Zgodnie z długą tradycją parafianie z Obry pielgrzymowali do sanktuarium maryjnego w Wieleniu. Tegoroczna wyprawa była jednak szczególna, ponieważ na szlaku pątniczym towarzyszył im nowo mianowany proboszcz – o. Grzegorz Rurański OMI. Do pątników dołączył także rektor oblackiego seminarium.

Pielgrzymi pokonali 22 km polnymi drogami i leśnymi duktami. Malownicza trasa sprzyjała modlitwie, serca rwały się do śpiewu (dziękujemy naszym animatorom muzycznym!). Postoje były doskonałą okazją do pogawędki i podzielenia się pysznymi kanapkami – relacjonuje atmosferę pielgrzymki obrzański proboszcz.

Obok intencji osobistych, pielgrzymowano również w intencji całej wspólnoty parafialnej.

Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Zaobrzańskim to pocysterski kompleks klasztorny  z XVIII wieku. Czcią wiernych otaczana jest tutaj łaskami słynąca gotycka figura Matki Bożej z drugiej połowy XV wieku.

(pg-oblaci.pl)