszt od osoby to 2900 zł. i 120 euro.  Zapisy u proboszcza albo u brata Zygmunta na furcie. Zaliczka przy zapisie 500 zł.
Dzieci ze  scholi dziecięcej wraz klerykiem Mateuszem  zapraszają dziewczynki i chłopców  od pierwszej do siódmej klasy SP do dołączenia do scholi. Spotkanie w sobotę o 11.00 w domu parafialnym.
Zachęcam do nabywania prasy katolickiej na furcie: Nowy numer Jakubowego Szlaku oraz Przewodnik Katolicki.
Intencje mszalne: niedz. 7.30 – Henryka Hraba – int. z róży 5; niedz. 11.00 – Jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Franciszka Żoka OMI.
„Nasze plany i nadzieje coś niweczy raz po raz, Tylko Boże miłosierdzie nie zawodzi nigdy nas”. Dobrze, ze jesteście!
PARAFIALNA PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO WŁOCH

Parafia św. Jakuba Większego w Obrze

20.09-29.09.2023

(plan wstępny)

Zapisy od poniedziałku 18.04. u proboszcza lub u brata Zygmunta na furcie. Zaliczka 500 zł.

1 dzień
Godz 5:00 wyjazd, przejazd do Tarvisio. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
2 dzień
Śniadane, przejazd do Wenecji. Przejazd tramwajem wodnym.Zwiedzanie: Plac i Bazylike św. Marka
dzwonnica i znany na całym świecie 11-metrowy Most Westchnień, Pałac Dożów z zewnątrz oraz
malowniczy Most Rialto łączący brzegi Canal Grande. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Lido di
Jesolo.
3 dzień
Śniadanie, przejazd San Giovanni Rotondo po drodze Loreto-sanktuarium Domku NMP-cmentarz
polskich żołnierzy. Manopello – Sanktuarium z chustą oblicza Pana Jezusa, Lanciano –nawiedzenie
Sanktuarium Cudu Eucharystycznego.Monte Sant Angelo -Sanktuarium Św, Michała. Przyjazd do San
Giovanni Rotondo . Obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.
4 dzień
Śniadanie, nawiedzenie Sanktuarium i Relikwii Św ojca Pio ,cela zakonna, Bazylika Matki Bożej
Łaskawej. Msza Św, obiadokolacja i nocleg w hoteu w San Giovanni Rotondo.
5 dzień
Śniadanie, przejazd do Rzymu po drodze zwiedzanie Monte- Cassino:Klasztor Benedyktynów oraz
Cmentarz polskich żołnierzy, przejazd na obiadokolacje i nocleg w hotelu okolice Rzymu.
6 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Rzymu z przewodnikem. Bazylika Św. Piotra. Grób Św.Jana Pawła.Nawiedzenie
Bazyliki Św.Pawła za Murami .Obiadokolacja i nocleg hotel okolice Rzymu.
7 dzień
Śniadanie, Watykan. Następnie zwiedzanie Rzymu-Koloseum.
Czas wolny. Kolacja w rest w Rzymie i wieczorne zwiedzanie: Plac i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi.Powrót do hotel na nocleg okolice Rzymu.
8 dzień

Śniadanie przejazd do Asyżu po drodze nawiedzenie Cascio -Sanktuarium Św.Rity. Asyż-nawiedzenie

Sanktuarium Św. Franciszka i Św.Klary .Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Asyżu.

9 dzień

Śniadanie, przejazd do Rawenny ,krótkie zwiedzanie. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w Tarvisio.

10 dzień
Śniadanie , przejazd do Polski. .powrót w godz wieczornych.
Cena 2900 PLN /grupa 48 osób/
Cena zawiera:
-przejazd autokarem wyposażonym w wc, barek ,klimatyzacje
– ubezpieczenie KL I NNW
-9 noclegów w hotelach ***
-9 śniadań i 8 obiadokolacji
-1 kolacja w rest w Rzymie
-opieka pilota
-Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
-Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera :
biletów wstępu, metro w Rzymie, wjazdy do miast, auto guidy, przewodników w Rzymie i Asyżu
ok 120 EUR
Biuro Podróży EURO-TRANS
Ul. Sucharskiego 1
64-115 Święciechowa
Tel 65 533048
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 09.04.2023.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Ojcom za posługę w konfesjonale i przy ołtarzu. Diakonowi, organistom, liturgistom i klerykom, kościelnym i dekoratorowi. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy w trakcie Triduum czytali Słowo Boże i śpiewali psalmy.  Dziękuję Strażakom OSP Obra i OSP Jażyniec oraz ministrantom trzymającym straż przy Grobie Pańskim, Różom Różańcowym, niosącym sztandary, feretrony, baldachim, chórowi, orkiestrze, zespołowi Sursum Corda.  Za wszelkie dobro, okazaną życzliwość i za to, że jesteście: Bóg zapłać.
Dzieci zapraszam po Mszy św., żeby przy kościele poszukały zajączka, bo na pewno coś dla nich przyniósł!
Msze św. dzisiaj będą jeszcze: o godz. 9.00 w kościele św. Walentego i o godz. 11.00 Suma w kościele św. Jakuba. Dzisiaj nie ma Mszy św. popołudniowej.
OSP  Obra i orkiestra dęta zapraszają dzisiaj na spacer z Siwkami. Początek o godz. 13.00 koło remizy.
Każdego dnia, od dzisiejszej niedzieli  do soboty, o godz. 15.00 w kościele św. Walentego Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Obrze według porządku niedzielnego: w Jażyńcu o godz. 9.00, w Kiełkowie o godz. 10.15 i w Nowej Obrze o godz. 11.30.

Składka z drugiego dnia Świąt przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny Szkoły Katolickie w Poznaniu.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia w sobotę o 17.15.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża17 Pani Małgorzaty Ceglarek.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne  jedynie w środę od 16.00 do 17.00.
W piątek, w Oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W przyszłą niedzielę będzie Święto Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
Intencje mszalne: sobota 18.00 (intencje zbiorowe)  Do Matki Bożej Pocieszenia o zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, zgodę w rodzinach dla żyjących a dla zmarłych o radość w Niebie z ulicy Szopińskiego; O dar Nieba za + Krystynę Kaczmarek – intencja od Przyjaciół Misji; O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Danieli w 60 urodziny – intencja od Przyjaciół Misji 
Do wieczności odeszła: + Stanisława Hoffman z Obry, lat 80, pogrzeb w środę o 13.00 w kościele św. Walentego. Różaniec w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
Niech Zmartwychwstały napełni nasze serca miłością i nadzieją w tych czasach pełnych niepokoju. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Niech obudzi w nas szczere pragnienie bycia blisko Jezusa, i jego świętych sakramentów. Życzę nam wszystkim, abyśmy byli wspólnotą, która prawdziwie wierzy, że Pan Zmartwychwstał. Dobrze, że jesteście!

Życzę Wam razem z ojcami, braćmi, klerykami oraz siostrami Służebniczkami  radosnych Świąt w gronie rodzinnym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 02.04.2023 r.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Sumie procesja z palmami.
Modlitwę różańcową od poniedziałku do środy prowadzi Róża 16 Pani Katarzyny Zalisz.
Dzisiaj spotkanie Przyjaciół Misji domu parafialnym o godz. 15.15.
Dzisiaj przed kościołem kiermasz przygotowany przez dzieci z Kółka Misyjnego. Ofiary zostaną przeznaczone na misje.
Nowy numer „Jakubowego Szlaku” jest dostępny na  kruchcie kościoła i na furcie. Koszt wydruku 8,50 zł.
Dzieci ze Scholki parafialnej  i Oazy z Jażyńca dziękują za ofiary złożone  w czasie kiermaszu tydzień temu: zebrano 1654 zł. Kwota będzie dofinansowaniem do ich wakacyjnego wyjazdu.

Próba orkiestry w poniedziałek o 20.00 w klasztorze.

Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14.00. Potem Msza św.
Rekolekcje szkolne od poniedziałku do środy.
Odwiedziny chorych będą w tym tygodniu: poniedziałek – w Jażyńcu i Kiełkowie  oraz we wtorek w Obrze. Rozpoczęcie od godz. 8.30.
Okazja do spowiedzi  w poniedziałek, wtorek i środę w kościele św. Walentego pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz po Mszy św. do ostatniego penitenta, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek po ceremoniach, a w Wielką Sobotę od godz. 11.00 do 12.00 w kościele św. Jakuba.
Nabożeństwo do św. Józefa w środę o godz. 17.30 w kościele św. Walentego.
Wielki Czwartek. Wystawienie Najświętszego Sakramentu (I Czwartek miesiąca) od 15.00 w kościele św. Jakuba: o 15.00 Koronka a po niej Różaniec w intencji powołań prowadzony przez Przyjaciół Misji. Adoracja do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.
Ofiary złożone na tacę w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę przeznaczone będą na kwiaty do Bożego grobu, a w Wielki Piątek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00,  potem Droga krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia aż do śmieci i post ścisły, tj. jeden posiłek do syta i dwa skromne od 18 do 60 roku życia.
Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00. Proszę zapoznać się z planem adoracji. Dzieci, szczególnie komunijne, mają swoją adorację o godz. 10.00, a młodzież o godz. 18.00. Strażaków proszę o zaciągnięcie warty honorowej. Poświęcenie pokarmów w kościele św. Jakuba o godz. 10.30, 11.30, 12.30 i 13.30, w Nowej Obrze o godz. 10.00, w Jażyńcu o godz. 11.00 i w Kiełkowie o godz. 12.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wigilia Paschalna o godz. 19.00, na którą proszę przynieść świece.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 5.00. Rezurekcja o godz. 6.00. Proszę przygotować baldachim, sztandary i feretrony. Msza św. w kościele św. Walentego o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 w kościele św. Jakuba.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. na wioskach: w Jażyńcu o godz. 9.00; w Kiełkowie o 10.15; w Nowej Obrze 11.30.
„Tytki Miłosierdzia” można jeszcze przynosić na furtę do wtorku włącznie.
Dziękuję za złożoną do tej pory daninę diecezjalną;  daninę można składać do koszyka w czasie Mszy lub na furcie klasztornej.
OSP w Obrze i orkiestra dęta zapraszają w niedzielę za tydzień na „Spacer z Siwkami”. Początek o godz. 13.00 koło remizy.
Intencje mszalne: wtorek 18.00 – Z podziękowaniem za dar peregrynacji obrazu MB na ulicy Śliwkowej;  niedziela 6.00 –   Z podziękowaniem za dar peregrynacji obrazu MB na ulicy Nowej.
Do wieczności odeszli: śp. Paweł Fritsche z Tłok, lat 34 – pogrzeb odbył się w czwartek; śp. o. Robert Koniczek OMI z naszego klasztoru, lat 62 – pogrzeb odbył się w piątek; śp. Krystyna Kaczmarek z Obry, lat 88 – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00 w kościele św. Walentego; różaniec dzisiaj o 17.00 w kościele św. Walentego. Wieczny odpoczynek…
T R I D U U M    P A S C H A L N E

 

WIELKI CZWARTEK

 

 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

 

 – po Mszy św. spowiedź św.

22.00 – zakończenie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy

 

============================================

 

WIELKI PIĄTEK

 

 8.00 –  rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa

============================================

18.00 Liturgia Wielkiego Piątku

– po ceremoniach spowiedź św.

22.00 – zakończenie adoracji przy Grobie Pańskim

============================================

W tym dniu obowiązuje post ścisły: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie posiłków do trzech w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia.

============================================

WIELKA SOBOTA

 

8.00 – 19.00 Adoracja Grobu Pańskiego

– Strażaków proszę o zaciągnięcie warty honorowej.

– dzieci o godz. 10.00 – dzieci komunijne!!!

– młodzież i studenci  o godz. 18.00

Spowiedź św. od 11.00 do 12.00

===========================================

 

Święcenie pokarmów:

Nowa Obra – 10.00

Jażyniec – 11.00

Kiełkowo – 12.00

Obra, w kościele św. Jakuba -10.30; 11.30;  12.30; 13.30

15.00 J – Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

19.00 – Uroczystość Wigilii Paschalnej. Przynosimy świece!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

5.00 – Adoracja Grobu Pańskiego

6.00 – Rezurekcja (baldachim, sztandary, feretrony)

8.30 – Msza św. w kościele św. Walentego

11.00 – Suma

                             Nie ma Mszy św. popołudniowej!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023.

Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża 15 Hanny Piosik.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.30.
Schola dziecięca i Oaza z Jażyńca zaprasza dzisiaj na kiermasz świąteczny, który odbędzie się po wszystkich Mszach św.  
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14.00; potem Msza św. o 15.00.
Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla osób, które nie będą brały udziału w nocnej Drodze Krzyżowej o godz. 17.20. Potem Msza św.
Parafialna Nocna Droga Krzyżowa (ok. 10 km.) odbędzie się w piątek. Droga rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Jakuba o godz. 19.00.
Okazja do spowiedzi św. jest każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatni moment przed świętami.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 6190. Bóg zapłać.
Na Fundusz Obrony Życia zebraliśmy 164 zł.Bóg zapłać.
Spotkanie przy parafii dla dzieci w środę od godz. 16.00 do 18.00 w domu parafialnym. Na spotkaniu będą m.in. wykonywane palmy na Niedzielę Palmową.

Biuro parafialne we wtorek czynne od 19.00 do 20.00; w środę biuro będzie nieczynne.

Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Walentego.
W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Sumie procesja z palmami.
Za tydzień w niedzielę przed kościołem kiermasz przedświąteczny na który zapraszają dzieci z Ogniska Misyjnego.
Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej w Wielkim Tygodniu: Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa (3, 4 i 5 kwietnia).
Zachęcam do nabycia prasy katolickiej na furcie klasztornej: Misyjnych Dróg i Przewodnika Katolickiego. W przyszłą niedzielę będzie nowy, świąteczny numer Jakubowego Szlaku. Cena wydruku to 8,50 zł.
Na furcie klasztornej można składać „tytki miłosierdzia” podając adres przeznaczenia albo bez wskazania konkretnego odbiorcy. Zostaną one rozwiezione w Wielkim Tygodniu.
Odwiedziny chorych będą w Wielkim Tygodniu: poniedziałek 3 kwietnia – w Jażyńcu i Kiełkowie  oraz we wtorek 4 kwietnia  w Obrze. Rozpoczęcie od godz. 8.30.
Intencje mszalne: czwartek 18.00 – Za + Henryka Hrab – intencja od mieszkańców z ulicy Łąkowej      
Niech ostatnie dni przed Wielkim Tygodniem napełnią nasze serca pragnieniem oczekiwania na Święta Naszego Zbawienia.  Dobrze, że jesteście!
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –  19.03.2023 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 14 pani Krystyny Kozioł.
Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone przez Was ofiary.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.00 w kościele św. Jakuba. Po Gorzkich Żalach Msza św.
Droga Krzyżowa w  piątki; dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20 w kościele św. Walentego. Potem Msza św.
Droga Krzyżowa ulicami Jażyńca w piątek o godz. 18.00.
Parafialna Nocna Droga Krzyżowa (ok. 10 km.) odbędzie się w piątek 31 marca. Droga rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Jakuba o godz. 19.00.
Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przypada w poniedziałek. Po Mszach św. o godz. 7.15 i 18.00 Litania do św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii.
W poniedziałek rozpocznie się peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej na ul. Jeziornej. Mieszkańców ul. Jeziornej zapraszam na Mszę św. w poniedziałek na godz. 18.00.  Przekazanie obrazu pierwszej rodzinie po Mszy św. Peregrynacja  będzie przebiegała według planu ostatniej kolędy.
Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne według stałych godzin urzędowania.
W kruchcie kościołów są koperty na daninę diecezjalną. Wynosi ona na cały rok 1,70 zł od każdego parafianina; dorosłego i dziecka. Proszę ofiarę daniny diecezjalnej składać od rodziny na składkę w czasie dowolnej Mszy św. lub na furcie klasztornej, w miarę możliwości w okresie Wielkiego Postu.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w środę od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym.
Na furcie klasztornej można składać „tytki miłosierdzia” z produktami o wydłużonym terminie ważności podając adres przeznaczenia albo bez wskazania konkretnego odbiorcy. Zostaną one rozwiezione w Wielkim Tygodniu.
Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej organizowany przez nasz parafialny chór odbędzie się w sobotę  w kościele św. Jakuba. Rozpoczęcie o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia przypada w sobotę. Msze św. z tej Uroczystości  będą o godz. 7.15 w kościele św. Jakuba oraz o godz. 10.00 w kościele św. Walentego. Składka na Fundusz Obrony Życia. Na Mszy św. o godz. 10.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Będzie też błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym i modlitwa w intencji małżonków pragnących potomstwa.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Schola dziecięca i Oaza z Jażyńca zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się po wszystkich Mszach św.  Ofiary z zakupu ozdób i palm będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.   
Niech zbliżające się Święta Wielkanocne napełniają nasze serca radością. Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –  12.03.2023 r.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża 13 pani Henryki Serwy.
Na dzieło pomocy misjonarzom Ad Gentes zebraliśmy 1439 zł. Dziękuję Paniom z ŻR za przeprowadzenie zbiórki.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.00 w kościele św. Jakuba. Po Gorzkich Żalach Msza św.
Droga Krzyżowa w  piątki; dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20 w kościele św. Walentego. Potem Msza św.
Droga Krzyżowa ulicami Jażyńca odbędzie się w piątek 24 marca o godz. 18.00.
Parafialna Nocna Droga Krzyżowa (ok. 10 km.) odbędzie się w piątek 31 marca. Droga rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Jakuba o godz. 19.00.
Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek od 19.00 do 20.00.
W kruchcie kościoła są koperty na daninę diecezjalną. Wynosi ona na cały rok 1,70 zł od każdego parafianina; dorosłego i dziecka.
Spotkanie dla dzieci przy parafii w środę od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym: tym razem m.in wielkanocne origami.
Lekcje włoskiego wyjątkowo w środę w godzinach: grupa I od 19.30 do 20.15; grupa II od 20.15 do 21.00.
Spotkanie zespołu Sursum Corda w piątek o 19.30 w klasztorze. Chcielibyśmy rozszerzyć skład zespołu dlatego na spotkanie zapraszam wszystkich chętnych niezależnie od wieku, a zwłaszcza dawne członkinie zespołu.
Nabożeństwo do MB Pocieszenia  w sobotę o 17.15 a potem o 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Czcicieli MB Pocieszenia oraz w intencjach powierzonych Jej wstawiennictwu.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Na furcie klasztornej można składać „tytki miłosierdzia” z produktami o wydłużonym terminie ważności podając adres przeznaczenia albo bez wskazania konkretnego odbiorcy. Zostaną one rozwiezione w Wielkim Tygodniu.
Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej  i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w poniedziałek 20 marca o godz. 19.00 w domu parafialnym.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii odbędzie się w niedzielę 26 marca po Mszy św. o godz. 9.30.
Schola dziecięca i Oaza z Jażyńca zaprasza na kiermasz świąteczny  w niedzielę 26 marca po wszystkich Mszach św.  Ofiary z zakupu ozdób i palm będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.    
Intencje mszalne: sob. 18.00 (zbiorowa) – Za + Henryka Hrab oraz za ++ z ulicy Łąkowej – intencja od mieszkańców
Niech Bóg pomaga nam czerpać ze zdroju wody żywej! Dobrze, że jesteście.
OGŁOSZENIA  PARAFIALNE