Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIERWSZA NIEDZIELA ADEWNTU -  28.11.2021.

Przeżywamy Pierwszą Niedzielą Adwentu: rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywali pod hasłem: "Posłani w pokoju Chrystusa". To hasło ma nas prowadzić do szukania odpowiedzi na pytania, jak żyć Eucharystią na co dzień i jak dzielić się tym doświadczeniem z innymi.
Msze św. roratnie będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Walentego. Zachęcam do rodzinnego udziału w roratach, które są ważnym momentem podczas naszej adwentowej drogi. Plansze roratnie oraz niespodzianki dla dzieci będzie można jeszcze odbierać po mszach wieczornych (aż do wyczerpania zapasów).
Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną i przelane na konto bankowe parafii: w sumie zebraliśmy 5150,60.
Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej na ul. Wolsztyńskiej.
Bardzo proszę, aby w dalszym ciągu, do przyszłej niedzieli włącznie, mieszkańcy ul. Szkolnej  zgłaszali na furcie (telefonicznie lub osobiście) chęć przyjęcia obrazu.  
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 16.30.
Odwiedziny chorych: w czwartek Jażyniec i Kiełkowo; w piątek Obra. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8.00; nowych chorych zgłaszamy na furcie klasztornej.
Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie w czwartek na godz. 19.00 do kościoła św. Jakuba.
W piątek od godz. 16.00 w kościele św. Walentego spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji pierwszego piątku miesiąca.
Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 17.15 w kościele św. Jakuba.
Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Po Mszy św. wspólnie przejdziemy do sali na krużgankach. W tym samym czasie dzieci przygotowujące się do I Komunii będą miały swoje spotkanie w auli seminaryjnej.
Spotkanie Przyjaciół misji w przyszłą niedzielę w Walentynce o godz. 14.00.
Na furcie można już nabyć opłatki wigilijne oraz świece wigilijne. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży świec wspierają dzieła prowadzone przez Caritas.  
Jak co roku, prosimy o choinki do kościoła na Boże Narodzenie. Proszę pamiętać o uzyskaniu stosownych pozwoleń na wycięcie drzewek.
Dzisiaj po mszach w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc migrantom. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie   Proszę róże różańcowe o przeprowadzenie zbiórki.
Na furcie można składać, tzw. „Tytkę miłosierdzia”. Osobom potrzebującym można przygotować tytkę z produktami o wydłużonym okresie do spożycia. Tytki miłosierdzia, z konkretnym adresem lub bez określonego wskazania proszę przynosić na furtę klasztorną. Zostaną one rozwiezione po 17 grudnia.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych planujemy kilkudniowy wyjazd na narty: stacja narciarska Zieleniec Ski Arena; noclegi w Dusznikach-Zdroju. Więcej szczegółów u o. proboszcza.
Rozpoczęliśmy remont salki  w domu parafialnym. W zeszłym tygodniu zostały wymienione okna i drzwi balkonowe.
Biuro parafialne czynne w godzinach urzędowania.
Intencje mszalne:

pon. 17.00 - Za ++ z ulicy Kanałowej;

czw. 17.00 - Za + Grzegorza Tomysa i ++ mieszk. z ul. Nowej blok 10b – int. od mieszk. bloku;

ndz. 17.00 - W intencji wszystkich Barbar w parafii.

Do wieczności odeszły: Alicja Rzekiecka-Ramutkowska , lat 86, z Obry oraz Aneta Komasa, lat 45, z Obry. Pogrzeby odbyły się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
Życzę Wam pięknego przeżycia Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana!
l.p. PEREGRYNACJA OBRAZU MB W OBRZE: kolejność ulic
1. Wolsztyńska (TRWA)
2. Szkolna
3. Kanałowa
4. Szopińskiego
5. Plac Słowiański
6. Wąska
7. Wierzby
8. Łąkowa
9. Drzymały
10. Bernardowska
11. Powstańców Wielkopolskich
12. Kręta
13. Słoneczna
14. Św. Anny
15. Cmentarna
16. Kiełkowska
17. Nowa
18. Śliwkowa
19. Jeziorna
20. Olszynowa

 

 

 

 

 

 

 

 


ZASADY SANITARNE NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ W RODZINACH PARAFII

Zasady sanitarne

 obowiązujące podczas peregrynacji obrazu Matki Bożej

 po rodzinach parafii

  1. Obraz Matki Bożej przyjmują wyłącznie rodziny po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub sms Proboszczowi parafii i obowiązkowym wyrażeniu zgody na przyjęcie.
  2. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i ogłoszony w kraju stan epidemii osoby, które zgłosiły już chęć przyjęcia obrazu:

- zaobserwują u siebie objawy choroby zakaźnej,

- zostaną objęte obowiązkową kwarantanną lub izolacją domową,

- miały w ciągu ostatnich 14 dni kontakt z osobą zakażoną lub chorą na Covid-19,

są zobowiązane do niezwłocznego zawiadomienia Proboszcza parafii o zaistniałych przeszkodach i ewentualnego ustalenia nowego terminu przyjęcia.

  1. Przekazywanie obrazu Matki Bożej pomiędzy rodzinami będzie odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego, obowiązkowo w maseczkach ochronnych.
  2. Podczas adoracji obrazu Matki Bożej w domu obowiązują ogólne zasady higieny: mycie i dezynfekcja rąk przed każdym dotknięciem ram obrazu, unikanie zbędnego dotykania obrazu, zakaz wyjmowania obrazu z obudowy ochronnej, przebywanie w odpowiedniej odległości (ok. 1,5 m) wykluczającej ewentualne zanieczyszczenie obrazu drogą kropelkową.
  3. Przed przekazaniem obrazu Matki Bożej kolejnej rodzinie należy przeprowadzić staranną dezynfekcję powierzchni dotykowych poprzez spryskanie obudowy ogólnodostępnym środkiem dezynfekcyjnym, antybakteryjnym i antywirusowym, spełniającym wymogi w zakresie unieszkodliwiania koronawirusa SARS-CoV-2.
  4. Wszelkie informacje pod numerem tel. 518-111-913.

o. Proboszcz