W niedzielne popołudnie zgromadziliśmy się na Eucharystii o godzinie 16.00, aby podziękować Bogu za dar Matki Bożej. Mszy świętej przewodniczył o. Sławomir Dworek OMI – wikariusz prowincjalny. W kazaniu przyznał, pod jak wielkim był wrażeniem, przeżywając te godziny z obrzańską parafią. Poruszające momenty, gdy widział na twarzach wiernych wzruszenie, zadumę i wiarę. Podziękował wszystkim, którzy przygotowali ten czas – rekolekcjoniście, o. Danielowi Biedniakowi OMI, proboszczowi, grupom parafialnym, strażakom oraz Koordynatorowi Medialnemu Polskiej Prowincji, który dokumentował wydarzenia, związane z nawiedzeniem. Podkreślił autentyczność młodzieży, podkreślając ich zaangażowanie w czuwanie i modlitwę. Po kazaniu odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na zakończenie celebracji w kościele zabrzmiało radosne „Te Deum”, po którym proboszcz zawierzył całą parafię opiece Królowej Polski. Strażacy po raz ostatni ponieśli Ikonę na własnych barkach do samochodu-kaplicy.

(zdj. o. Paweł Gomulak OMI – oblaci.pl)